Zavrieť

Porady

začiatočník v jednoduchom účtovníctve

Ahojte poraďáci,
chcem sa poradiť,ako si chystáte v JÚ doklady pred spracovaním?
ja som si povypisovala pokladňu, k bank.výpisom som poprikladala faktúry.
Faktúry si nahadzujete do záväzkov až keď si účtujete bank.výpis-teda ich účtujete porade,ako boli uhradené,
alebo si najskor zaúčtujete všetky prijaté faktúry podľa dátumu vystavenia?
ďakujem
Téma je uzavretá.
ema_ema ema_ema

ema_ema je offline (nepripojený) ema_ema

už som to našla, musí byť vo výdavkoch pri živnosti tých 40%+odvody a dolu v druhej zaškrtnutej možnosti sa uvedie výška odvodov.
- príjem je len zo skutočne uhradených faktúr za daný rok

a pri prípade ktorý robím je že daň je menšia po odpočítaní odpoč. položky a živ.poistenia okolo 200 eur ale tým, že si uplatňuje daňový bonus na 2 deti tak daň na úhradu bude 0 a nebude daňový preplatok čiže tam nič nebude uvedené ale do oddilu vypíšem že žiadam vvyplatiť daňový bonus teda rozdiel medzi daň. bonusom -daň na účet.

Treba priložiť du aj fotokopie rodných listov????
ďakujem
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

ema_ema Pozri príspevok
už som to našla, musí byť vo výdavkoch pri živnosti tých 40%+odvody a dolu v druhej zaškrtnutej možnosti sa uvedie výška odvodov.
- príjem je len zo skutočne uhradených faktúr za daný rok

a pri prípade ktorý robím je že daň je menšia po odpočítaní odpoč. položky a živ.poistenia okolo 200 eur ale tým, že si uplatňuje daňový bonus na 2 deti tak daň na úhradu bude 0 a nebude daňový preplatok čiže tam nič nebude uvedené ale do oddilu vypíšem že žiadam vvyplatiť daňový bonus teda rozdiel medzi daň. bonusom -daň na účet.

Treba priložiť du aj fotokopie rodných listov????
ďakujem
Treba.
Prílohou daňového priznania sú doklady preukazujúce nárok na daňový bonus a to kópia rodného listu dieťaťa alebo výpis z rodného listu, potvrdenie školy že dieťa sa sústavne pripravuje na povolanie štúdiom, alebo potvrdenie územného úradu o poberaní prídavku na vyživované dieťa...
2 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
babi2 Pozri príspevok
Treba.
Prílohou daňového priznania sú doklady preukazujúce nárok na daňový bonus a to kópia rodného listu dieťaťa alebo výpis z rodného listu, potvrdenie školy že dieťa sa sústavne pripravuje na povolanie štúdiom, alebo potvrdenie územného úradu o poberaní prídavku na vyživované dieťa...
Naša ema ema má dnes ráno minimálne 3 otázky rovnakého charakteru kade tade a len jej odpovedáme a ona bez odozvy
http://www.porada.sk/1665117-post868.html
1 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

včera mi doniesli faktúru od neplatcu dph za december 2010, uhradená bude v januári môžem ju evidovať až v r. 2011 alebo 2010? a môže tam mať živnostník uvedené že fakturujem.... zváračske práce za december a počet hodín? alebo by bolo lepšie napísať na základe ústnej dohody?
0 0
7monika5 7monika5

7monika5 je offline (nepripojený) 7monika5

[QUOTE=ema_ema;1665079]dobrý deň,

prosím Vás o informáciu či robím dobre niečo mi nesedí na DP typ B - paušálne výdavky sumy sú orientačné..........

a potom vo výkaze vypíšem príjmy, prev . réžia bude vlastne výška 40% a odvody,

žiadna pokladna, žiadny denník, len v exceli spísaný príjem a výdaj na odvodoch.



Ak používa 40% paušálne výdavky, výkazy nie sú prílohou DP
Naposledy upravil 7monika5 : 23.02.11 at 18:17
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ako vystavujete svoju faktúru za účto, napríklad teraz som zrátala 4.q zákazníkovi, môžem ju vystaviť až v januári alebo dávate do decembra?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

sybila3 Pozri príspevok
ako vystavujete svoju faktúru za účto, napríklad teraz som zrátala 4.q zákazníkovi, môžem ju vystaviť až v januári alebo dávate do decembra?
môžeš ju vystaviť 24.2.
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

sybila3 Pozri príspevok
ako vystavujete svoju faktúru za účto, napríklad teraz som zrátala 4.q zákazníkovi, môžem ju vystaviť až v januári alebo dávate do decembra?
fa vystavuješ v aktuálnom mesiaci to znamená s terajším dátumom a na faktúre rozpisuješ za aké obdobie sa služba vykonala. Potom u klienta PU účtujem cez ID v predchádzajúcom roku ako nevyfakturované dodávky 5XX/326. U klienta JU účtujem podľa dátumu vystavenia fa.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

a nevyfakturované dodávky sa netýkajú len tovaru?ja som vždy vystavila v decembri aj v JU veď aj daň vyrátam v marci a účtujem do záväzkov v decembri???? či
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

a v PU mám zmluvu, že fa vystavujem každý mesiac posledný deň, takže som vystavila 31.12.
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

sybila3 Pozri príspevok
a nevyfakturované dodávky sa netýkajú len tovaru?ja som vždy vystavila v decembri aj v JU veď aj daň vyrátam v marci a účtujem do záväzkov v decembri???? či
nevyfakturované dodávky môžu byť tovar, energie služby...
takže túto fa ak je vystavená dnes tak klientovi JU účtujem s dnešným dátumom a neriešim minulý rok. Klientovi PU účtujem v minulom roku cez ID 326 a v tomto roku zaúčtujem riadne fa s tým, že na strane MD bude namiesto 5XX účet 326.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

OK, dík ešte sa opýtam, stačí vytlačiť len knihu faktúr s tým, že okontrolujem či sedí zostatok neuhradených fa alebo treba ešte nejaký zápis inventarizačný? dík
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

sybila3 Pozri príspevok
OK, dík ešte sa opýtam, stačí vytlačiť len knihu faktúr s tým, že okontrolujem či sedí zostatok neuhradených fa alebo treba ešte nejaký zápis inventarizačný? dík
kniha pohľadávok a záväzkov - zaevidovať všetky prijaté a odoslané faktúry vrátane nájmu a prenájmu podľa uzatvorených zmlúv, zaevidovať všetky úhrady a k 31. 12. vykonať ich dokladovú inventúru (podľa subjektov a jednotlivých položiek
viac sa dočítaš napr. aj tu:http://www.akopodnikat.sk/index.php?...d=12&Itemid=77

ja k tomu robím veľmi jednoduchý inventarizačný zápis a snažím sa pred tým odsúhlasiť všetky záv. a poh. s odberateľmi a dodávateľmi.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Poprosim vas, došla faktura za vyrobu kovanej mreže učtujem ako material,alebo ako tovar.
Tu mrežu pouzije szčo na stavbu na ktorej momentalne pracuje.
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
Materiál, ak ju použije pri svojej práci. Tovar, ak ju iba predá majiteľovi stavby.
1 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

dakujeeeeeem
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

a nakup registračnej pokladne v sume 339€, dam do VOZD-material v členeni drobny hmotny majetok?
0 0
ema_ema ema_ema

ema_ema je offline (nepripojený) ema_ema

cathyc Pozri príspevok
kniha pohľadávok a záväzkov - zaevidovať všetky prijaté a odoslané faktúry vrátane nájmu a prenájmu podľa uzatvorených zmlúv, zaevidovať všetky úhrady a k 31. 12. vykonať ich dokladovú inventúru (podľa subjektov a jednotlivých položiek
viac sa dočítaš napr. aj tu:http://www.akopodnikat.sk/index.php?...d=12&Itemid=77

ja k tomu robím veľmi jednoduchý inventarizačný zápis a snažím sa pred tým odsúhlasiť všetky záv. a poh. s odberateľmi a dodávateľmi.
poradíte??
robím inventúru pokladne 4x za rok, a ako mám napísať inventúra záväzkov a pohladávok?? zatial som to len vždy vytlačila ako zostavu pohľadávky otvorené a záväzky.???
dakujem
0 0
ema_ema ema_ema

ema_ema je offline (nepripojený) ema_ema

kto mi poradí či sa to stále môže robiť že v JU platca dph ak má dielňu na opravu aut nemusí viesť sklad, všetko čo kupuje na opravu sa dáva priamo do faktúr pri oprave teda nemá žiadne zásoby.
nemá priamy predaj tovaru len faktúry pri opravách.
dávam to do výdavok za materiál v členení čistiace, kancelárske,materiál, náradie, ochranné pracovné...
ďakujem
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

ema_ema Pozri príspevok
poradíte??
robím inventúru pokladne 4x za rok, a ako mám napísať inventúra záväzkov a pohladávok?? zatial som to len vždy vytlačila ako zostavu pohľadávky otvorené a záväzky.???
dakujem
1 Inventarizácia pokladne k ....
2. Inventarizácia pohľadávok k...( k tomu prikladám vytlačené otvorené položky z sw )
3. Tnventarizácia záväzkov k...( dtto)
4. Inventarizácia majetku k... ( + prílohy, inventúrny súpis zásob, konečný zostatok BU kópia, inventarizácie pokladne, a pohľadávok )
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať