Zavrieť

Porady

začiatočník v jednoduchom účtovníctve

Ahojte poraďáci,
chcem sa poradiť,ako si chystáte v JÚ doklady pred spracovaním?
ja som si povypisovala pokladňu, k bank.výpisom som poprikladala faktúry.
Faktúry si nahadzujete do záväzkov až keď si účtujete bank.výpis-teda ich účtujete porade,ako boli uhradené,
alebo si najskor zaúčtujete všetky prijaté faktúry podľa dátumu vystavenia?
ďakujem
Téma je uzavretá.
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

alebo ma ešte napadlo: fa- drob.majetok celá suma. Splátkami uhrádzam postupne fa ale na výpise z banky rozúčtujem sumu 50,08 na dr.maj. a úroky-réžia? môôže to tak byť? dík
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ahojte, poprosila by som vas, szčo kupil registračnu pokladnu, este nikdy som to nerobila,ale ani konkretne som tu na porade nic take nenasla. Citala som si aj vyhlasku, ale len polopate chcem vediet. Mam pasky-z dennej trzby a mesačnej trzby, to nalepim do knihy-denny a mesačny vykaz neplatitela dph.
A potom idem učtovat o tej dennej aj mesačnej? Alebo staci len mesačna. Szčo mal zivnost otvorenu na nechtovy dizajn, a tam mal len jednu dennu pasku, a ta sa rovna paske mesačnej. Staciak len tu mesačnu zaučtujem do PD. A ako? Prijem do PD-iny zdanitelny?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
nikulik Pozri príspevok
Ahojte, poprosila by som vas, szčo kupil registračnu pokladnu, este nikdy som to nerobila,ale ani konkretne som tu na porade nic take nenasla. Citala som si aj vyhlasku, ale len polopate chcem vediet. Mam pasky-z dennej trzby a mesačnej trzby, to nalepim do knihy-denny a mesačny vykaz neplatitela dph.
A potom idem učtovat o tej dennej aj mesačnej? Alebo staci len mesačna. Szčo mal zivnost otvorenu na nechtovy dizajn, a tam mal len jednu dennu pasku, a ta sa rovna paske mesačnej. Staciak len tu mesačnu zaučtujem do PD. A ako? Prijem do PD-iny zdanitelny?
Pozrite napr. túto tému
http://www.porada.sk/t50998-uctovani...lebo+mesa%E8ne

http://www.porada.sk/t9368-uctovanie...lebo+mesa%E8ne
1 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

prosím Vás ako by mal vyzerať inventúrny súpis alebo zápis z inventarizácie bankového účtu???? dík
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

ja nič také "netvorím". Banka oznamuje k 31.12. účtovný stav. To je doklad o inventúre účtu. Dôležité je, aby "to sedelo".
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

no veď aj ja som to tak robila ale čím viac čítam na porade, tak zisťuje, že okrem inventúry pokladní, čo robím treba urobiť inventúru bankového účtu, inventúru záväzko a pohľadávok, na čo všetko vlastne robíte inventúru?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
sybila3 Pozri príspevok
no veď aj ja som to tak robila ale čím viac čítam na porade, tak zisťuje, že okrem inventúry pokladní, čo robím treba urobiť inventúru bankového účtu, inventúru záväzko a pohľadávok, na čo všetko vlastne robíte inventúru?
Postupy JU
ÚČTOVNÁ ZÁVIERKA
§ 22
(1) Účtovná závierka sa zostavuje z údajov peňažného denníka, knihy pohľadávok, knihy záväzkov,
pomocných kníh a z výsledkov vykonanej inventarizácie majetku a záväzkov.

Zákon o účtovníctve
§ 8
Na začiatok
(4) Účtovníctvo účtovnej jednotky je preukázateľné, ak všetky účtovné záznamy sú preukázateľné (§ 32) a účtovná jednotka vykonala inventarizáciu.
TRETIA ČASŤ
ÚČTOVNÁ ZÁVIERKA

§ 17
Na začiatok

(1) Účtovná závierka je štruktúrovaná prezentácia skutočností, ktoré sú predmetom účtovníctva, poskytovaná osobám, ktoré tieto informácie využívajú (ďalej len "používatelia"). Účtovná jednotka zostavuje účtovnú závierku v prípadoch ustanovených týmto zákonom v štruktúre, ktorá nadväzuje na sústavu účtovníctva používanú v účtovnej jednotke. Účtovná závierka tvorí jeden celok
PIATA ČASŤ
INVENTARIZÁCIA

§ 29
Na začiatok

(1) Inventarizáciou overuje účtovná jednotka, či stav majetku, záväzkov a rozdielu majetku a záväzkov v účtovníctve zodpovedá skutočnosti.

(2) Inventarizáciu účtovná jednotka vykonáva ku dňu, ku ktorému zostavuje riadnu alebo mimoriadnu účtovnú závierku. Účtovná jednotka pre potreby zostavenia priebežnej účtovnej závierky vykonáva inventarizáciu len na účely vyjadrenia ocenenia podľa § 26 ods. 3. Ustanovenia o vykonávaní inventarizácií podľa osobitných predpisov45) nie sú týmto dotknuté.

(3) Pri hmotnom majetku okrem zásob a peňažných prostriedkov v hotovosti môže účtovná jednotka vykonať inventarizáciu v inej lehote, ako je ustanovená v odseku 2, ktorá však nesmie prekročiť dva roky. Peňažné prostriedky v hotovosti musí účtovná jednotka inventarizovať najmenej štyrikrát za účtovné obdobie.
§ 30
Na začiatok

(1) Skutočný stav majetku, záväzkov a rozdielu majetku a záväzkov sa zisťuje inventúrou. Pri majetku hmotnej povahy a nehmotnej povahy sa skutočný stav zisťuje fyzickou inventúrou; pri záväzkoch, rozdiele majetku a záväzkov a pri tých druhoch majetku, pri ktorých nemožno vykonať fyzickú inventúru, sa skutočný stav zisťuje dokladovou inventúrou; ak je to možné, používa sa kombinácia fyzickej a dokladovej inventúry.

(2) Inventúrny súpis je účtovný záznam, ktorý zabezpečuje preukázateľnosť účtovníctva (§ 8 ods. 4). Inventúrny súpis musí obsahovať tieto údaje:

a) obchodné meno alebo názov účtovnej jednotky; právnické osoby uvedú sídlo, fyzické osoby bydlisko a miesto podnikania, ak sa líši od miesta bydliska,
b) deň začatia inventúry, deň, ku ktorému bola inventúra vykonaná, a deň skončenia inventúry,
c) stav majetku s uvedením jednotiek množstva a ceny podľa § 25,
d) miesto uloženia majetku,
e) meno, priezvisko a podpisový záznam hmotne zodpovednej osoby za príslušný druh majetku,
f) zoznam záväzkov a ich ocenenie podľa § 25,
g) zoznam skutočného stavu rozdielu majetku a záväzkov,
h) odporúčania na posúdenie reálnosti ocenenia majetku a záväzkov k dátumu, ku ktorému sa účtovná závierka zostavuje, zistené pri vykonávaní inventúry na účely úpravy ocenenia majetku a záväzkov podľa § 26 a 27, ak sú takéto skutočnosti známe osobám, ktoré vykonali inventúru,
i) meno, priezvisko a podpisový záznam osôb zodpovedných za zistenie skutočného stavu majetku, záväzkov a rozdielu majetku a záväzkov,
j) poznámky.

(3) Stav majetku, záväzkov, rozdielu majetku a záväzkov v inventúrnych súpisoch sa porovnáva so stavom majetku, záväzkov a rozdielu majetku a záväzkov v účtovníctve a výsledky porovnania sa uvedú v inventarizačnom zápise. Inventarizačný zápis je účtovný záznam, ktorým sa preukazuje vecná správnosť účtovníctva a ktorý musí obsahovať

a) obchodné meno alebo názov účtovnej jednotky; právnické osoby uvedú sídlo, fyzické osoby bydlisko a miesto podnikania, ak sa líši od miesta bydliska,
b) výsledky vyplývajúce z porovnania skutočného stavu majetku, záväzkov a rozdielu majetku a záväzkov s účtovným stavom,
c) výsledky vyplývajúce z posúdenia reálnosti ocenenia majetku a záväzkov podľa § 26 a 27,
d) meno, priezvisko a podpisový záznam osoby alebo osôb zodpovedných za vykonanie inventarizácie v účtovnej jednotke.

(4) Fyzickú inventúru hmotného majetku okrem zásob, ktorú nemožno vykonať ku dňu, ku ktorému sa zostavuje účtovná závierka, možno vykonávať v priebehu posledných troch mesiacov účtovného obdobia, prípadne v prvom mesiaci nasledujúceho účtovného obdobia. Fyzickú inventúru zásob môže účtovná jednotka vykonávať kedykoľvek v priebehu účtovného obdobia. Pritom sa musí preukázať stav hmotného majetku ku dňu, ku ktorému sa zostavuje účtovná závierka, údajmi fyzickej inventúry upravenými o prírastky a úbytky uvedeného majetku za dobu od skončenia fyzickej inventúry do konca účtovného obdobia, prípadne za dobu od začiatku nasledujúceho účtovného obdobia do dňa skončenia fyzickej inventúry v prvom mesiaci tohto účtovného obdobia.
(5) Inventarizačný rozdiel môže mať dvojaký charakter, a to

a) manko, ak zistený skutočný stav je nižší ako stav v účtovníctve a ak ho nemožno preukázať účtovným záznamom; pri peňažných prostriedkoch a ceninách sa označuje ako schodok,
b) prebytok, ak zistený skutočný stav je vyšší ako stav v účtovníctve a ak ho nemožno preukázať účtovným záznamom.

(6) Rozdiely vyplývajúce z úpravy ocenenia podľa § 26 a 27 sa neposudzujú ako inventarizačné rozdiely.

(7) Inventarizačný rozdiel zaúčtuje účtovná jednotka do účtovného obdobia, za ktoré sa inventarizáciou overuje stav majetku, záväzkov a rozdielu majetku a záväzkov.

Ja mám niekedy pocit, že nečítame zákony a potom si myslí niekto , že v príspevkoch sú nepravdy

http://www.porada.sk/t16088-zakon-o-...01-2009-a.html
1 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik


Dakujem Zitka velmi pekne za linky, nejako som zle vyhladavala asi.
Precitala som si to, takze budem učtovat v mojom pripade kedze neplatca dph, mesačnu uzavierku do PD: prijem do pokladne
Ale kde to mam začlenit prosim tu tržbu z ERP? POZD-Prijem za tovar?
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
Skôr to bude POZD - Predaj služieb.
1 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Zita5 Pozri príspevok
Postupy JU
ÚČTOVNÁ ZÁVIERKA
§ 22
(1) Účtovná závierka sa zostavuje z údajov peňažného denníka, knihy pohľadávok, knihy záväzkov,
pomocných kníh a z výsledkov vykonanej inventarizácie majetku a záväzkov.

Zákon o účtovníctve
§ 8
Na začiatok
(4) Účtovníctvo účtovnej jednotky je preukázateľné, ak všetky účtovné záznamy sú preukázateľné (§ 32) a účtovná jednotka vykonala inventarizáciu.
TRETIA ČASŤ
ÚČTOVNÁ ZÁVIERKA

§ 17
Na začiatok

(1) Účtovná závierka je štruktúrovaná prezentácia skutočností, ktoré sú predmetom účtovníctva, poskytovaná osobám, ktoré tieto informácie využívajú (ďalej len "používatelia"). Účtovná jednotka zostavuje účtovnú závierku v prípadoch ustanovených týmto zákonom v štruktúre, ktorá nadväzuje na sústavu účtovníctva používanú v účtovnej jednotke. Účtovná závierka tvorí jeden celok
PIATA ČASŤ
INVENTARIZÁCIA

§ 29
Na začiatok

(1) Inventarizáciou overuje účtovná jednotka, či stav majetku, záväzkov a rozdielu majetku a záväzkov v účtovníctve zodpovedá skutočnosti.

(2) Inventarizáciu účtovná jednotka vykonáva ku dňu, ku ktorému zostavuje riadnu alebo mimoriadnu účtovnú závierku. Účtovná jednotka pre potreby zostavenia priebežnej účtovnej závierky vykonáva inventarizáciu len na účely vyjadrenia ocenenia podľa § 26 ods. 3. Ustanovenia o vykonávaní inventarizácií podľa osobitných predpisov45) nie sú týmto dotknuté.

(3) Pri hmotnom majetku okrem zásob a peňažných prostriedkov v hotovosti môže účtovná jednotka vykonať inventarizáciu v inej lehote, ako je ustanovená v odseku 2, ktorá však nesmie prekročiť dva roky. Peňažné prostriedky v hotovosti musí účtovná jednotka inventarizovať najmenej štyrikrát za účtovné obdobie.
§ 30
Na začiatok

(1) Skutočný stav majetku, záväzkov a rozdielu majetku a záväzkov sa zisťuje inventúrou. Pri majetku hmotnej povahy a nehmotnej povahy sa skutočný stav zisťuje fyzickou inventúrou; pri záväzkoch, rozdiele majetku a záväzkov a pri tých druhoch majetku, pri ktorých nemožno vykonať fyzickú inventúru, sa skutočný stav zisťuje dokladovou inventúrou; ak je to možné, používa sa kombinácia fyzickej a dokladovej inventúry.

(2) Inventúrny súpis je účtovný záznam, ktorý zabezpečuje preukázateľnosť účtovníctva (§ 8 ods. 4). Inventúrny súpis musí obsahovať tieto údaje:

a) obchodné meno alebo názov účtovnej jednotky; právnické osoby uvedú sídlo, fyzické osoby bydlisko a miesto podnikania, ak sa líši od miesta bydliska,
b) deň začatia inventúry, deň, ku ktorému bola inventúra vykonaná, a deň skončenia inventúry,
c) stav majetku s uvedením jednotiek množstva a ceny podľa § 25,
d) miesto uloženia majetku,
e) meno, priezvisko a podpisový záznam hmotne zodpovednej osoby za príslušný druh majetku,
f) zoznam záväzkov a ich ocenenie podľa § 25,
g) zoznam skutočného stavu rozdielu majetku a záväzkov,
h) odporúčania na posúdenie reálnosti ocenenia majetku a záväzkov k dátumu, ku ktorému sa účtovná závierka zostavuje, zistené pri vykonávaní inventúry na účely úpravy ocenenia majetku a záväzkov podľa § 26 a 27, ak sú takéto skutočnosti známe osobám, ktoré vykonali inventúru,
i) meno, priezvisko a podpisový záznam osôb zodpovedných za zistenie skutočného stavu majetku, záväzkov a rozdielu majetku a záväzkov,
j) poznámky.

(3) Stav majetku, záväzkov, rozdielu majetku a záväzkov v inventúrnych súpisoch sa porovnáva so stavom majetku, záväzkov a rozdielu majetku a záväzkov v účtovníctve a výsledky porovnania sa uvedú v inventarizačnom zápise. Inventarizačný zápis je účtovný záznam, ktorým sa preukazuje vecná správnosť účtovníctva a ktorý musí obsahovať

a) obchodné meno alebo názov účtovnej jednotky; právnické osoby uvedú sídlo, fyzické osoby bydlisko a miesto podnikania, ak sa líši od miesta bydliska,
b) výsledky vyplývajúce z porovnania skutočného stavu majetku, záväzkov a rozdielu majetku a záväzkov s účtovným stavom,
c) výsledky vyplývajúce z posúdenia reálnosti ocenenia majetku a záväzkov podľa § 26 a 27,
d) meno, priezvisko a podpisový záznam osoby alebo osôb zodpovedných za vykonanie inventarizácie v účtovnej jednotke.

(4) Fyzickú inventúru hmotného majetku okrem zásob, ktorú nemožno vykonať ku dňu, ku ktorému sa zostavuje účtovná závierka, možno vykonávať v priebehu posledných troch mesiacov účtovného obdobia, prípadne v prvom mesiaci nasledujúceho účtovného obdobia. Fyzickú inventúru zásob môže účtovná jednotka vykonávať kedykoľvek v priebehu účtovného obdobia. Pritom sa musí preukázať stav hmotného majetku ku dňu, ku ktorému sa zostavuje účtovná závierka, údajmi fyzickej inventúry upravenými o prírastky a úbytky uvedeného majetku za dobu od skončenia fyzickej inventúry do konca účtovného obdobia, prípadne za dobu od začiatku nasledujúceho účtovného obdobia do dňa skončenia fyzickej inventúry v prvom mesiaci tohto účtovného obdobia.
(5) Inventarizačný rozdiel môže mať dvojaký charakter, a to

a) manko, ak zistený skutočný stav je nižší ako stav v účtovníctve a ak ho nemožno preukázať účtovným záznamom; pri peňažných prostriedkoch a ceninách sa označuje ako schodok,
b) prebytok, ak zistený skutočný stav je vyšší ako stav v účtovníctve a ak ho nemožno preukázať účtovným záznamom.

(6) Rozdiely vyplývajúce z úpravy ocenenia podľa § 26 a 27 sa neposudzujú ako inventarizačné rozdiely.

(7) Inventarizačný rozdiel zaúčtuje účtovná jednotka do účtovného obdobia, za ktoré sa inventarizáciou overuje stav majetku, záväzkov a rozdielu majetku a záväzkov.

Ja mám niekedy pocit, že nečítame zákony a potom si myslí niekto , že v príspevkoch sú nepravdy

http://www.porada.sk/t16088-zakon-o-...01-2009-a.html
zákony mám preštudované a čítam ich stále dookola ale niekedy je pre mňa nejako ťažké alebo nepochopiteľné si to premietnuť do praxe. Mám ekonomickú školu, pracovala som v oblasti účtovníctva 12 rokov ale robila som len časť, takže tú konečnú ako je uzávierka nie, chodila som aj na školenia ale nikde nikto nám nepovedal alebo neukázal ako sa má robiť inventarizácia napríklad záväzkov a pohľadávok a viacerých som sa pýtala a kukali na mňa že čo to hovorím jaký inventarizačný zapis, ja som doteraz inventarizovala pohl. a záv. tak, že som si vytlačila knihu POH a ZAV skontrolovala, odsúhlasila neuhradené a vyčíslila zostatok, ale nerobila som inventarizačný zápis k tomu. Pokladne robím 4x do roka ale bankový účet ako som teraz čítala tam tiež nerobím. No vlastne teraz už pol dňa vypisujem len inventarizačné zápisy.....aby to bolo podľa zákona. A je to trocha smiešne keď robím u seba a že predseda komisie a člen, no predseda som ja a člen tiež???
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ešte by ma zaujímalo čo všetko si tlačíte v JU na konci roka k uzávierke? aby som náhodou niečo nevynechala. dík
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ako by ste zaúčtovali: kúpa lampy+doprava=výdaj za drob.majetok. Ale lampu som vrátila lebo sa pokazila, dobropis vystavili na sumu lampy ale cena dopravy ostala v drobnom majetku, je to dobre?
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
dobré ráno, potrebovala by som poradiť ohľadom nákupu tovaru: v peňažnom denníku mám nákup tovaru za 5000€, inventúrou ostalo tovaru za 300€ - tých 300€ napíšem do výkazu o majetku a záväzkov tovar06, ale mám otázku ohľadne o výkaze o príjmoch a výdavkoch. v peňažnom denníku musím urobiť zápis s id dokladom -4700€, alebo sa v týchto výkazoch udáva 5000€?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

slavka124 Pozri príspevok
dobré ráno, potrebovala by som poradiť ohľadom nákupu tovaru: v peňažnom denníku mám nákup tovaru za 5000€, inventúrou ostalo tovaru za 300€ - tých 300€ napíšem do výkazu o majetku a záväzkov tovar06, ale mám otázku ohľadne o výkaze o príjmoch a výdavkoch. v peňažnom denníku musím urobiť zápis s id dokladom -4700€, alebo sa v týchto výkazoch udáva 5000€?
podkladom pre vyplnenie výkazu o majetku nie je peňažný denník, ale skladová evidencia.
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
čiže, poprosím vás o kontrolu: nákup tovaru vo výkaze o pav sa píše 5000€ a vo výkaze o maz tovar06 300€? snáď som to pochopila- ďakujem za trpezlivosť
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
slavka124 Pozri príspevok
dobré ráno, potrebovala by som poradiť ohľadom nákupu tovaru: v peňažnom denníku mám nákup tovaru za 5000€, inventúrou ostalo tovaru za 300€ - tých 300€ napíšem do výkazu o majetku a záväzkov tovar06, ale mám otázku ohľadne o výkaze o príjmoch a výdavkoch. v peňažnom denníku musím urobiť zápis s id dokladom -4700€, alebo sa v týchto výkazoch udáva 5000€?
Zakúpite tovar v hodnote 5000 euro . Príde Faktúra , túto faktúru zaúčtujete(zaevidujete) do knihy záväzkov . Ak faktúru uhradíte , tak účtujete v peňažnom denníku 5000 eur banka výdaj a výdavky ovplyvňujúce základ dane- tovar 5000 eur, platbu spárujete so záväzkom a zaúčtujete úbytok záväzkov , kde sa Vám vynulujú.

Tento tovar dňom prijatia zaevidujete do evidencie skladových zásob cez príjemku (ak vediete skladové karty s rozpisom na jednotlivé skladové karty ).

Počas predaja v roku 2010 výdajkami odpisujete predaj tovaru(znižujete stav zásob) a k 31.12.2010 vykonáte inventarizáciu , kde zistíte , že stav zásob k 31.12.2010 bude v ks xy a v hodnote 300 euro a teda sa aj účtovne a fyzicky rovnajú a nevykazujete žiaden prebytok a žiadne manko .

Nakoľko inventarizácia je podkladom k zostaveniu Výkazu o majetku a záväzkoch , tak premietnete inventúru do tohto výkazu do riadku 06 300 euro a táto suma sa premietne aj v riadku 04 .

Do záväzkov nepíšete nič , nakoľko FA je uhradená , tak z tohto pohľadu Vám záväzok v riadku 17 nevzniká .

Ak by bol prípad , že okrem iných záväzkov by bola niektorá z faktúr za kúpu tovaru neuhradená k 31.12.2010, tak vtedy suma neuhradenej FA je k 31.12. záväzkom a vtedy túto sumu uvádzate do záväzkov vo Výkaze riadok 17.

Nič viac v peňažnom denníku z pohľadu uvedeného príkladu neúčtujete.
3 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
ste zlatá, veľmi pekne ďakujem.
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
dovolím si ešte jednu otázku, čo v prípade ak si klient vedie sklad sám. mne stačí len inventúra a stav tovaru k 31.12.2010 napísať do výkazu o pav do nákup tovaru06 a neriešim ja skladové karty- je tak?( to s prijatou fa a úhradou mi je jasné)
Naposledy upravil slavka124 : 04.03.11 at 09:06
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
Ehm, mám taký dojem, že nie úplne.
Do výkazu pav nepíšete stav tovaru k 31.12., ten píšete do výkazu maz.
Nákupom tovaru vo výkaze pav sa rozumie suma, ktorú ste vynaložili na nákup tovaru za celé zdaňovacie obdobie. A tú získate z peňažného denníka.
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
áno, ospravedlňujem sa - veď do pav mi to hádže sám mrp program: odnaučím sa opravovať svoje príspevky.
ešte raz veľká vďaka, najmä za trpezlivosť.
pekný deň
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať