Zavrieť

Porady

začiatočník v jednoduchom účtovníctve

Ahojte poraďáci,
chcem sa poradiť,ako si chystáte v JÚ doklady pred spracovaním?
ja som si povypisovala pokladňu, k bank.výpisom som poprikladala faktúry.
Faktúry si nahadzujete do záväzkov až keď si účtujete bank.výpis-teda ich účtujete porade,ako boli uhradené,
alebo si najskor zaúčtujete všetky prijaté faktúry podľa dátumu vystavenia?
ďakujem
Téma je uzavretá.
Janulana Janulana

Janulana je offline (nepripojený) Janulana

Ešte doplňujem moju otázku, ak má živnosť od júla, uplatňuje si plnú výšku odpočítateľnej položky?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Janulana Pozri príspevok
Ešte doplňujem moju otázku, ak má živnosť od júla, uplatňuje si plnú výšku odpočítateľnej položky?
Áno.
0 0
Janulana Janulana

Janulana je offline (nepripojený) Janulana

Poprosím ešte radu k otázke 1240.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Janulana Pozri príspevok
živnostník uplatňujúci si paušálne výdavky faktúruje: uvediem presne, 52 000,- za vykonané práce, lenže on je tam ubytovaný a firma si stiahne hneď peniaze 3000,-. Čiže on do faktúry napíše 52000 za práce - 3000,- za ubytovanie = 49000,- a tú sumu mu aj zaplatí. Ja mám do príjmoch zahrnúť tých 52 000,- aj keď na účet mu prišlo iba 49000,-? Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne.
Ak si uplatňuje paušálne výdavky, tak do príjmov mu ide tých 52 tisíc.
0 0
Janulana Janulana

Janulana je offline (nepripojený) Janulana

Ešte sa chcem opýtať. Živnostník má živnosť už dva roky, len príjmy mal od júla 2008. Ale do tohto času mal s.r.o., kde tiež mu ekonom robí daňové priznanie. Čiže on si uplatní len tie príjmy, ktoré mal od júla a ide na paušál. Ale chcem vedieť, či niečo nemusí ešte uviesť do daň. priznania, alebo to s tým vôbec nesúvisí?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Janulana Pozri príspevok
Ešte sa chcem opýtať. Živnostník má živnosť už dva roky, len príjmy mal od júla 2008. Ale do tohto času mal s.r.o., kde tiež mu ekonom robí daňové priznanie. Čiže on si uplatní len tie príjmy, ktoré mal od júla a ide na paušál. Ale chcem vedieť, či niečo nemusí ešte uviesť do daň. priznania, alebo to s tým vôbec nesúvisí?
SZČO zdaňuje všetky svoje príjmy spolu v jednom DP, t.j. príjmy z § 5 aj príjmy z § 6, prípadne ďalšie príjmy...
0 0
Janulana Janulana

Janulana je offline (nepripojený) Janulana

ešte mám otázku, ak si živnostník platil dobrovoľné poistenie do soc. poisťovne, pretože povinnosť mal až od júla, môže si aj to dobrovoľné zahrnúť do výdajov?
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Janulana Pozri príspevok
ešte mám otázku, ak si živnostník platil dobrovoľné poistenie do soc. poisťovne, pretože povinnosť mal až od júla, môže si aj to dobrovoľné zahrnúť do výdajov?
môže
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

Prosím
- povinné odvody do SP a zdr. poisťovne sú mi jasné - idú do oddovov

ale ako mám zaúčtovať ked si z BU hradí dobrovolne fond nezamest. szčo - sám bez zamestnancov platca dane??????

ďakujem vopred
0 0
slavkavar slavkavar

slavkavar je offline (nepripojený) slavkavar

Poradí m niekto?
Brat bol nezamestnaný poberal dávku v hmotnej núdzi. Od 15.4.2008 začal podnikať má dávka v hmotnej núdzi nejaký vplyv na DP za rok 2008 z podnikateľskej činnosti.
0 0
denisie denisie

denisie je offline (nepripojený) denisie

slavkavar Pozri príspevok
Poradí m niekto?
Brat bol nezamestnaný poberal dávku v hmotnej núdzi. Od 15.4.2008 začal podnikať má dávka v hmotnej núdzi nejaký vplyv na DP za rok 2008 z podnikateľskej činnosti.
Medzi štátne dávky vyplácané na základe Zákona č. 195/1998 o sociálnej pomoci patria aj dávky sociálnej pomoci v hmotnej núdzi. A štátne dávky sa započítavajú do príjmu
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

To je síce pravda, ale nie je to zdaniteľný príjem, takže vo svojom daňovom priznaní tieto dávky vôbec neuvádza. Tieto štátne sociálne dávky sa berú do úvahy len pri uplatňovaní nezdaniteľnej časti na manžela ( manželku) , vtedy sa počítajú do vlastného príjmu partnera.
Naposledy upravil abel : 06.02.09 at 13:47 Dôvod: doplnenie
0 0
slavkavar slavkavar

slavkavar je offline (nepripojený) slavkavar

Ciže nemusim sa tým vôbec zaoberať ani to nikde neuvádzať ako dalšie prijmy alebo tak nejako? Ani v tom prípade že aj počas podnikania bral ešte pol roka dávku 1900,-. To je bežná dávka ked sa zamestná dlhodobo nezamestnaný:
0 0
Janulana Janulana

Janulana je offline (nepripojený) Janulana

Ak som nakúpila PC stôl, zaúčtovala som ho ako nákup materiálu - má hodnotu 6000. Mám ho zaevidovať aj do krátkodobého majetku?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Janulana Pozri príspevok
Ak som nakúpila PC stôl, zaúčtovala som ho ako nákup materiálu - má hodnotu 6000. Mám ho zaevidovať aj do krátkodobého majetku?
Áno...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

slavkavar Pozri príspevok
Ciže nemusim sa tým vôbec zaoberať ani to nikde neuvádzať ako dalšie prijmy alebo tak nejako? Ani v tom prípade že aj počas podnikania bral ešte pol roka dávku 1900,-. To je bežná dávka ked sa zamestná dlhodobo nezamestnaný:
ani tento príjem nepodlieha dani a nezahrňaš ho do daň. priznania.
0 0
Janulana Janulana

Janulana je offline (nepripojený) Janulana

Prosím vás, právnu pomoc môžem zaúčtovať do prevádzkovej réžie?
Ďakujem.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Pokial sa tykala podnikania, tak urcite.
0 0
Janulana Janulana

Janulana je offline (nepripojený) Janulana

na základe akého dokladu môžem zaúčtovať vyplatenie mzdy pracovníčke na dohodu?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Janulana Pozri príspevok
na základe akého dokladu môžem zaúčtovať vyplatenie mzdy pracovníčke na dohodu?
Oproti výdavkovému pokl.dokladu, ktorí ti podpíše pri prevzatí odmeny.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať