Zavrieť

Porady

začiatočník v jednoduchom účtovníctve

Ahojte poraďáci,
chcem sa poradiť,ako si chystáte v JÚ doklady pred spracovaním?
ja som si povypisovala pokladňu, k bank.výpisom som poprikladala faktúry.
Faktúry si nahadzujete do záväzkov až keď si účtujete bank.výpis-teda ich účtujete porade,ako boli uhradené,
alebo si najskor zaúčtujete všetky prijaté faktúry podľa dátumu vystavenia?
ďakujem
Téma je uzavretá.
andelik135 andelik135

andelik135 je offline (nepripojený) andelik135

no si myslim ze na slovicka sa tu snad nebudeme hrat nie....ale ked neni ina odpoved tak nevadi...
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

andelik135 Pozri príspevok
no si myslim ze na slovicka sa tu snad nebudeme hrat nie....ale ked neni ina odpoved tak nevadi...

..som nepochopila
P.S.
už som pochopila. Ekopo ma dostal do "obrazu".
Andelik, nehnevaj sa na nás, ale dnes bol "zničujúci" dátum
Naposledy upravil Muška : 26.01.09 at 19:54 Dôvod: doplnenie PS
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
andelik135 Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď...no my robíme autodopravu a potrebujeme faktúrovať prepravné služby pre anglickú spoločnosť a aj súkromné osoby v anglicku....a sme platcami DPH, tak nie sme si istí ako sa to správne má robiť...a ešte ak sa môžem opýtať, tak robím daňové priznanie DPH za minulý kvartál a neviem či daňové priznanie, ktoré mi dáva učtovný softvér je správne...môžem tomu dôverovať a vypísať daňové tlačivo podľa toho?Ďakujem
smith Pozri príspevok
K označenému len malá poznámočka: Nie program účtuje ale človek.
andelik135 Pozri príspevok
no si myslim ze na slovicka sa tu snad nebudeme hrat nie....ale ked neni ina odpoved tak nevadi...
o toto šlo
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

ekopo Pozri príspevok
o toto šlo
...no proste, je po DPH a moja mozgová kapacita

Ozaj, neviete čo robím?? Tuším mám stánok s kapustou
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Muška Pozri príspevok
...no proste, je po DPH a moja mozgová kapacita

Ozaj, neviete čo robím?? Tuším mám stánok s kapustou
...ale Muška, keď už riešiš stánok s kapustou, tak si na tom naozaj veľmi dobre...
0 0
antiny antiny

antiny je offline (nepripojený) antiny

"bušido" =D
andelik135 Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď...no my robíme autodopravu a potrebujeme faktúrovať prepravné služby pre anglickú spoločnosť a aj súkromné osoby v anglicku....a sme platcami DPH, tak nie sme si istí ako sa to správne má robiť...a ešte ak sa môžem opýtať, tak robím daňové priznanie DPH za minulý kvartál a neviem či daňové priznanie, ktoré mi dáva učtovný softvér je správne...môžem tomu dôverovať a vypísať daňové tlačivo podľa toho?Ďakujem
takže ak anglická spoločnosť je platcom DPH v Anglicku tak na ňu fakturuješ bez DPH (mala by si to mať aj v objednávke - tiež účtujem dopravcu -objednávky máme v rámci EÚ i mimo nej). Ak ide o súkromnú osobu v Aj a inde tak s DPH samozrejme ale daj pozor či tovar neide s T1 dokumentom - to je colný dokument a v tedy ide faktúra za prepravu bez DPH. K vratke DPH z EÚ je to trochu ťažšie - existujú spoločnosti čo im na vyzvanie zasielam doklady - bločky z EÚ a oni ti spravia - požiadajú o vrátku v tej ktorej krajine. Ak používate Shell karty - tankovanie dialnice tak shellka to spraví za teba na každú krajinu zvlášť ale strhnú si poplatok - % za túto službu. Túto službu - vrátku DPH zo zahraničia ti spraví aj ČESMAD myslím
Naposledy upravil antiny : 27.01.09 at 09:40 Dôvod: doplnenie
0 0
Janulana Janulana

Janulana je offline (nepripojený) Janulana

Ak robíte s pokl. dokladmi z registračnej pokladne, prosím, poraďte. Ak mám v dennej správe napísané: hotovosť 45000,-, vrátenie tovaru 42000,-. Mám to odrátať a dať príjem 3000,-? Alebo mám aj taký doklad kde je hotovosť (predaj) -38000,-. Prosím, pomôžte mi.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Janulana Pozri príspevok
Ak robíte s pokl. dokladmi z registračnej pokladne, prosím, poraďte. Ak mám v dennej správe napísané: hotovosť 45000,-, vrátenie tovaru 42000,-. Mám to odrátať a dať príjem 3000,-? Alebo mám aj taký doklad kde je hotovosť (predaj) -38000,-. Prosím, pomôžte mi.
A akú máš výslednú hotovosť (tržbu) na dennej uzávierke?
0 0
Janulana Janulana

Janulana je offline (nepripojený) Janulana

Ak mám ten doklad na ktorom je príjem 45000,- a vrátenie 42000,-, tak celkom dol je napísané hotovosť - zásuvka 45000,-. Na tom pokl. doklade kde je mínusová hodnota, tak aj dole je tá istá minúsová hodnota.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Janulana Pozri príspevok
Ak mám ten doklad na ktorom je príjem 45000,- a vrátenie 42000,-, tak celkom dol je napísané hotovosť - zásuvka 45000,-. Na tom pokl. doklade kde je mínusová hodnota, tak aj dole je tá istá minúsová hodnota.
Ako tak čítam, vidím, že máš pred sebou riadny "guľáš". Odporúčam uvedené nezrovnalosti konzultovať s podnikateľom.
0 0
axara axara

axara je offline (nepripojený) axara

Dobrý deň!
chcela by som vás poprosiť o kontrolu. Prvýkrát nahadzujem účtovníctvo sebe a nie som si ničím istá..
Keď vyberám peniaze z podnikateľského účtu na súkromné účely, prípadne platím kartou, je to výdavok neovplyvňujúci základ dane.
pripísané úroky sú iný zdaniteľný príjem
debetné úroky (za to, že som v nepovolenom mínuse) sú iný výdaj odpočítateľný od základu dane
náklady za mobil si môžem uplatniť iba na jednu osobu (pokiaľ som v podnikaní sama)
a ešte vás prosím o radu, platila som zo súkromného účtu nejaké platby, dá sa to nejako dostať do účtovníctva? (minulý rok som mala paušálne výdavky a počítala som s tým, že budú aj teraz, ale mám prerušenú živnosť...)
a k tej prerušenej živnosti, musím podávať nejaké oznámenie alebo niečo o zmene spôsobu účtovania nákladov na DU? alebo stačí iba upraviť základ dane?
Ďakujem veľmi pekne!
0 0
Janulana Janulana

Janulana je offline (nepripojený) Janulana

Ak má živnostník jeden účet, na ktorý mu chodia aj príjmy, ktoré nesúvisia s jeho podnikaním (vykonáva ich na základe dohody), mal by ich tiež zdaniť? Mám ich uviesť v peňažnom denníku ako ostatné príjmy POZD?
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Janulana Pozri príspevok
Ak má živnostník jeden účet, na ktorý mu chodia aj príjmy, ktoré nesúvisia s jeho podnikaním (vykonáva ich na základe dohody), mal by ich tiež zdaniť? Mám ich uviesť v peňažnom denníku ako ostatné príjmy POZD?
Nie, do PD ich zapíše ako PNZD a do DP uvedie ako príjem zo závislej činnosti.
0 0
Janulana Janulana

Janulana je offline (nepripojený) Janulana

Ďakujem
0 0
Janulana Janulana

Janulana je offline (nepripojený) Janulana

Ak má živnostník len obchod, kde predáva mäso a mäsové výrobky, musí viesť aj evidenciu zásob? Ak áno, ako ich potom odpočítam?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Janulana Pozri príspevok
Ak má živnostník len obchod, kde predáva mäso a mäsové výrobky, musí viesť aj evidenciu zásob? Ak áno, ako ich potom odpočítam?
Jasne, že musí. Ako potom urobí "pravdivú inventúru"??? Nestačí na konci roka iba spočítať mäso, musí ho aj "papierovo" porovnať.

klikni:
http://www.porada.sk/t74798-p13-mate...ebo-rezia.html
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

axara Pozri príspevok
Keď vyberám peniaze z podnikateľského účtu na súkromné účely ja všetko dávam ako príjem z PP do pokladne, aby mi potom náhodou nechýbalo v hotovostnej pokladni a potom radšej z pokladni urobím výber na osobnú spotrebu, prípadne platím kartou , je to výdavok neovplyvňujúci základ dane ak je to pre osobnú spotrebu, tak áno VNZD.
pripísané úroky sú iný zdaniteľný príjem áno
debetné úroky (za to, že som v nepovolenom mínuse) sú iný výdaj odpočítateľný od základu dane áno
náklady za mobil si môžem uplatniť iba na jednu osobu (pokiaľ som v podnikaní sama) podľa toho čo obhájiš, napr. môžeš mať aj dva - napr. denný , nočný, alebo od dvoch operátorov
a ešte vás prosím o radu, platila som zo súkromného účtu nejaké platby, dá sa to nejako dostať do účtovníctva? áno, prilož kópiu výpisu z účtu (minulý rok asi myslíš r. 2007 som mala paušálne výdavky a počítala som s tým, že budú aj teraz,a prečo nemôžu?? ale mám prerušenú živnosť...)
a k tej prerušenej živnosti, musím podávať nejaké oznámenie áno na DU, SP, ZP zašli kopiu o prerušení živnosti alebo niečo o zmene spôsobu účtovania nákladov nie, priamo v DP zaškrtneš , že použiješ % a ak nepoužiješ nezaškrtneš a priložíš výkazy na DU? alebo stačí iba upraviť základ dane?
Ďakujem veľmi pekne!
...v texte.

Len mi nie je jasné, prečo ideš na účto
0 0
amisova amisova

amisova je offline (nepripojený) amisova

Prišla mi FA z T-Mobilu, v ktorej však celková suma na úhradu je -10,27Eur (mínusom, neplatím nič), pretože v predchádzajúcom období mi T-Mobile strhol čo nemal, tak teraz mi to vyrovnáva.
Musím takúto FA tiez zaúčtovať ? Ak áno, ako ?
Ďakujem
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
amisova Pozri príspevok
Prišla mi FA z T-Mobilu, v ktorej však celková suma na úhradu je -10,27Eur (mínusom, neplatím nič), pretože v predchádzajúcom období mi T-Mobile strhol čo nemal, tak teraz mi to vyrovnáva.
Musím takúto FA tiez zaúčtovať ? Ak áno, ako ?
Ďakujem

ja také fa účtujem minusom do záväzkov (je to vlastne dobropis)
0 0
axara axara

axara je offline (nepripojený) axara

Ďakujem, veľmi pekne za rady. Musím uviesť riadne výdavky, nakoľko chcem prerušiť znovu živnosť, (končí mi teraz prerušenie, ale kvôli vysokým odvodom sa mi neoplatí ju držať, viac sa mi oplatí podnikať iba pol roka, (aby som k 1/7 nebola podnikateľka). A keďže budem mať k 31 / 3 prerušenú živnosť, nemôžem si uplatniť paušálne výdavky... len to robím prvý krát (a pri deťoch na materskej mám pocit, že už neviem nič iné, iba variť, prať...heh). Preto som chcela tú kontrolu. ďakujem pekne!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať