Zavrieť

Porady

začiatočník v jednoduchom účtovníctve

Ahojte poraďáci,
chcem sa poradiť,ako si chystáte v JÚ doklady pred spracovaním?
ja som si povypisovala pokladňu, k bank.výpisom som poprikladala faktúry.
Faktúry si nahadzujete do záväzkov až keď si účtujete bank.výpis-teda ich účtujete porade,ako boli uhradené,
alebo si najskor zaúčtujete všetky prijaté faktúry podľa dátumu vystavenia?
ďakujem
Téma je uzavretá.
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Dobrý deň,prosím Vás,keď v jedno.účtovníctve prevádzame peniaze z jedného bank.účtu na druhý bank.účet (obidva účtujem), účtujem príjem z prieb.položky,a výdavok na priebežnú položku? takto to je správne?
´dakujem
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
tibor1000 Pozri príspevok
Dobrý deň,prosím Vás,keď v jedno.účtovníctve prevádzame peniaze z jedného bank.účtu na druhý bank.účet (obidva účtujem), účtujem príjem z prieb.položky,a výdavok na priebežnú položku? takto to je správne?
´dakujem
Prevod medzi bankovými účtami :

Účet 1 (prevod na bankový účet číslo xxx)- na základe bankového výpisu účtujete banka výdaj-príjem priebežná položka

Účet 2(príjem prevodu z bankového účtu číslo ) - na základe bankového výpisu účtujete banka príjem -výdaj priebežná položka

Ak sa jedná o podnikateľský účet .Teda prevod z podnikateľského účtu na podnikateľský účet.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ak je prevod z podnikateľského účtu na osobný účet , tak účtujete na základe bankového výpisu banka výdaj -výdaky neovplyvňujúce ZD(účel prevod na osobnú potrebu )

Preto uvádzam aj tento príklad , lebo som celkom neporozumela otázke o aké účty sa jedná .
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

ďakujem Zitka.
ide o prevod z podnikatelskeho bank.učtu,ktory sa prave ruši na novy bankovy učet,
ktory sa sice nevola vyslovene podnikatelsky,ale prebiehaju cez neho platby suvisiace s podnikanim...
takze ho uctujem cely, tzn. myslim prijem prieb.položka vrs. výdaj priebežná položka
0 0
Kolenčík Kolenčík

Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

Z čoho si SČZO vypočíta odvody do SP resp. ZP. Napr. Príjem spolu 21.000€, výdaj celkom 10.200. Teda z 10.800, alebo znížené o 4,025, resp. - poistné 398,33 a aké sú percenta odvodov do týchto poisťovní, resp. kedy platím minimálne odvody. Ďakujem pekne
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Dobrý deň,prosím Vás, keď sme kúpili v r. 2006 software za 49 tis Sk, v r. 2007 update za 27 tis. Sk, existuje pri nehmotnom majetku nieco ako u hmotného majetku "technické zhodnotenie"?
ale myslím,že update tam asi ani nepatrí..

máte prosím s tým niekto skúsenosť?
´dakujem moc
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

prosím Vás o radu
ak si szčo platca dph dal urobiť internetovú stránku a teraz mu priľla faktúra kde je čiastka za domenu od 1.2.2011-31.1.2012 =30 Eur a ešte položka za programovanie 150 Eur a potom uvedená dph ako to môžem dať do JU ako PR réžiu osatné služby a treba to nejako časovo odlíšiť ked faktúru vystavil szčo platca dph?? a dph sa môže uplatniť v dph za 1q/2011 celá.
Pretože ak som pochopila tak napr. za nájom fyzickým osobám ak szčo zaplatí musí to časovo rozlíšiť do rokov, toto ale podla mňa pod to nespadá a môže si uplatniť dph v tomto kvartáli a poplatky oba dať ako PR iné v tomto roku teda kedy faktúru za služby uhradí.
správne???
ďakujem moc.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
veronkaj Pozri príspevok
prosím Vás o radu
ak si szčo platca dph dal urobiť internetovú stránku a teraz mu priľla faktúra kde je čiastka za domenu od 1.2.2011-31.1.2012 =30 Eur a ešte položka za programovanie 150 Eur a potom uvedená dph ako to môžem dať do JU ako PR réžiu osatné služby a treba to nejako časovo odlíšiť ked faktúru vystavil szčo platca dph?? a dph sa môže uplatniť v dph za 1q/2011 celá.
Pretože ak som pochopila tak napr. za nájom fyzickým osobám ak szčo zaplatí musí to časovo rozlíšiť do rokov, toto ale podla mňa pod to nespadá a môže si uplatniť dph v tomto kvartáli a poplatky oba dať ako PR iné v tomto roku teda kedy faktúru za služby uhradí.
správne???
ďakujem moc.
DPH jednorázovo uplatniť, výdavok časovo nerozlišovať. Ide to do VOZD v roku úhrady.
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

tibor1000 Pozri príspevok
Dobrý deň,prosím Vás, keď sme kúpili v r. 2006 software za 49 tis Sk, v r. 2007 update za 27 tis. Sk, existuje pri nehmotnom majetku nieco ako u hmotného majetku "technické zhodnotenie"?
ale myslím,že update tam asi ani nepatrí..

máte prosím s tým niekto skúsenosť?
´dakujem moc
viete mi prosím niekto pomocť ?
0 0
Príroda Príroda

Príroda je offline (nepripojený) Príroda

Prosím o radu- som povinná k faktúre pri dodaní služby vystaviť okrem faktúry aj dodací list? Kde nájdem rýchlo tlačivo ? Vďaka.
0 0
abm abm

abm je offline (nepripojený) abm

http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?...rticleId=20929

Skús pozrieť tento link. Podľa mňa to je technické zhodnotenie, ale sumou to neprekračuje 30000,-Sk, takže jedorázovo do nákladov.
0 0
Prima73 Prima73

Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

Dobry den, mam otazku, ked si platca DPH zakupi notebook v cene 1000 euro zaklad a 200 euro DPH, v akej cene zaradi notebook do kratkodobeho majetku, s alebo bez DPH?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Prima73 Pozri príspevok
Dobry den, mam otazku, ked si platca DPH zakupi notebook v cene 1000 euro zaklad a 200 euro DPH, v akej cene zaradi notebook do kratkodobeho majetku, s alebo bez DPH?
V cene bez DPH.
2 0
Prima73 Prima73

Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

Anja111 Pozri príspevok
V cene bez DPH.
Dakujem
0 0
Príroda Príroda

Príroda je offline (nepripojený) Príroda

Prosím, vie niekto poradiť, kde nájdem tlačivá - faktúra, dodací list. Potrebovala by som ich niekde urobiť a vytlačiť, kým si v alfe ukončím tento rok a urobím prechod do nového. Nájde sa niekto? Ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Príroda Pozri príspevok
Prosím, vie niekto poradiť, kde nájdem tlačivá - faktúra, dodací list. Potrebovala by som ich niekde urobiť a vytlačiť, kým si v alfe ukončím tento rok a urobím prechod do nového. Nájde sa niekto? Ďakujem
http://www.google.sk/aclk?sa=l&ai=CP...retni-formular
1 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

stačí ak vo VPD alebo PPD vypíšem len meno osoby, ktorá nakúpila alebo treba aj adresu. dík
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
sybila3 Pozri príspevok
stačí ak vo VPD alebo PPD vypíšem len meno osoby, ktorá nakúpila alebo treba aj adresu. dík
sybila , táto otázka je trochu čudná.Však o čo sa jedná ? Aby si ten kto vypisuje doklad ušetril ruku , alebo aby tam boli údaje o tom kto vyplatenú sumu prevzal na komplet: t.j. meno ,priezvisko ,adresa.(prípadne IČO,DIČ,IČ DPH )Ak je správne nadefinovaný partner v účtovnom SW tak v tom nevidím problém, aby tento doklad bol vypísaný tak ako má byť .
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ide mi o to aby som to vypisovala správne, takže trebárs keď konateľ nakupuje niečo treba aby tam bola vypísaná celá adresa? Doteraz som dávala len meno a priezvisko. Ešte ma zaujíma ak mám bloky za pohon.hmoty mám ich viacero s rôznymi dátumami, nacvakám ich a dátum vystavenia a platby dávam posledný, ktorý je na bloku je to správne? alebo ako to účtujete vy? viem, že toto sú také základné otázky ale ak by bola daňová kontrola a nič by nenašli, tak by mohli hľadať takéto chybičky, preto to chcem robiť správne. díky moc
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Ak prestane SZCO používať účet na podnikanie, má to oznámiť na DU?? Peniaze na účet nechodia, lebo sa zmenilo spôsob platby na hotovosť. ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať