Zavrieť

Porady

začiatočník v jednoduchom účtovníctve

Ahojte poraďáci,
chcem sa poradiť,ako si chystáte v JÚ doklady pred spracovaním?
ja som si povypisovala pokladňu, k bank.výpisom som poprikladala faktúry.
Faktúry si nahadzujete do záväzkov až keď si účtujete bank.výpis-teda ich účtujete porade,ako boli uhradené,
alebo si najskor zaúčtujete všetky prijaté faktúry podľa dátumu vystavenia?
ďakujem
Téma je uzavretá.
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Zdenka175 Pozri príspevok
Ak prestane SZCO používať účet na podnikanie, má to oznámiť na DU?? Peniaze na účet nechodia, lebo sa zmenilo spôsob platby na hotovosť. ďakujem
V súlade so zákonom Správa daní a poplatkov §31 odst.7 treba zmenu oznámiť DU .

Treba napísať krátky list na DU , že bežný účet číslo xxxxxx zriadený v banke xxxxxx sa od xx.xx.2011 už nepoužíva v súvislosti s dosahovaním príjmov zo živnosti (resp.podnikania) od xx.xx.2011 .
2 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ešte sa vrátim k vypisovaniu VPD, niekto tu písal, že ak sú PHL tak dáva do kolonky komu Slovnaft....., ale veď aj na iných bločkov napríklad z papiernictva je firma a adresa a ja teda dávam meno szčo alebo konateľa, ide mi o to čo je správne. ďakujem
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
sybila3 Pozri príspevok
ešte sa vrátim k vypisovaniu VPD, niekto tu písal, že ak sú PHL tak dáva do kolonky komu Slovnaft....., ale veď aj na iných bločkov napríklad z papiernictva je firma a adresa a ja teda dávam meno szčo alebo konateľa, ide mi o to čo je správne. ďakujem
aj tu:
http://www.porada.sk/t91621-ako-spra...cku-z-erp.html
http://www.porada.sk/t139449-ppd-a-vpp-ako-vypisat.html
http://www.porada.sk/archive/index.php/t-141150.html

... názory sa rôznia, je na tebe, ktorý spôsob si vyberieš ...
0 0
milkami milkami

milkami je offline (nepripojený) milkami

potrebujem zaúčtovať spotrebu PHM súkromného motorového vozidla, ale nemám potrebný zostatok v pokladni. Mám to riešiť vkladom podnikateľa alebo môžem zaúčtovať do výdavkov cez ID? Ďakujem
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
milkami Pozri príspevok
potrebujem zaúčtovať spotrebu PHM súkromného motorového vozidla, ale nemám potrebný zostatok v pokladni. Mám to riešiť vkladom podnikateľa alebo môžem zaúčtovať do výdavkov cez ID? Ďakujem
Nie je nikde ustanovené , akou formou cestovné náhrady za vykonané pracovné cesty SZČO účtovať .Posúdenie výdavku je stanovené zákonom o dani z príjmu .Ale postupy JU nepojednávajú o forme účtovania .

Je to možné účtovať aj cez uzávierkové operácie, takže nemusíte účtovať cez pokladňu ako výdavok zaplatený hotovosti .
1 0
matildaz matildaz

matildaz je offline (nepripojený) matildaz

prosím o informáciu či môžem uhradiť dodávateľskú faktúru v deň jej vystavenia, lebo ma presviedčali, že nie....dakujem
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
matildaz Pozri príspevok
prosím o informáciu či môžem uhradiť dodávateľskú faktúru v deň jej vystavenia, lebo ma presviedčali, že nie....dakujem
Upresnite Vašu otázku čoho sa FA týka a o doplnenie, či ste na strane dodávateľa, alebo odberateľa a o akú platbu sa jedná (ak je bankovým prevod) bez diskusie , ak je v hotovosti doplňte .
0 0
matildaz matildaz

matildaz je offline (nepripojený) matildaz

je to pre nás DF a doniesol ju osobne a uhradená bola v ten deň internet b.... a ked by bola pokladňou, tak by nemohla byť???? ďakujem
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

matildaz Pozri príspevok
sme na strane odberateľa a úhrada bola urobená v ten deň, ked doniesli FA osobne a bola vyplatená interet b....
bola vyplatená prostredníctvom ineternet bankingu, rozumiem tej skratke správne ? To znamená prevodom z účtu na účet, takže v tomto prípade je otázka bezpredmetná. Bankovým prevodom, alebo vkladom na účet môže byť akákoľvek faktúra uhradená aj v deň vystavenia.
0 0
matildaz matildaz

matildaz je offline (nepripojený) matildaz

áno presne tak to bolo.....a keby bola v hotovosti cez pokladňu, tak by nemohla byť úhrada totožná s dátumom vystavenia FA ????
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

matildaz Pozri príspevok
áno presne tak to bolo.....a keby bola v hotovosti cez pokladňu, tak by nemohla byť úhrada totožná s dátumom vystavenia????
za čo konkrétne je tá fa vystavená? V prípade tovaru, alebo služby, ktorá je povinná registrovať svoje príjmy cez ERP, tak by to samozrejme mohol byť problém, lebo na tento účel slúži ERP.
0 0
matildaz matildaz

matildaz je offline (nepripojený) matildaz

cathyc Pozri príspevok
za čo konkrétne je tá fa vystavená? V prípade tovaru, alebo služby, ktorá je povinná registrovať svoje príjmy cez ERP, tak by to samozrejme mohol byť problém, lebo na tento účel slúži ERP.
bola to FA za stavebné práce, ale aj s materiálom
0 0
Elinam Elinam

Elinam je offline (nepripojený) Elinam

Potrebovala by som poradiť: SZČO neplatca DPH ,,slovenský zvárač" je zamestnaný v Čechách. Úhrady mu chodia na BÚ v ČR vždy po dokončení zákazky. Uhradenú sumu sa dozvie až na základe avíza z banky, lebo vždy im niečo ztiahne. Ako vystavovať faktúry? 1. vystaviť fa.v EUR deň pred úhradou keď už budem vedieť výšku úhrady a prepočítať sumu CZK kurzom ECB z predchádzajúceho dňa alebo vystaviť fa. v CZK na sumu ako bola prijatá na účet?
a druhý problém zákazku robia 3 zvárači. Úhrada ide iba jednému, ten ich potom má vyplácať na základe faktúr od nich ale ako mu majú vystaviť faktúry v EUR na 1/3 ceny zákazky?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

mzdy a odvody za r.2010-december evidujete do záväzkov r 2010?
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

sybila3 Pozri príspevok
mzdy a odvody za r.2010-december evidujete do záväzkov r 2010?
ano
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

lebo som tu čítala veľa príspevko, ktorí to evidujú až v druhom roku, kedy boli uhradené, ja dávam odvody aj szčo aj zamestnancov a tak isto aj daň, keď sa týka r. 2010 do záv. r. 2010?
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
sybila3 Pozri príspevok
lebo som tu čítala veľa príspevko, ktorí to evidujú až v druhom roku, kedy boli uhradené, ja dávam odvody aj szčo aj zamestnancov a tak isto aj daň, keď sa týka r. 2010 do záv. r. 2010?
áno, aj daň z MV je záväzkom roku 2010, tiež aj DP SZČO za rok 2010, tiež aj RZZP za rok 2010
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

rodina1 Pozri príspevok
áno, aj daň z MV je záväzkom roku 2010, tiež aj DP SZČO za rok 2010, tiež aj RZZP za rok 2010
no... odporúčam prečítať si vyjadrenie DRSR a túto tému: http://www.porada.sk/t130338-p4-knih...ml#post1652543
1 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
no ... preštudovala som si tému ... ale akosi mi to nepasuje .. prečo potom mzdy za 12 mesiac 2010, vypočítané v januári, sú záväzkom roku 2010?
0 0
alekna alekna

alekna je offline (nepripojený) alekna

Ahojte, poprosím o radu.
Ak mám SZČO živnosť na ubytovanie na súkromí, môže si uplatniť náklady za drobné opravy a udržiavanie tejto nehnuteľnosti a aj keď nemá túto nehnuteľnosť v majetku, ale je jej vlastníkom len ako FO?
Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať