Zavrieť

Porady

začiatočník v jednoduchom účtovníctve

Ahojte poraďáci,
chcem sa poradiť,ako si chystáte v JÚ doklady pred spracovaním?
ja som si povypisovala pokladňu, k bank.výpisom som poprikladala faktúry.
Faktúry si nahadzujete do záväzkov až keď si účtujete bank.výpis-teda ich účtujete porade,ako boli uhradené,
alebo si najskor zaúčtujete všetky prijaté faktúry podľa dátumu vystavenia?
ďakujem
Téma je uzavretá.
via via

via je offline (nepripojený) via

ano to znamena odberateľ; invoice - by mala byť faktúra
0 0
via via

via je offline (nepripojený) via

a pokiaľ nemáš doklad znejúci na klienta, tak nemáš o čom účtovať, či už to, čo máš v papieroch je dodací list alebo faktúra
0 0
milkami milkami

milkami je offline (nepripojený) milkami

via Pozri príspevok
a pokiaľ nemáš doklad znejúci na klienta, tak nemáš o čom účtovať, či už to, čo máš v papieroch je dodací list alebo faktúra
Ďakujem krásne, idem ho potešiť. Nešlo by to ešte formou nejakej zmluvy medzi nimi, napr. že mu kamarát nakúpi stroje, alebo niečo podobné?
0 0
via via

via je offline (nepripojený) via

no podla mna, aj tak by doklady mali zniet na jeho meno, mozno by ti niekto iny poradil. skus este pockat, ci sa tu najde ina odpoved
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

milkami Pozri príspevok
Ďakujem krásne, idem ho potešiť. Nešlo by to ešte formou nejakej zmluvy medzi nimi, napr. že mu kamarát nakúpi stroje, alebo niečo podobné?
NEšLO
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Dobrý deň,
prosím Vás, keď živnostník -grafik, nakúpi na faktúru ku svojej živnosti napr. web kameru, kábel sieťový, USB klúč apod
účtujem to ako nákup materiálu alebo prevádzkovú réžiu..?
ďakujem moc
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

Materiál - drobný hmotný majetok.
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

jana007 Pozri príspevok
Materiál - drobný hmotný majetok.
ďakujem.
ale môže byť aj materiál-s členením na drobný nákup,všakže?
keď sa jedná o malé nákupy, 3 eurá, 20 eur..
asi podla internej smernice nad 100 Eur rovno na drobný nákup,nad 100 eur krátkodobý HM.. môže byť však?
ďakujem
0 0
slavkavar slavkavar

slavkavar je offline (nepripojený) slavkavar

Ak SZČO zaplatil omylom kartou z podnikateľského účtu. Zaučtujem to : banka výdaj - VNZD - osobná spotreba?
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

slavkavar Pozri príspevok
Ak SZČO zaplatil omylom kartou z podnikateľského účtu. Zaučtujem to : banka výdaj - VNZD - osobná spotreba?
áno, výdaj na osobnú spotrebu - VNZD
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Prosím Vás ak sme zrušili účet SF v banke ako tento prevod fin.prostriedkov premietnuť do PD.
Z účtu SF- VNZD a príjem do pokladne ako PNZD ?
Alebo výdaj na PP z BÚ a príjem do pokladne príjem z PP?
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

L-M Pozri príspevok
Prosím Vás ak sme zrušili účet SF v banke ako tento prevod fin.prostriedkov premietnuť do PD.
Z účtu SF- VNZD a príjem do pokladne ako PNZD ?
Alebo výdaj na PP z BÚ a príjem do pokladne príjem z PP?
tie peniažky presúvaš do pokladne SF zrejme, takže cez priebežné položky - výdaj na PP výber z banky a príjem z PP príjem do pokladne
0 0
zuzana164 zuzana164

zuzana164 je offline (nepripojený) zuzana164

Dobry den, ospravedlnujem sa ak som mimo témy ale potrebujem poradiť.
Vyplnam výkazy v JU - výkaz majetku a vykaz prijmov a výdavkov za rok 2009 (konečne to zavesili na stranku DRSR) ale čitam metodický pokyn z DR že udaje sa zaokruhľuju na 2 desatinné miesta nahor, to je ok, ale ked vyplnam tie vykazy chce tam celu sumu, žiadne desatinne miesta. Môžem mať teda výkazy v celých eurách a danové priznanie už v sumách na 2 desatinné miesta? zda sa mi to blbe...
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
Výkazy sa vypĺňajú (a zaokrúhľujú) na celé eurá.
0 0
andre.a andre.a

andre.a je offline (nepripojený) andre.a

Pekny vecer prajem
rada by som popytala niekoho skuseneho o radu pri vyplnani danoveho priznania.
Jedna sa o zivnostnika dochodcu, manzelka je nezamenstnana /nemala v roku 2009 ziaden prijem/ tak si uplatnuje len nezdanitelnu polozku na manzelku? a chcem sa este popytat ked mu vyslo platit dan neda sa zisk rozdelit aj na manzelku? alebo teda nejako znizit dan
Dakujem velmi krasne
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

tie peniažky presúvaš do pokladne SF zrejme, takže cez priebežné položky - výdaj na PP výber z banky a príjem z PP príjem do pokladne

pre Timka 1
Ďakujem, myslela som , že tá druhá možnosť bude správnejšia, ale nebola som si istá. Áno do pokladne- máme jednu -spoločnú a vediem knihu SF-tak viem, koľo z nej je SF.
Som rada, že je porada a všetci poraďáci
0 0
ivetabaanova ivetabaanova

ivetabaanova je offline (nepripojený) ivetabaanova

Prosím Vás kolko si môžem odpísať pohonných hmôt aby som nemusela robiť jazdy?A ako?Dakujem
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
ivetabaanova Pozri príspevok
Prosím Vás kolko si môžem odpísať pohonných hmôt aby som nemusela robiť jazdy?A ako?Dakujem
0 0
Janurka Janurka

Janurka je offline (nepripojený) Janurka

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Tak chodím na túto stránku veľmi rada, ale odpovede takéhoto typu ... no nemám slov.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Janurka Pozri príspevok
Tak chodím na túto stránku veľmi rada, ale odpovede takéhoto typu ... no nemám slov.
Janurka , vieš ono človeku sa občas nedajú nájsť slová .Tak Zolko to vyjadril týmto spôsobom . Musíš uznať , že otázka nie je správne položená , čo sa pýta zadávateľka otázky . Priam je to blud .Ak vieš na ňu odpoveď , tak skús jej poradiť .Neber to v zlom , ale takto to cítim ja .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať