Zavrieť

Porady

začiatočník v jednoduchom účtovníctve

Ahojte poraďáci,
chcem sa poradiť,ako si chystáte v JÚ doklady pred spracovaním?
ja som si povypisovala pokladňu, k bank.výpisom som poprikladala faktúry.
Faktúry si nahadzujete do záväzkov až keď si účtujete bank.výpis-teda ich účtujete porade,ako boli uhradené,
alebo si najskor zaúčtujete všetky prijaté faktúry podľa dátumu vystavenia?
ďakujem
Téma je uzavretá.
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Mariana001 Pozri príspevok
dobry den,
poradte mi prosim ako mam zauctovat,ked mam prvu splatku auta braneho na leasing.v splatkovom kalendari sa pise:
istina a urok rovnasa splatka.Co z toho ide do rezie a co nie je danovym vydavkom.
Dakujem
http://www.porada.sk/t112941-pokyn-d...enajmu-ju.html


http://www.porada.sk/t109712-leasing...alizovana.html
0 0
denisa123 denisa123

denisa123 je offline (nepripojený) denisa123

denisa123 Pozri príspevok
Ako účtujete v záložni peniaze, ktoré vyplatil podnikateľ na základe záložnej zmluvy a do zálohy berie hnuteľné veci? Ako zaúčtujete vrátené peniaze od zákazníka?
Nevie mi s tým niekto poradiť?
0 0
Mariana001 Mariana001

Mariana001 je offline (nepripojený) Mariana001

Dobry den,potrebujem poradit:
Ak bolo zakupene auto na leasing na ICO december 2010 aj akontacia a prva splatka isla v decembri 2010 mozem to dat do nakladov?Preto si niesom ista,lebo auto bolo nahlasene na danovom urade az v januari 2011.Medzitym mal sukromne stare auto pouzivane na podnikatelske ucely,ktore odhlasil az v januari 2011.
A este potrebujem poradit s jednou vecou:mam splatkovy kalendar auta na leasing. Je tam istina plus urok oslobodeny od DPH rovnasa splatka.Co mozem dat do rezie?Istinu alebo urok?Jedno z tych dvoch potom bude ako neovplyvnujuci vydavok?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

szčo mi nie je schopný doniesť faktúry za orange už pol roka, mám doklad o zaplatení štyroch faktúru ale z toho mám len dve, môžem tie dve, na ktoré chýbajú fa dať ako osobnú spotrebu?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
sybila3 Pozri príspevok
szčo mi nie je schopný doniesť faktúry za orange už pol roka, mám doklad o zaplatení štyroch faktúru ale z toho mám len dve, môžem tie dve, na ktoré chýbajú fa dať ako osobnú spotrebu?
Však ani inak nemôžete účtovať , pokiaľ nemáte FA .Samozrejme , aj ja by som účtovala o VNZD.Nech sa polepší ....
0 0
nikolia nikolia

nikolia je offline (nepripojený) nikolia

žena
prosím Vás čo s faktúrou vystavenou v roku 2010,ktorá sa mi dostala do rúk až dnes??uhradená bola v 1/2011..mala byť v pohľadávkach v roku 2010...dať ju do evidencie roku 2011?
0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

nepíšeš či sa jedná o platitela DPH
ak ano - DDP DPH
ak nie je platitelom , treba ju dať do knihy pohladávok do 2010 a bude ti ovplyvnovať výkaz majetku a záväzkov
1 0
nikolia nikolia

nikolia je offline (nepripojený) nikolia

žena
neplatca dph , a už je DP 2010 odovzdané...robila iná účtovníčka...
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Zita5 Pozri príspevok
Však ani inak nemôžete účtovať , pokiaľ nemáte FA .Samozrejme , aj ja by som účtovala o VNZD.Nech sa polepší ....
a ešte jeden problémik zase mám dve faktúry február a marec, kde chýba doklad o úhrade, zaplatené určite sú ale doklad sa vyparil a tiež nie je schopný mi ho zohnať a mna nebaví zakaždým ked príde mu opakovať to isté jak papagáj a vypisovať na lístočky, ktoré aj tak stratí. Takže tam by som mohla zaúčtovať cez ID úhradu-pričom ID v JU ne nepeňažná operácia, vlastne mi to len vypadne z neuhradených faktúr? No a on je nepolepšitelný.............
0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

sybila3 Pozri príspevok
a ešte jeden problémik zase mám dve faktúry február a marec, kde chýba doklad o úhrade, zaplatené určite sú ale doklad sa vyparil a tiež nie je schopný mi ho zohnať a mna nebaví zakaždým ked príde mu opakovať to isté jak papagáj a vypisovať na lístočky, ktoré aj tak stratí. Takže tam by som mohla zaúčtovať cez ID úhradu-pričom ID v JU ne nepeňažná operácia, vlastne mi to len vypadne z neuhradených faktúr? No a on je nepolepšitelný.............

ak ti chýba doklad o úhrade - je to pravdepodobne úhrada v hotovosti, nech podnikatel zavolá dodávatelovi o vystavenie kópie PPD -nemyslím, že dodávatel bude mať problém zaslať kópiu PPD a tým potvrdiť úhradu faktúry
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

to ja viem, ale ja mu to hovorím už pol roka zakaždým keď príde a nie je schopný mi to doniesť a ja už nemám nervy stále sa vracať k záležitostiam z februára, potom sa točím stále dokola, preto sa pýtam, či to tak môžem urobiť.
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Jááááj, tak takého klienta aj ja dôverne poznám. Už rok a pol mi nosí doklad PPD, že zaplatil za fa v hotovosti 5 000,- €. Poučená poradou a inými účtovníčkami som sa prestala stresovať. Nedá doklad, upozorním ho, vystavím mu VPD, vytlačím a zaúčtujem. Na doklad napíšem, že PPD dodá neskôr a dám mu to podpísať. Tým to pre mňa končí. Pri daňovej kontrole nech si tam doloží čo len chce.
Ten PPD som pýtala asi 10x. Už pýtam len raz a končím. Aj tak ho doteraz nepriniesol.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
sybila3 Pozri príspevok
to ja viem, ale ja mu to hovorím už pol roka zakaždým keď príde a nie je schopný mi to doniesť a ja už nemám nervy stále sa vracať k záležitostiam z februára, potom sa točím stále dokola, preto sa pýtam, či to tak môžem urobiť.
Dievčatá , treba s tým spraviť poriadok .Nedodáš ? Nebudeš mať výdavok .Dokedy klientov budeme vodiť za ručičku , ja už na to neberiem ohľad , na mňa kto berie ohľad, ani klient, lebo si môžem aj "hubu zodrať " aj pero vypísať ..........

Preto ja by som mu už nič nehovorila, ani že nech si zoženie doklad .....koniec, čo predloží to zaúčtujem ak niečo nebude kompletné, neúčtujem.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

No veď práve preto sa pýtam či to môžem zaúčtovať cez ID ako že fa boli uhradené ale do výdavkov mi to nepôjde. Lebo je pravda ako píše Zitka, hubu si idem zodrať. Niektoré veci hradené z účtu už tak riešim neviem čo to je hodím a ak mi to nesedí na žiadnu faktúru tak dávam ako osobnú spotrebu. Ale ešte riešim to že z účtu zaplatil do sociálky pravdepodobne za zamestnankyňu ale keďže nemám rozhodnutie a asi ani nebudem mať a ani to neviem priradiť, ktoré mesiace, čo s tým? Lebo keď toto účto skoro dokončené zas odložím a začnem robiť ďalšie, tak sa zas budem musieť k nemu vrátiť a radšej by som to ukončila a vrhla sa na druhého klienta. môžem to tak urobiť? dík
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
sybila3 Pozri príspevok
No veď práve preto sa pýtam či to môžem zaúčtovať cez ID ako že fa boli uhradené ale do výdavkov mi to nepôjde. Lebo je pravda ako píše Zitka, hubu si idem zodrať. Niektoré veci hradené z účtu už tak riešim neviem čo to je hodím a ak mi to nesedí na žiadnu faktúru tak dávam ako osobnú spotrebu. Ale ešte riešim to že z účtu zaplatil do sociálky pravdepodobne za zamestnankyňu ale keďže nemám rozhodnutie a asi ani nebudem mať a ani to neviem priradiť, ktoré mesiace, čo s tým? Lebo keď toto účto skoro dokončené zas odložím a začnem robiť ďalšie, tak sa zas budem musieť k nemu vrátiť a radšej by som to ukončila a vrhla sa na druhého klienta. môžem to tak urobiť? dík
FA ak sú zaevidované v Evidencii záväzkov (v Knihe záväzkov) , tak len tam by som spravila zápis a do poznámky by som uviedla ,uhradené , chýba doklad.V peňažnom denníku nemáte dôvod účtovať , ani o výdavku NZD.
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Áno, môžeš to dať uhradiť cez ID, aby to vypadlo zo zoznamu neuhradených fa. Vo výdavkoch to nebude mať.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

dík, urobím to tak, lebo nie je šanca, že mi doklady donesie. Ešte by ste mi vedeli poradiť, končil prevádzku predajne, kde zostali zásoby tovaru, kázala som urobiť inventúru-no ale ešte nie je, ale čo s tým, živnosť nekončí len zrušil predajňu, ttakže po inventúre uvediem sumu zásob do V o MaZ ako zásoby a treba s tým ešte niečo urobiť? dík
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
sybila3 Pozri príspevok
dík, urobím to tak, lebo nie je šanca, že mi doklady donesie. Ešte by ste mi vedeli poradiť, končil prevádzku predajne, kde zostali zásoby tovaru, kázala som urobiť inventúru-no ale ešte nie je, ale čo s tým, živnosť nekončí len zrušil predajňu, ttakže po inventúre uvediem sumu zásob do V o MaZ ako zásoby a treba s tým ešte niečo urobiť? dík
Bolo potrebné spraviť inventarizáciu a stav k 31.12. na základe vykonanej inv. uvediete do Výkazu o majetku a záväzkoch .Tovar ak bude postupne predávať , tak sa bude aj postupne účtovať príjem za tovar .Ak by skončil podnikanie ,hodnotu tovaru musí zdaniť .

Avšak treba ho upozorniť , ak by preradil niektorý tovar do osobnej spotreby , tak treba navýšiť príjem .
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

takže zatiaľ ak tovar má len uvádzam ako zásoby vo výkaze o Ma Z. a ak prevádza do súkromného majetku čo treba nejaký zápis a zaúčtovať do pokladne ako príjem a v nákupnej cene? len do budúcnosti sa pýtam, lebo nevie čo s tými zásobami. ďakujem
0 0
Lucinka23 Lucinka23

Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

Prosím o radu.
Účtujem 4 prevádzky u jedného SZČO. Mesačne mám kopec bločkov z ERP a kopec faktúr. Na jednu prevádzku aj 6 faktúr od toho istého dodávateľa mesčne.
Doteraz som účtovala ku každej faktúre jeden VPD. No bolo to dosť práce a to nehovorím o tom koľko VPD som vypísala k bločkom z ERP.

Môžem účtovať úhradu faktúr tak, že raz za mesiac vždy v posledný dátum úhrady dám pod jeden VPD úhradu všetkých faktúr od jedného dodávateľa uhradené jednou prevádzkou?

Takto som začala účtovať aj bločky z ERP.

Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať