Zavrieť

Porady

začiatočník v jednoduchom účtovníctve

Ahojte poraďáci,
chcem sa poradiť,ako si chystáte v JÚ doklady pred spracovaním?
ja som si povypisovala pokladňu, k bank.výpisom som poprikladala faktúry.
Faktúry si nahadzujete do záväzkov až keď si účtujete bank.výpis-teda ich účtujete porade,ako boli uhradené,
alebo si najskor zaúčtujete všetky prijaté faktúry podľa dátumu vystavenia?
ďakujem
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

máš to v poriadku. Do záväzkov ešte tú daň.
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

ermon Pozri príspevok
máš to v poriadku. Do záväzkov ešte tú daň.
Vďaka za kontrolu a posielam bodik!
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

este jeden dotaz, za rok mam vytvoreny SF napr. v sume 500 Sk, uzavierkovou operacio som to dala ako VOZD, obedy hradime zamestnancom v plnej vyske, to znamena ze 55% z ceny si dam do VOZD a 45% je VNZD, ked chcem pouzit tych 500 Sk zo SF na stravne, ako to zauctovat cez interny doklad?
Vďaka!
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

chudaska Pozri príspevok
este jeden dotaz, za rok mam vytvoreny SF napr. v sume 500 Sk, uzavierkovou operacio som to dala ako VOZD, obedy hradime zamestnancom v plnej vyske, to znamena ze 55% z ceny si dam do VOZD a 45% je VNZD, ked chcem pouzit tych 500 Sk zo SF na stravne, ako to zauctovat cez interny doklad?
Vďaka!
nikde som citala, ze cerpanie SF je PNZD, to znamena,ze to mozem cez ID dat ako prijemNZD a napisat tam cerpanie SF?
0 0
lukulik lukulik

lukulik je offline (nepripojený) lukulik

Čerpanie SF môžeš dať cez ID ak ti to nemá ponížiť stav pokladne ale cez pokladnu alebo cez ID je to výdavok -iný neovplyvňujúci daň z príjmu. Tvorba SF je-výdavok OZD - prevádzková réžia a môže byť tiež cez ID.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Dobrý deň prajem-prosím Vás o prekontrolovanie

1.
pri Leasingu osobného motor.vozidla,neplatca DPH-poistné, finančná činnosť a DPH- účtujem do prevádzkovej réžie (keď si vypočítam ročné platby) ?


2.
zo splátky leasingu-môžem si dávať úhradu faktúry?
(auto kúpil v r.2007,mesačne spláca,by som si nanižovala záväzok voči leasingovke..nešlo by mi to do nákladov,iba aby som mala prehľad)
leasing viem vypočítať,splátky leasingu účtujem ako VNZD,ale chcela by som,ak teda môžem z hľadiska správnosti účtovania,pri splátkach dávať úhrady faktúry za automobil..

Je to prosím správne?Ďakujem
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

1. áno, ale môžeš aj mesačne
2. nerozumiem...
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

ermon Pozri príspevok
1. áno, ale môžeš aj mesačne
2. nerozumiem...
SZČO kúpila osobný automobil.Zaúčtovala som si faktúru do záväzkov v sume napr. 400000 Sk.Prvá zvýšená splátka faktúry-účtujem do peňažného denníka mínus pokladňa, čiastočná úhrada faktúry.
Ďalej mesačne spláca leasing, tzn. nanižuje sa záväzok SZČO voči leasingovke, takže som si chcela dať úhradu leasingu napr. 10000 sk mesačne splátka leasingu dám uhradiť doklad-tzn. ďalšia čiastočná úhrada faktúry za automobil.
splátky účtujem ako VNZD, len neviem,či je správne,ak si dám splátky leasingu akoby úhradu faktúry (za auto)..
Neviem či som to napísala zrozumiteľnejšie.. Dúfam že áno..
Ďakujem Ti Ermon
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

no moja, ale tá faktúra nebola asi na 400000 Sk, že? Nemáš od leasingovej spoločnosti splátkový kalendár?
Mesačne by si si účtovala do Ostatných záväzkov predpis splátok a tie párovala...
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

ermon Pozri príspevok
no moja, ale tá faktúra nebola asi na 400000 Sk, že? Nemáš od leasingovej spoločnosti splátkový kalendár?
Mesačne by si si účtovala do Ostatných záväzkov predpis splátok a tie párovala...
No presne na 400000 Sk nebola, 300tis a nejaké drobné,faktúra bola ale od predajcu automobilov a odberateľ leasingovka.K tejto faktúre mám potvrdenku z registračnej pokladnice o úhrade 70 tis. Sk-to je prvá splátka.
Myslíš aj leasing mám zaúčtovať do záväzkov?Takže faktúru nechám v tej výške ako je celá?
Ďakujem Ti moc
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

erika_H Pozri príspevok
No presne na 400000 Sk nebola, 300tis a nejaké drobné,faktúra bola ale od predajcu automobilov a odberateľ leasingovka.K tejto faktúre mám potvrdenku z registračnej pokladnice o úhrade 70 tis. Sk-to je prvá splátka.
Myslíš aj leasing mám zaúčtovať do záväzkov?Takže faktúru nechám v tej výške ako je celá?
Ďakujem Ti moc
Pozor!!! O tejto faktúre nesmieš účtovať! Nie si ani leasingovka ani predajca automobilov.

Leasing účtuj na základe splátkového kalendára!

Pripojím ti tabuľku tu z porady, stiahni si ju - doplň údaje podľa splátkového kalendára a potom účtuj podľa nej.

Leasing je vážna vec, musíš sa s tým dlhšie pohrať a pôjde to.

Tabuľka, ktorá ti bude výbornou pomôckou je v príspevku č. 1 od Maríny (pod reklamou): http://www.porada.sk/t9121-leasing-t...-v-exceli.html
Naposledy upravil Monika Kováčová : 24.03.08 at 14:40
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Prosím.. kolky (ceniny) účtujem do prevádzkovej réžie,správne?Ďakujem
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

erika_H Pozri príspevok
Prosím.. kolky (ceniny) účtujem do prevádzkovej réžie,správne?Ďakujem
posúvam
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
erika_H Pozri príspevok
Prosím.. kolky (ceniny) účtujem do prevádzkovej réžie,správne?Ďakujem
áno, do prevádzkovej réžie
0 0
cleonka cleonka

cleonka je offline (nepripojený) cleonka

Dobrý deň, som účtovník začiatočník.
Ide mi o odvody. Tie platím mesačne cez účet. Mala by som ich mať zaevidované aj v záväzkoch. Keď ich zaplatím, ponížia sa mi záväzky. Ako to dostať do záväzkov. Poradíte??? Ďakujem
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Zapíšeš si ich do evidencie záväzkov tak, ako zapisuješ aj došlé faktúry.
0 0
cleonka cleonka

cleonka je offline (nepripojený) cleonka

Ďakujem, a musím si nahodiť záväzok do SP a ZP každý mesiac, alebo stačí na začiatku roka súhrnnou sumou (napr. u ZP 12x1064) a mesačne ponižovať uhradenými odvodmi???
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

cleonka Pozri príspevok
Ďakujem, a musím si nahodiť záväzok do SP a ZP každý mesiac, alebo stačí na začiatku roka súhrnnou sumou (napr. u ZP 12x1064) a mesačne ponižovať uhradenými odvodmi???
Áno stačí to aj súhrnnou sumou.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
cleonka Pozri príspevok
Ďakujem, a musím si nahodiť záväzok do SP a ZP každý mesiac, alebo stačí na začiatku roka súhrnnou sumou (napr. u ZP 12x1064) a mesačne ponižovať uhradenými odvodmi???
Je na Vás , ako si to zaúčtujete v záväzkoch či jednotlivé mesiace alebo celkom za 12 mesiacov .
Ja osobne to robím tak , že si do záväzkov zaúčtujem obdobie 1-6/2007 a 7-12/2007 .Osobitne ZP a SP .
0 0
cleonka cleonka

cleonka je offline (nepripojený) cleonka

Ďakujem za odpovede. A neviete ako to urobiť v ALFE??
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať