Zavrieť

Porady

začiatočník v jednoduchom účtovníctve

Ahojte poraďáci,
chcem sa poradiť,ako si chystáte v JÚ doklady pred spracovaním?
ja som si povypisovala pokladňu, k bank.výpisom som poprikladala faktúry.
Faktúry si nahadzujete do záväzkov až keď si účtujete bank.výpis-teda ich účtujete porade,ako boli uhradené,
alebo si najskor zaúčtujete všetky prijaté faktúry podľa dátumu vystavenia?
ďakujem
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
kristín Pozri príspevok
Neviem, či som správne pochopila odpoveď. V pokladničnej knihe, sú nalepené výstupy registračnej pokladne, ktoré je treba zaevidovať do peňažného denníka ako príjem, teda PPD, ktorý je pre mňa účtovným dokladom. Výstup registračnej pokladne, nie je pre mňa účtovným dokladom. Opravte ma prosím, neviem, či sme sa pochopili správne.
Páska s dennou uzávierkou je prvotným účtovným dokladom na základe čoho vyhotovujem PPD - druhotný doklad.
0 0
kristín kristín

kristín je offline (nepripojený) kristín

Áno, takto to chápem aj ja, chcela som povedať, že hodnota na páske z registračnej pokladne, sa do denníka dostane na základe PPD, ktorým dennú tržbu zaúčtujem.No ak môžem poprosiť o radu v tom, čo vlastne napísať pri zaúčtovaní dennej tržby do denníka v kolonke prijaté od...ak chcem vystaviť a vytlačiť PPD.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
kristín Pozri príspevok
Áno, takto to chápem aj ja, chcela som povedať, že hodnota na páske z registračnej pokladne, sa do denníka dostane na základe PPD, ktorým dennú tržbu zaúčtujem.No ak môžem poprosiť o radu v tom, čo vlastne napísať pri zaúčtovaní dennej tržby do denníka v kolonke prijaté od...ak chcem vystaviť a vytlačiť PPD.
Nepíšem nič, resp. "denná tržba", "zákazníci"......
0 0
kristín kristín

kristín je offline (nepripojený) kristín

Vďaka, toto som potrebovala vedieť, lebo som videla, že tam píšu príjem registračnej pokladne a moc mi to nesedelo.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
kristín Pozri príspevok
Vďaka, toto som potrebovala vedieť, lebo som videla, že tam píšu príjem registračnej pokladne a moc mi to nesedelo.
Do účelu písem "denná tržba" väčšinou.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

kristín Pozri príspevok
Neviem, či som správne pochopila odpoveď. V pokladničnej knihe, sú nalepené výstupy registračnej pokladne, ktoré je treba zaevidovať do peňažného denníka ako príjem, teda PPD, ktorý je pre mňa účtovným dokladom. Výstup registračnej pokladne, nie je pre mňa účtovným dokladom. Opravte ma prosím, neviem, či sme sa pochopili správne.
výstup z ERP je určite účtovným dokladom... PPD - druhotný doklad - nevystavujem (t.j. nevypisujem PPD, netlačím PPD), ale denné uzávierky účtujem v peňažnom denníku ako PPD - nový číselný rad podľa čísla dennej uzávierky...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
ermon Pozri príspevok
výstup z ERP je určite účtovným dokladom... PPD - druhotný doklad - nevystavujem (t.j. nevypisujem PPD, netlačím PPD), ale denné uzávierky účtujem v peňažnom denníku ako PPD - nový číselný rad podľa čísla dennej uzávierky...
Ale predsa pásky sú lepené do knihy pokladnice, potom aký doklad máš v účtovníctve? A kniha pokladnice je iba povinná pomocná evidencia. Preto podľa mňa je nutné vystaviť PPD.
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

A ešte k tomu, keď zaúčtujem cez PPD (Ju účtovníctvo daňové), či už mesačne, resp. denne, pekne sa mi všetko dostane i do DPH
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

zoli, kniha pokladnice je plná účtovných dokladov PPD, riadne očíslovaných, dátumovo uložených, obsahujú všetko čo účtovný doklad (PPD) má obsahovať... jediný rozdiel je, že sú nalepené v knihe a nie založené v šanóne...
V denníku sú riadne zaúčtované, majú svoj číselný rad, takže u mňa je súčasťou šanóna aj kniha pokladnice (nie je to až taká "pomocná evidencia", pretože je to prvé, čo kontrolóri otvoria: aspoň takú mám ja skúsenosť... peňažný denník a šanóny otvárajú až potom)
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

betka Pozri príspevok
A ešte k tomu, keď zaúčtujem cez PPD (Ju účtovníctvo daňové), či už mesačne, resp. denne, pekne sa mi všetko dostane i do DPH
to je nepochybne pravda, ja účtujem denne, ale nevystavujem PPD ani ich netlačím : už to raz urobila Pokladňa...a tiež mám všetko pekne v DPH aj v PD.
0 0
ladakosice ladakosice

ladakosice je offline (nepripojený) ladakosice

Do pokladne účtujem tieto
hotovostné faktúry ak je tam uvedený DKP (daňový kód poklad
ne ) ako u ERP
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

ahojte,
prosím Vás,vrátený preplatok za el.energiu-zaúčtujem ako iné zdaniteľné príjmy?
alebo mínus prevádzková réžia?
ďakujem
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

ako mínusom prevádzková réžia
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

ermon Pozri príspevok
ako mínusom prevádzková réžia
ďakujem

prosím Vás,a nájomné náklady /prevádzková réžia/-platí sa mesačne rovnaká čiastka na základe nájomnej zmluvy
prenajímateľ už faktúry nevystavuje
musím si každý mesiac zaúčtovať nájommné náklady do ZÁVAZKOV??
ak áno,ako to mám správne zaúčtovať?

napr. za november 2006 platí nájomca až v januári 2007
takže zaúčtujem dátum vystavenia 30.11.2006, dátum doručenia 30.11.2006,dátum daň.povinnosti 30.11.2006,dátum splatnosti 31.1.2007
?
je to ok?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

áno...
nájomné je platené Fyzickej alebo právnickej osobe? Pretože sa časovo rozlišuje... ale to je


napr.: http://www.porada.sk/t39177-najomne-...ku-2006-a.html
http://www.porada.sk/t42301-najomne-...-1-q-07-a.html
Naposledy upravil Monika Kováčová : 15.02.08 at 19:06
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

príjem reštaurácie za podávané jedlo,ďalej rôzne kultúrne akcie-s občerstvením-účtujem ako príjem za výrobky a služby,áno?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

ÁNO
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

ďakujem
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová Pozri príspevok
ďakujem

prosím Vás,a nájomné náklady /prevádzková réžia/-platí sa mesačne rovnaká čiastka na základe nájomnej zmluvy
prenajímateľ už faktúry nevystavuje
musím si každý mesiac zaúčtovať nájommné náklady do ZÁVAZKOV??
ak áno,ako to mám správne zaúčtovať?

napr. za november 2006 platí nájomca až v januári 2007
takže zaúčtujem dátum vystavenia 30.11.2006, dátum doručenia 30.11.2006,dátum daň.povinnosti 30.11.2006,dátum splatnosti 31.1.2007
?
je to ok?
no,tak už som si zistila po porade,že je to náklad r.2007,lebo bolo platené fyzickej osobe
poradíte mi prosím ako si správne zaúčtujem tie nájmy do záväzkov?môže byť ten môj rozpis??
ďakujem
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

ODPOVEDALA SOM ÁNO V PRÍSP. 76
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať