Zavrieť

Porady

začiatočník v jednoduchom účtovníctve

Ahojte poraďáci,
chcem sa poradiť,ako si chystáte v JÚ doklady pred spracovaním?
ja som si povypisovala pokladňu, k bank.výpisom som poprikladala faktúry.
Faktúry si nahadzujete do záväzkov až keď si účtujete bank.výpis-teda ich účtujete porade,ako boli uhradené,
alebo si najskor zaúčtujete všetky prijaté faktúry podľa dátumu vystavenia?
ďakujem
Téma je uzavretá.
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
Ak to nebolo poistné plnenie z povinnej poistky pri výkone ponikateľskej činnosti, tak by som to dal ako PNZD, Osobný vklad.
Daň z úroku na účte je daň z príjmu.
0 0
ani1 ani1

ani1 je offline (nepripojený) ani1

dobrý večer, zabudli sme objednať stravné lístky pre SZČO, ak prídu koncom januára čo si objednáme na celý rok, môžem ešte januárové dať do VOZD? Alebo už nie?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

ani1 Pozri príspevok
dobrý večer, zabudli sme objednať stravné lístky pre SZČO, ak prídu koncom januára čo si objednáme na celý rok, môžem ešte januárové dať do VOZD? Alebo už nie?
Do roku 2011 už nie... Stravné lístky pre SZČO nemožno dávať spätne...
2 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Ak prídu koncom januára 2012, tak už januárové do r. 2012 nemôžeš. Veď je len 8.1. - rýchlo si objednajte
2 0
Katrina13 Katrina13

Katrina13 je offline (nepripojený) Katrina13

Dobrý deň poraďáci, chcem Vás poprosiť o radu, vypĺňam DP k DPH za IV.Q. V III.Q sme mali nadmerný odpočet 3400,39 keďže sa kupovalo auto. V IV.Q je daňová povinnosť 878,20, takže by nám z DÚ mali vrátiť 2522,19 eur. Robím v Alfe, zaškrtla som si že robím DP za 10,11,12 mesiac, takisto som zaškrtla splnenie podmienok podľa paragrafu 79 ods.2 zákona a vpísala nadmerný odpočet 3400,39 odpočítavaný od vlastnej daňovej povinnosti a ked si už dám tlačiť DP tak riadok 28 je v sume 878,20 čo je poriadku lebo je to daňová povinnosť za IV.Q, ale riadok 32 mi vpisuje tiež sumu 878,20 čo je nadmerný odpočet odpočítavaný od vlastnej daňovej povinnosti a to by mala byť suma 3400,39 a predpokladám že by tam niekde malo vyhodiť, koľko by mal DÚ vrátiť, tých 2522,19? Viete mi prosím poradiť? Vlastná daňová povinnosť na úhradu je logicky 0,00.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Katrina13 Pozri príspevok
Dobrý deň poraďáci, chcem Vás poprosiť o radu, vypĺňam DP k DPH za IV.Q. V III.Q sme mali nadmerný odpočet 3400,39 keďže sa kupovalo auto. V IV.Q je daňová povinnosť 878,20, takže by nám z DÚ mali vrátiť 2522,19 eur. Robím v Alfe, zaškrtla som si že robím DP za 10,11,12 mesiac, takisto som zaškrtla splnenie podmienok podľa paragrafu 79 ods.2 zákona a vpísala nadmerný odpočet 3400,39 odpočítavaný od vlastnej daňovej povinnosti a ked si už dám tlačiť DP tak riadok 28 je v sume 878,20 čo je poriadku lebo je to daňová povinnosť za IV.Q, ale riadok 32 mi vpisuje tiež sumu 878,20 čo je nadmerný odpočet odpočítavaný od vlastnej daňovej povinnosti a to by mala byť suma 3400,39 a predpokladám že by tam niekde malo vyhodiť, koľko by mal DÚ vrátiť, tých 2522,19? Viete mi prosím poradiť? Vlastná daňová povinnosť na úhradu je logicky 0,00.
Je to správne. Od vlastnej daňovej povinnosti môžeš odpočítať len sumu daňovej povinnosti za príslušné obdobie... Zvyšný NO Ti DU vráti...
3 0
Katrina13 Katrina13

Katrina13 je offline (nepripojený) Katrina13

Dobrý deň, chcela by som sa ešte spýtať, keď mám odoslanú FA vystavenú v decembri 2011 ale uhradená bola až 2.1.2012, spravím prechod do nového roka s neuhradenými FA a uhradím to až potom? Ale základ aj DPH spadá do IV.Q?
A ešte ak by ste mi mohli vysvetliť, v DÚPP som čítala, že strata sa umoruje, my sme boli v strate aj minulý rok a teraz to vychádza že budeme zase v strate, musí sa niečo pri dani z príjmu potom upravovať?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ak bola fa zaplatená, resp. pripísaná na účet 02 01 2012 je to príjmom roka 2012.....tak urobíš prevod o roka 2012 s pohľadávkou.....

DPH patrí do 4.Q 2011

stratu z minulých rokov neriešiš, vykážeš novú.....
0 0
Katrina13 Katrina13

Katrina13 je offline (nepripojený) Katrina13

Mila123 Pozri príspevok
ak bola fa zaplatená, resp. pripísaná na účet 02 01 2012 je to príjmom roka 2012.....tak urobíš prevod o roka 2012 s pohľadávkou.....

DPH patrí do 4.Q 2011

stratu z minulých rokov neriešiš, vykážeš novú.....
Ešte aby som si uistila, aj základ ide z FA do 2011, len ten príjem, keď sa mi pohne hotovosť tak ide už do 2012, správne rozumiem? A ešte ak by ste mi mohli odpovedať, keby sme teraz neboli v strate tak dochádza k nejakému umorovaniu straty z minulých rokov alebo to nikdy neriešim?
0 0
juskam juskam

juskam je offline (nepripojený) juskam

Poprosila by som o radu. Ako mám zaučtovať zálohu na služobnú cestu v JU. A tiež ako mám spraviť potom vyučtovanie ak je preplatok alebo nedoplatok.
Jedna sa o zálohu pre zamestnanca ale aj zálohu pre SZČO.
A ešte mám otázku kde zaučtovať pohonné hmoty (Niekto hovorí, že do režie iný že material)
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
ahojte, chcem sa spýtať na správne vypísanie registračného listu na sociálnu poisťovňu v kolónkach štátna príslušnosť a národnosť.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

štátna príslušnosť je k republike...t.j. SR
a národnosť ? slovenská, rómska, maďarská, ukrajinská, česká či anglická.....
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
vďaka, pekný večer
0 0
Marcelka V Marcelka V

Marcelka V je offline (nepripojený) Marcelka V

Môžte ma prosím odkontrolovať,či som správne zaúčtovala nákup materiálu-fotoaparát platené platobnou kartou za 250€ a z toho 200€je hradených z dotácie ÚPSVaR na podnikanie.
30.06.-ID výdaj nákup materiálu 250€ (nákup materiálu)
30.06.-ID príjem priebežnej položky 250€ (pladba kartou)
30.06.-ID príjem iný nezdaniteľný -200€ (dotácia na fotoaparát)
30.06.-ID príjem iný zdaniteľný 200€ (dotácia na fotoaparát)
04.07.-Banka výdaj na priebežnú položku 250€ (pladba kartou)
Ďakujem
0 0
Sionel Sionel

Sionel je offline (nepripojený) Sionel

Mila123 Pozri príspevok
ak bola fa zaplatená, resp. pripísaná na účet 02 01 2012 je to príjmom roka 2012.....tak urobíš prevod o roka 2012 s pohľadávkou.....
Ja som musela zakladat uplne nove uctovnictvo v Alfe pre uz existujucu SZCO, tiez mam DFA z decembra 2010 splatnu aj uhradenu az v januari 2011. Ak sa v Alfe pokusam zaevidovat takyto zavazok, program ma upozorni, ze zavazok patri do predchadzajuceho uct. obdobia. Predchadzajuca uctovnicka vo vykazoch k DP neuviedla ziadne neuhradene zavazky, tuto fakturu ignorovala. Ak to aj napriek upozorneniu programu zaevidujem (datum vystavenia 12/2010, datum splatnosti aj uhrady az 01/2011), bude to z danoveho hladiska v poriadku?
Dakujem.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Sionel Pozri príspevok
Ja som musela zakladat uplne nove uctovnictvo v Alfe pre uz existujucu SZCO, tiez mam DFA z decembra 2010 splatnu aj uhradenu az v januari 2011. Ak sa v Alfe pokusam zaevidovat takyto zavazok, program ma upozorni, ze zavazok patri do predchadzajuceho uct. obdobia. Predchadzajuca uctovnicka vo vykazoch k DP neuviedla ziadne neuhradene zavazky, tuto fakturu ignorovala. Ak to aj napriek upozorneniu programu zaevidujem (datum vystavenia 12/2010, datum splatnosti aj uhrady az 01/2011), bude to z danoveho hladiska v poriadku?
Dakujem.
z daňového myslím, že áno........
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Mila123 Pozri príspevok
štátna príslušnosť je k republike...t.j. SR
a národnosť ? slovenská, rómska, maďarská, ukrajinská, česká či anglická.....
Statna prislusnost ma byt SK.
Ked som min.rok dala v programe SR, hodilo mi to v hlaseni vsetkym zamestnancom st.prislusnost SURINAM
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Sionel Pozri príspevok
Ja som musela zakladat uplne nove uctovnictvo v Alfe pre uz existujucu SZCO, tiez mam DFA z decembra 2010 splatnu aj uhradenu az v januari 2011. Ak sa v Alfe pokusam zaevidovat takyto zavazok, program ma upozorni, ze zavazok patri do predchadzajuceho uct. obdobia. Predchadzajuca uctovnicka vo vykazoch k DP neuviedla ziadne neuhradene zavazky, tuto fakturu ignorovala. Ak to aj napriek upozorneniu programu zaevidujem (datum vystavenia 12/2010, datum splatnosti aj uhrady az 01/2011), bude to z danoveho hladiska v poriadku?
Dakujem.
Ak preberám účto klienta, ktorý má neuhradené PO a ZA z predch.roku, založím v ALFE predch.rok, kde PO a ZA nahrám a potom urobím prevod. Vtedy je účto korektné.
1 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

veronikasad Pozri príspevok
Ak preberám účto klienta, ktorý má neuhradené PO a ZA z predch.roku, založím v ALFE predch.rok, kde PO a ZA nahrám a potom urobím prevod. Vtedy je účto korektné.
Tiež mám z minulého roku neuhradené záväzky, ktoré sme uhrádzali v tomto roku. Rozmýšľala som, ako zaúčtujem tú úhradu. Tiež som prebrala účto, takže minulý rok nemám zaúčtovaný. Ak by som dala v banke výdavok za materiál a do kolonky popis peňažnej operácie by som napísala "úhrada fa. č. .xx nebolo by to OK? Neúčtovala by som to cez záväzky, len by som urobila úhradu v banke a ku bankovému výpisu by som priložila kópiu faktúry. Či? Vďaka.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mondes Pozri príspevok
Tiež mám z minulého roku neuhradené záväzky, ktoré sme uhrádzali v tomto roku. Rozmýšľala som, ako zaúčtujem tú úhradu. Tiež som prebrala účto, takže minulý rok nemám zaúčtovaný. Ak by som dala v banke výdavok za materiál a do kolonky popis peňažnej operácie by som napísala "úhrada fa. č. .xx nebolo by to OK? Neúčtovala by som to cez záväzky, len by som urobila úhradu v banke a ku bankovému výpisu by som priložila kópiu faktúry. Či? Vďaka.
Už si začala účtovať ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať