Zavrieť

Porady

začiatočník v jednoduchom účtovníctve

Ahojte poraďáci,
chcem sa poradiť,ako si chystáte v JÚ doklady pred spracovaním?
ja som si povypisovala pokladňu, k bank.výpisom som poprikladala faktúry.
Faktúry si nahadzujete do záväzkov až keď si účtujete bank.výpis-teda ich účtujete porade,ako boli uhradené,
alebo si najskor zaúčtujete všetky prijaté faktúry podľa dátumu vystavenia?
ďakujem
Téma je uzavretá.
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
Najjednoduchšie bude vystaviť storno faktúry a vrátiť peniaze. Zápočet medzi samým sebou nie je možný.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

ego.mc Pozri príspevok
Najjednoduchšie bude vystaviť storno faktúry a vrátiť peniaze. Zápočet medzi samým sebou nie je možný.
Prosím Vás a aký je postup vystavenia storno faktúry? Zaúčtujem tú mylne vystavenú faktúru a následne urobím jej storno? S ďalším poradovým číslom? Vďaka.
0 0
Katka22 Katka22

Katka22 je offline (nepripojený) Katka22

teraz hlavne mama :-)
ÁNO :-) následne treba vystaviť výdavkový doklad pre s.r.o. že sa jej peniaze vrátili od SZČO , alebo jej poslať peniaze na účet s.r.o. .

mondes Pozri príspevok
Prosím Vás a aký je postup vystavenia storno faktúry? Zaúčtujem tú mylne vystavenú faktúru a následne urobím jej storno? S ďalším poradovým číslom? Vďaka.
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
ahojte, chcem sa len uistiť či to účtujem správne- ak si klient dáva do daňového priznania úľavu zo životnej poistky, tak mesačné platby sú potom vnzd. správne?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

slavka124 Pozri príspevok
ahojte, chcem sa len uistiť či to účtujem správne- ak si klient dáva do daňového priznania úľavu zo životnej poistky, tak mesačné platby sú potom vnzd. správne?
V DP za rok 2011 si už uplatnenie ŽP nemôže dať, takže ak má mesačné splátky, tie budú VNZD.
1 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

slavka124 Pozri príspevok
ahojte, chcem sa len uistiť či to účtujem správne- ak si klient dáva do daňového priznania úľavu zo životnej poistky, tak mesačné platby sú potom vnzd. správne?
áno
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
ďakujem a prajem pekný deň: ste zlaté
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Prosím Vás, v júni sme vystavili faktúru na cca. 60,- eur, avšak po dohode s odberateľom sme k tejto faktúre ešte v júni vystavili dobropis na - 60,- eur. V júli nám odberateľ poslal vzájomný zápočet týchto faktúr, ktorý sme potvrdili a kopiu poslali odberateľovi. Dobropis som zaúčtovala ako príjem za tovar mínusom. Ako však zaúčtujem ten vzájomný zápočet? Interným dokladom? S akým dátumom? Aktuálnym, alebo až na konci roka? Účtujem v alfe. Vďaka.
0 0
elmajka elmajka

elmajka je offline (nepripojený) elmajka

Ja dobropis v ALfe účtujem cez ID /v tvojom prípade/ s dátumom 7. mesiaca, kedy som zápočet obdržala.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
mondes Pozri príspevok
Prosím Vás, v júni sme vystavili faktúru na cca. 60,- eur, avšak po dohode s odberateľom sme k tejto faktúre ešte v júni vystavili dobropis na - 60,- eur. V júli nám odberateľ poslal vzájomný zápočet týchto faktúr, ktorý sme potvrdili a kopiu poslali odberateľovi. Dobropis som zaúčtovala ako príjem za tovar mínusom. Ako však zaúčtujem ten vzájomný zápočet? Interným dokladom? S akým dátumom? Aktuálnym, alebo až na konci roka? Účtujem v alfe. Vďaka.

Postupy účtovania v JU

§ 14
Pohľadávky a záväzky
(7) Pri vzájomnom započítaní pohľadávok sa k zmluvne dohodnutému dňu účtuje zánik pohľadávky
v knihe pohľadávok a zánik záväzku v knihe záväzkov, najviac však do výšky nižšej sumy
pohľadávky. V rámci uzávierkových účtovných operácií sa účtuje príjem zo započítanej pohľadávky
podľa § 4 ods. 6 písm. d) a výdavok zo započítaného záväzku podľa § 4 ods. 6 písm. e). Pri započítaní
pohľadávky v cudzej mene sa použije referenčný výmenný kurz určený a vyhlásený Európskou
centrálnou bankou alebo Národnou bankou Slovenska 29a) v deň predchádzajúci dňu vzájomného
započítania.
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ešte prikladám aj nasledovné

http://www.porada.sk/t156210-postupy...ml#post1617603
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
ahojte, ja sa chcem spýtať- ak je niekto na rodičovskom príspevku a privyrába si na dič cez upsvar na zmluvu o výkone osobnej asistencie a nedosiahne príjem na daňový bonus: ako sa tento príjem dá dosiahnuť? (nemá žiadnu otvorenú živnosť )
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

a celoročný príjem vo výške 6-nás. min. mzdy ti nebude stačiť?
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
nie, pretože začala až v septembri a to jej vychádza necelých 800€
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
ahojte, chcem sa opýtať ako riešite označenie vystavených fa- klientovi som vystavovala fa do júla a od augusta si zakúpil program na vystavovanie tak začal vystavovať sám. problém je v tom, že nepokračoval s mojím očíslovanim ale začal s iným a zasa akoby od začiatku. je potrebné prerobiť označenia v jednom prípade a odoslať to odberateľom alebo to riešite ináč?
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
Myslím si, že to nemusíte prerábať. Súčasťou uzávierky sú aj použité číselné označenia dokladov. Tam potom uvediete obidva číselné rady.
1 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
ďakujem, to mi odľahlo... pekný deň
0 0
Katrina13 Katrina13

Katrina13 je offline (nepripojený) Katrina13

Dobrý deň, poradí mi prosím niekto ohľadne prenesenia záväzkov na konci roku? Mám splátky auta nahodené jednotlivo podľa mesačných splátok, takže na konci roka mi tam ostanú neuhradené záväzky, poradíte mi prosím čo s nimi? Ako ich korekne preniesť do nového roka aby som mala uzatvorený starý?
0 0
Katrina13 Katrina13

Katrina13 je offline (nepripojený) Katrina13

Mohla by som sa prosím spýtať, ked má živnostník v živnosť.liste viac predmetov podnikania, musí o každom účtovať zvlášť?Konkrétne sa zaoberá predajom šperkov a teraz rozbieha cestovnú agentúru? Predpokladám, že firemné meno musí byť rovnaké - to, ktoré je uvedené na živnostenskom liste,ale účtuje sa zvlášť pre šperky a zvlášť pre CA?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Katrina13 Pozri príspevok
Mohla by som sa prosím spýtať, ked má živnostník v živnosť.liste viac predmetov podnikania, musí o každom účtovať zvlášť?Konkrétne sa zaoberá predajom šperkov a teraz rozbieha cestovnú agentúru? Predpokladám, že firemné meno musí byť rovnaké - to, ktoré je uvedené na živnostenskom liste,ale účtuje sa zvlášť pre šperky a zvlášť pre CA?
Nie, SZČO podáva jedno DP typu B.
Ak chce sledovať každú činnosť zvlášť a účtovný SW mu to umožňuje, môže účtovať na strediská.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať