Zavrieť

Porady

začiatočník v jednoduchom účtovníctve

Ahojte poraďáci,
chcem sa poradiť,ako si chystáte v JÚ doklady pred spracovaním?
ja som si povypisovala pokladňu, k bank.výpisom som poprikladala faktúry.
Faktúry si nahadzujete do záväzkov až keď si účtujete bank.výpis-teda ich účtujete porade,ako boli uhradené,
alebo si najskor zaúčtujete všetky prijaté faktúry podľa dátumu vystavenia?
ďakujem
Téma je uzavretá.
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ahojte, poprosim vas ked učtujem vklad na bank.učet je to -PNZD osobny vklad podnikatela.
Ale ked z pokladne prevediem peniaze na bankovy učet, to bude:
z pokladne-vydaj na prieb.položky
a v banke - príjem na preb.položky?
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Dobrý deň, len by som si chcela overiť. SZČO si zaplatil kurz na odbornú spôsobilosť na potraviny, vzhľadom k tomu, že si otvoril bufet a musel ju mať. Môžem do výdavkov. Prima karta rovno na réžiu, alebo naprv cez ceniny? Ja som dala rovno do réžie. Ďakujem.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
seda Pozri príspevok
Dobrý deň, len by som si chcela overiť. SZČO si zaplatil kurz na odbornú spôsobilosť na potraviny, vzhľadom k tomu, že si otvoril bufet a musel ju mať. Môžem do výdavkov. Prima karta rovno na réžiu, alebo naprv cez ceniny? Ja som dala rovno do réžie. Ďakujem.
Kurz - VOZD - réžia a prima kartu účtujem tiež priamo do réžie.
2 0
abm abm

abm je offline (nepripojený) abm

nikulik Pozri príspevok
Ahojte, poprosim vas ked učtujem vklad na bank.učet je to -PNZD osobny vklad podnikatela.
Ale ked z pokladne prevediem peniaze na bankovy učet, to bude:
z pokladne-vydaj na prieb.položky
a v banke - príjem na preb.položky?
Vklad podnikateľa dávam ako príjem do pokladne a potom ako píšeš cez priebežné položky do banky, to znamená, že v banke sa vklad podnikateľa neobjaví, len v pokladni.
0 0
10eva 10eva

10eva je offline (nepripojený) 10eva

Chcela by som sa opýtať zákaznik zaplatil faktúru ale dal zlý variabilný symbol ako to mám zaúčtovať.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

10eva Pozri príspevok
Chcela by som sa opýtať zákaznik zaplatil faktúru ale dal zlý variabilný symbol ako to mám zaúčtovať.
Ako úhradu faktúry.
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

mysimis Pozri príspevok
Kurz - prima kartu účtujem tiež priamo do réžie.
Ahojte, chcela by som sa s Vami poradiť, môže sa nákup telefónnej karty uplatniť do výdavkov. Telefón nie je zakúpený zvlášť pre firmu, živnostník ho mal už pred začatím živnosti. Nepoužíva ho na paušál, ale kupoval si telefónnu kartu - dobíjal si kredit. Telefón teraz používa pri živnosti. Ide o starobného dôchodcu, ktorý si od augusta minulého roku znovu založil živnosť. Zabezpečuje prepravu áut v zahraničí a pri tejto činnosti využíva i telefón.
V dokladoch má potvrdenky za nákup prima karty z orangu a tiež potvrdenku na dobite kreditu v O2. Ďakujem.
0 0
Janulana Janulana

Janulana je offline (nepripojený) Janulana

Mám malý problém, keďže mám už spracovaný celý rok, kompletne vytlačené príjmové a výdavkové pokl. doklady, SZČO mi dodatočne priniesla doklady za zaplatenie nájomného, ktoré bolo platené v priebehu roka. Ako mám to teraz zaúčtovať? Môžem to zapísať do PD na konci roka? Ďakujem
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Janulana Pozri príspevok
Mám malý problém, keďže mám už spracovaný celý rok, kompletne vytlačené príjmové a výdavkové pokl. doklady, SZČO mi dodatočne priniesla doklady za zaplatenie nájomného, ktoré bolo platené v priebehu roka. Ako mám to teraz zaúčtovať? Môžem to zapísať do PD na konci roka? Ďakujem
Áno, môžeš to zapísať do PD na konci roka.
0 0
a.meckova@zoznam.sk a.meckova@zoznam.sk
ani sama neviem
Pekný "večierok", môžte mi prosím poradiť? Mám klientku, ktorá zabudla v júly urobiť mesačnú uz. pokladne. Prevádzku predala. Ako jej to mám účtovať v JU? Ďakujem
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

nasčítaj denné pásky
0 0
a.meckova@zoznam.sk a.meckova@zoznam.sk
ani sama neviem
Ďakujem ja hlava deravá! Veď je to jasné. A problémi s DU pri takejto situácii?
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

no čo, stalo sa..ak budeš mať denné pásky založené, spísané, zrátané, normálny daňovák z toho vedu robiť nebude..
0 0
a.meckova@zoznam.sk a.meckova@zoznam.sk
ani sama neviem
Dík a pekný večierok.
0 0
alekna alekna

alekna je offline (nepripojený) alekna

Ahojte, chcem sa opýtať s akým dátum zapisujete do knihy pohľadávok pohľadávku voči DU, keď vznikol nadmerný odpočet? za 3.Q. k 30.9.? a za 4.Q k 31.12?
nejak mi to JU nejde
ďakujem :-)
0 0
milkami milkami

milkami je offline (nepripojený) milkami

potrebujem preúčtovať materiál (drevo), ktorý bol v roku 2008 zaúčtovaný ako tovar a v r.2010 bol použitý na výstavbu vlastnej prevádzkovej budovy. Budovu robí majiteľ svojpomocne, nie je stavebná firma a je ešte rozostavaná,neskolaudovaná. Dá sa to tak, že na skladovej karte odpíšem tovar a ID ho zaúčtujem na VNZD v členení rozostavaná budova? Mám ID zaúčtovať aj príjem za tovar? Ďakujem
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
milkami Pozri príspevok
potrebujem preúčtovať materiál (drevo), ktorý bol v roku 2008 zaúčtovaný ako tovar a v r.2010 bol použitý na výstavbu vlastnej prevádzkovej budovy. Budovu robí majiteľ svojpomocne, nie je stavebná firma a je ešte rozostavaná,neskolaudovaná. Dá sa to tak, že na skladovej karte odpíšem tovar a ID ho zaúčtujem na VNZD v členení rozostavaná budova? Mám ID zaúčtovať aj príjem za tovar? Ďakujem
1) vyhotoviť Výdajku na drevo v skladovej evidencii- použitie pre účel firmy stavba - úbytok sklad
2) ID- cez účtovné uzávierkové operácie storno zápis mínusom tovar v cene dreva
3) ID - VNZD - DM použitie dreva na stavbu

Zápis do Knihy dlhodobého majetku medzi ostatné výdavky na stavbu , ktorá je vo výstavbe (neskolaudovaná)
0 0
milkami milkami

milkami je offline (nepripojený) milkami

Ďakujem Zita,pomohlo veľmi
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

cathyc Pozri príspevok
1 Inventarizácia pokladne k ....
2. Inventarizácia pohľadávok k...( k tomu prikladám vytlačené otvorené položky z sw )
3. Tnventarizácia záväzkov k...( dtto)
4. Inventarizácia majetku k... ( + prílohy, inventúrny súpis zásob, konečný zostatok BU kópia, inventarizácie pokladne, a pohľadávok )
to napíšem na jeden papier že inventarizácia pohľadávok k 31.12.10 a aký text ďalej, ja doteraz som vytlačila knihu záväzkov, pohľadávok odfajkala som si nehradené fa a spodu mám zostáva preplatiť skontrolovala či sedí nestačí to????? nech žijúúúúúúú naše lesy
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

no tak som začala robiť zápisy k vystaveným fa, už mám aj k prijatým.
ako by som mala zaúčtovať kúpila som notebook na splátky fa som zaúčtovala ako výdaj za drobný majetok. Splátkami uhrádzam faktúru, takže mi každý mesiac ide Výdaj dr.maj. 50,08.Vyžiadala som si splátkový kalendár kde je rozpísaná istina a úroky, treba to nejako rozpísať že istina dr.maj. a úroky réžia?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať