Zavrieť

Porady

začiatočník v jednoduchom účtovníctve

Ahojte poraďáci,
chcem sa poradiť,ako si chystáte v JÚ doklady pred spracovaním?
ja som si povypisovala pokladňu, k bank.výpisom som poprikladala faktúry.
Faktúry si nahadzujete do záväzkov až keď si účtujete bank.výpis-teda ich účtujete porade,ako boli uhradené,
alebo si najskor zaúčtujete všetky prijaté faktúry podľa dátumu vystavenia?
ďakujem
Téma je uzavretá.
Jajina Jajina

Jajina je offline (nepripojený) Jajina

Áno,do nákladov v JÚ v tom roku, kedy je poistné zaplatené.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Vie mi niekto poradiť? Pýtala som sa na sociálnej poisťovni a neporadili mi. Brat je SZCO a od 1.7. je povinný platca do sociálnej p. a ešte sa pripoistil nemocenský 14eur. Teraz v decembri je PN a poníži si odvody so ZP a SP a neviem či si môže ponížiť aj to pripoistenie.? Podľa mňa nie, on si chce. A odkedy má nárok si uplatniť z toho pripoistenia PN , po 9 mesiacoch platenia?? A keď si SZCO platí pripoistenie PN už asi 2 roky, tak si už môže ponížiť pripoistenie počas PN? ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zdenka175 Pozri príspevok
Vie mi niekto poradiť? Pýtala som sa na sociálnej poisťovni a neporadili mi. Brat je SZCO a od 1.7. je povinný platca do sociálnej p. a ešte sa pripoistil nemocenský 14eur. Teraz v decembri je PN a poníži si odvody so ZP a SP a neviem či si môže ponížiť aj to pripoistenie.? Podľa mňa nie, on si chce. A odkedy má nárok si uplatniť z toho pripoistenia PN , po 9 mesiacoch platenia?? A keď si SZCO platí pripoistenie PN už asi 2 roky, tak si už môže ponížiť pripoistenie počas PN? ďakujem
Nárok na nemocenské z DNP má po splnení podmienky 270 dní nem. poistenia. Vtedy si dáva vystaviť 2 PN a počas poberania nemocenského poistné na DNP neplatí.
1 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

veronikasad Pozri príspevok
Nárok na nemocenské z DNP má po splnení podmienky 270 dní nem. poistenia. Vtedy si dáva vystaviť 2 PN a počas poberania nemocenského poistné na DNP neplatí.
Nepochopila som z odpovede to DNP za december sa musí zaplatiť v plnej výške /lebo 270 dní ešte neplatí/ alebo sa má ponížiť ??
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zdenka175 Pozri príspevok
Nepochopila som z odpovede to DNP za december sa musí zaplatiť v plnej výške /lebo 270 dní ešte neplatí/ alebo sa má ponížiť ??
Zdenka, ak ešte nemá 270 dní, ďalšia PN-ka (z DNP) mu je zbytočná. DNP za 12/10 musí uhradiť v plnej výške. Kráti sa len v prípade, ak vzniká nárok na nemocenské.

Ešte nerozumiem tvojej definícii "pripoistenie PN 2 roky" Čo tým myslíš ? Povinné poistenie SZČO alebo DNP ?
1 0
NovaSib NovaSib

NovaSib je offline (nepripojený) NovaSib

Dobrý večer!
Prosím Vás poradte mi.

Dobrovoľné (pri)poistenie (nemocenské a p. v nezamestnanosti) dám do nákladov ovplyv. alebo neovplyv. základ dane?
(platím si aj povinné poist.)

Ďakujem.
Naposledy upravil NovaSib : 22.12.10 at 18:25
0 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

podľa mňa nie, nepoužívaš to na dosiahnutie príjmov.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

NovaSib Pozri príspevok
Dobrý večer!
Prosím Vás poradte mi.

Dobrovoľné (pri)poistenie (nemocenské a p. v nezamestnanosti) dám do nákladov ovplyv. alebo neovplyv. základ dane?
(platím si aj povinné poist.)

Ďakujem.
Odpoveď :

http://www.porada.sk/1271077-post13.html
2 0
Mária.K. Mária.K.

Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

NovaSib Pozri príspevok
Dobrý večer!
Prosím Vás poradte mi.

Dobrovoľné (pri)poistenie (nemocenské a p. v nezamestnanosti) dám do nákladov ovplyv. alebo neovplyv. základ dane?
(platím si aj povinné poist.)

Ďakujem.
Do výdavkov ovplyvňujúcich základ dane. Podaním prihlášky na dobrovoľné poistenie sa toto poistné musí platiť povinne.
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

Dobry vecer, uz som sa skusala pytat aj v inej teme, ale nemozem sa akosi dopracovat k odpovedi.
Mam SZCO neplatca DPH, vystavoval faktury pre odberatela CR na vykonane prace na stavbe. Chcela by som sa opytat, ci je nejaka povinnost registrovat sa na DU a ci je potrebne robit ten suhrnny vykaz.
Dakujem za odpoved.
0 0
7monika5 7monika5

7monika5 je offline (nepripojený) 7monika5

Siporka Pozri príspevok
Naozaj nikto nevie poradiť?
No každopádne by som nedala celú výšku zo SF, ale iba tých 600€ a ostatné je VOZD
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Dobrý večer
prosím Vás - na faktúre od upc máme "zmluvná pokutu za poručenie podmienok zmluvy" v sume 217 Eur -môžeme to v jednoduchom účtovníctve považovať za daňový výdavok? (kedže ide o zmluvnú pokutu,predpokladám že áno..?)
ďakujem
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

ďakujem
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Aj pre rok 2010 je možné uplatniť 80 % z PHM bez potreby viesť knihu jázd? ďakujem
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Mám správne tieto údaje stravné pre rok 2010 podľa čas.pásiem - 3,60 e-5,40 e, 8,30e.

Stravné pre ČR do 10 hodín 300 CZK a nad 10 hod 600 CZK??
Ďakujem pekne
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

Zdenka175 Pozri príspevok
Aj pre rok 2010 je možné uplatniť 80 % z PHM bez potreby viesť knihu jázd? ďakujem
ano
1 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

Ociviste Pozri príspevok
Dobry vecer, uz som sa skusala pytat aj v inej teme, ale nemozem sa akosi dopracovat k odpovedi.
Mam SZCO neplatca DPH, vystavoval faktury pre odberatela CR na vykonane prace na stavbe. Chcela by som sa opytat, ci je nejaka povinnost registrovat sa na DU a ci je potrebne robit ten suhrnny vykaz.
Dakujem za odpoved.
Prosiiim naozaj nevie nikto poradit?
Dakujem za kazdu odpoved.
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

Dakujem za prilozeny link. Idem to nastudovat
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Ociviste Pozri príspevok
Dobry vecer, uz som sa skusala pytat aj v inej teme, ale nemozem sa akosi dopracovat k odpovedi.
Mam SZCO neplatca DPH, vystavoval faktury pre odberatela CR na vykonane prace na stavbe. Chcela by som sa opytat, ci je nejaka povinnost registrovat sa na DU a ci je potrebne robit ten suhrnny vykaz.
Dakujem za odpoved.
§ 16

(1) Miestom dodania služby vzťahujúcej sa na nehnuteľnosť vrátane realitnej činnosti a činnosti znalcov, ubytovacích služieb, poskytnutia práva na užívanie nehnuteľnosti, služieb zameraných na prípravu a koordináciu stavebných prác, ako sú služby poskytované architektmi a osobami zabezpečujúcimi stavebný dozor, je miesto, kde sa nehnuteľnosť nachádza.

nevzniká preto povinnosť registrácie podľa 7a)
(2) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom a ktorá má v tuzemsku sídlo, miesto podnikania, prevádzkareň, bydlisko alebo sa v tuzemsku obvykle zdržiava, dodáva službu, pri ktorej je miesto dodania podľa § 15 ods. 1 v inom členskom štáte a osobou povinnou platiť daň je príjemca služby, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred dodaním služby; žiadosť o registráciu pre daň táto zdaniteľná osoba nepodáva, ak je registrovaná pre daň podľa § 7.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať