Zavrieť

Porady

začiatočník v jednoduchom účtovníctve

Ahojte poraďáci,
chcem sa poradiť,ako si chystáte v JÚ doklady pred spracovaním?
ja som si povypisovala pokladňu, k bank.výpisom som poprikladala faktúry.
Faktúry si nahadzujete do záväzkov až keď si účtujete bank.výpis-teda ich účtujete porade,ako boli uhradené,
alebo si najskor zaúčtujete všetky prijaté faktúry podľa dátumu vystavenia?
ďakujem
Usporiadat
Téma je uzavretá.
suzi663 suzi663

suzi663 je offline (nepripojený) suzi663

Ďakujem :-D
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Suzi ,
môžeš si uvedené náhrady vypočítať aj na takomto CP
0 0
suzi663 suzi663

suzi663 je offline (nepripojený) suzi663

Aj pri SZČO?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Suzi, môžeš si to upraviť pre "svoje" potreby. Tlačivo na vyúčtovanie SC nie je zákonom stanovené.
0 0
suzi663 suzi663

suzi663 je offline (nepripojený) suzi663

Čo by som bez Vás robila... Ja Vám isto pripadám ako dement.. Ale keď ja som z toho účtovníctva normálne vedľa.. Mám samé otázky a nikoho na poradenie.. Okrem tejto stránky... Je to niečo úžasné :-D
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

suzi663 Pozri príspevok
Čo by som bez Vás robila... Ja Vám isto pripadám ako dement.. Ale keď ja som z toho účtovníctva normálne vedľa.. Mám samé otázky a nikoho na poradenie.. Okrem tejto stránky... Je to niečo úžasné :-D
Suzi,
všetci sme začínali
Na tejto stránke nájdeš veľa odpovedí na Tvoje otázky.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
rodina1 Pozri príspevok
Dobrý deň. Na základe prešetrenia podania našej bývalej zamestnankyne nám DÚ uložil urobiť Ročné zúčtovanie preddavku na daň ... za rok 2007 v termíne do 15.11. Chcem sa spýtať, zamestnankyni vychádza preplatok na dani a tiež doplatenie daňového bonusu. Preplatok aj s daňovým bonusom jej vyplatíme v hotovosti. Do peňažného denníka to zaúčtujem v stĺpci "mzdy"? Daňový bonus potom vykážem v Prehľade ... za IV. Q a tiež o preplatok na dani budem znižovať daňovú povinnosť?
Daňový úrad nám vyrúbi pokutu a túto pokutu potom zaúčtujem ako VNZD?
Dúfam, že som to napísala dosť zrozumiteľne. Ďakujem za odpoveď.
Ešte doplním, tá zamestnankyňa bola u nás zamestnaná do 31. 7. 2007.
Poradí mi niekto? Ďakujem.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Preplatok na dani + DB zaúčtuješ do VOZD - mzdy. Daňovú povinnosť si znížiš o preplatok na dani, čo uvedieš v prehľade. Pokuta je VNZD.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Ďakujem. Takto som si to aj myslela.
0 0
adamovbr adamovbr

adamovbr je offline (nepripojený) adamovbr

Muška Pozri príspevok
Suzi,
tlačivo cestovného príkazu nie je stanovené zákonom, takže tlačivo, ktoré máš môžeš a nemusíš použiť.

...áno môžeš si vytvoriť aj sama cestovný príkaz, alebo pripojiť ako si dospela k výpočtu a pod...
Stačí, ked v nom budú všetky zákonom požadované údaje.
0 0
mirkoooo mirkoooo

mirkoooo je offline (nepripojený) mirkoooo

Chcela by som sa niečo opytať. Vystavila som fakturu priateľovi:
dátum vystavenia 30.9.2008, datum splatnosti 14.10.2008,
dátum dodania 29.9.2008 a mala som po ruke fakturu kde bolo aj dátum daňovej povinnosti a ja som tam napisala 30.9.2008. Lenže on je neplatca dph, aj ten čo platí je neplatca. a teraz neviem, čo urobiť. Poradte mi:
dočítala som sa, že deň dodania má byť totožný s dátumom daňovej povinnosti pri predaji tovaru a služby v tuzemsku - takže tam mal byť dátum daňvej povinnosti 29.9.2008?
čo urobiť?
1. vystaviť novú faktúru a vôbec neuvádzať datum daň. povinnosti, lebo je neplatca alebo
2.vystaviť novú faktúru a dátum daň. povinnosti napísať 29.9.2008
3. alebo to nechať tak?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

mirkoooo Pozri príspevok
Chcela by som sa niečo opytať. Vystavila som fakturu priateľovi:
dátum vystavenia 30.9.2008, datum splatnosti 14.10.2008,
dátum dodania 29.9.2008 a mala som po ruke fakturu kde bolo aj dátum daňovej povinnosti a ja som tam napisala 30.9.2008. Lenže on je neplatca dph, aj ten čo platí je neplatca. a teraz neviem, čo urobiť. Poradte mi:
dočítala som sa, že deň dodania má byť totožný s dátumom daňovej povinnosti pri predaji tovaru a služby v tuzemsku - takže tam mal byť dátum daňvej povinnosti 29.9.2008?
čo urobiť?
1. vystaviť novú faktúru a vôbec neuvádzať datum daň. povinnosti, lebo je neplatca alebo
2.vystaviť novú faktúru a dátum daň. povinnosti napísať 29.9.2008
3. alebo to nechať tak?
Dátum dodania=dátum daňovej povinnosti , ale týka sa to daňovej povinnosti k DPH, tzn., že tento dátum vypisujú iba platitelia DPH.

Takže Ty vypisuješ iba dátum vystavenia a dátum splatnosti.
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

ahojte poradaci,kedze som si nie uplne ista,chcem sa poradit! Lekar,so sukromnou praxou podnika,vedie si jednoduche ucto,kupi si pristroj -počítačový perimeter v hodnote 180 000 Sk,kam to zaradit,ja som nasla v druhej odp. skupine pod položkou 2-45 KP 33.10 zdravotnícke a chirurgické zariadenia, prístroje na ortopedické účely! Moze to tam byt? Cize potom odpis 6 rokov. Ak mate niekto skusenosti s lekarmi a ich pristrojmi,poradte mi prosim! Ďakujem
0 0
mirkoooo mirkoooo

mirkoooo je offline (nepripojený) mirkoooo

Dakujem za odpoved ale čo mám urobiť ak som už takú faktúru vystavila, kde som napísala aj dátum daňovej povinnosti a nemal tam byť lebo on je neplatca DPH?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
chudaska Pozri príspevok
ahojte poradaci,kedze som si nie uplne ista,chcem sa poradit! Lekar,so sukromnou praxou podnika,vedie si jednoduche ucto,kupi si pristroj -počítačový perimeter v hodnote 180 000 Sk,kam to zaradit,ja som nasla v druhej odp. skupine pod položkou 2-45 KP 33.10 zdravotnícke a chirurgické zariadenia, prístroje na ortopedické účely! Moze to tam byt? Cize potom odpis 6 rokov. Ak mate niekto skusenosti s lekarmi a ich pristrojmi,poradte mi prosim! Ďakujem
Ja takto som mal zaradený ultrazvuk pre lekára.
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

chudaska Pozri príspevok
ahojte poradaci,kedze som si nie uplne ista,chcem sa poradit! Lekar,so sukromnou praxou podnika,vedie si jednoduche ucto,kupi si pristroj -počítačový perimeter v hodnote 180 000 Sk,kam to zaradit,ja som nasla v druhej odp. skupine pod položkou 2-45 KP 33.10 zdravotnícke a chirurgické zariadenia, prístroje na ortopedické účely! Moze to tam byt? Cize potom odpis 6 rokov. Ak mate niekto skusenosti s lekarmi a ich pristrojmi,poradte mi prosim! Ďakujem
Zaradila by som to presne tak, ako píšeš.
0 0
mirkoooo mirkoooo

mirkoooo je offline (nepripojený) mirkoooo

Muška Pozri príspevok
Dátum dodania=dátum daňovej povinnosti , ale týka sa to daňovej povinnosti k DPH, tzn., že tento dátum vypisujú iba platitelia DPH.

Takže Ty vypisuješ iba dátum vystavenia a dátum splatnosti.
Čo urobiť ak už som vystavila faktúru, kde som napísala aj dátum daňovej povinnosti a on je neplatca dph? Mam vypísať novú faktúru? a keď mu odnesiem novú faktúru, nemôže on zneužiť aj tú prvú? Nemôže použiť obe? Lebo on je taký výpočítavý a nechcem aby môj priateľ na tom škodoval, že ja mu vystavím novú faktúru už bez dátumu daňovej povinnosti, odnesiem ju tomu klientovi a on to zneužije a dá si do nákladov obe? Hoci na oboch bude číslo 8/2008? Ak by niečo také ten klient urobil, žeby si dal obe do nákladov - a ak mu príde kontrola, kto bude sankcionovaný? Ten klient alebo môj priateľ že vystavil 2 rovnaké faktúry na rovnakú sumu?
Veľmi budem rada, ak odpíšete.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

mirkoooo Pozri príspevok
Dakujem za odpoved ale čo mám urobiť ak som už takú faktúru vystavila, kde som napísala aj dátum daňovej povinnosti a nemal tam byť lebo on je neplatca DPH?
Nič také závažné sa nestalo.

Ďalšie faktúry vypisuj bez tohoto dátumu.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

mirkoooo Pozri príspevok
a keď mu odnesiem novú faktúru, nemôže on zneužiť aj tú prvú?
Ak chceš napriek tomu vymeniť faktúru, tak si pôvodnú vypýtaj späť.

Ja osobne by som ju už nevymieňala .
0 0
mirkoooo mirkoooo

mirkoooo je offline (nepripojený) mirkoooo

Ďakujem za odpoveď. a ak to naozaj necham tak a ak priateľovi pride daňová kontrola - nebude to problem? Nedostane pokutu?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať