Zavrieť

Porady

začiatočník v jednoduchom účtovníctve

Ahojte poraďáci,
chcem sa poradiť,ako si chystáte v JÚ doklady pred spracovaním?
ja som si povypisovala pokladňu, k bank.výpisom som poprikladala faktúry.
Faktúry si nahadzujete do záväzkov až keď si účtujete bank.výpis-teda ich účtujete porade,ako boli uhradené,
alebo si najskor zaúčtujete všetky prijaté faktúry podľa dátumu vystavenia?
ďakujem
Téma je uzavretá.
latka latka

latka je offline (nepripojený) latka

prosím vás neviete niekto spätne aký bol prepočet sk na euro 6/2008 -neviem to už nikde nájsť. Dakujem pekne
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
latka Pozri príspevok
prosím vás neviete niekto spätne aký bol prepočet sk na euro 6/2008 -neviem to už nikde nájsť. Dakujem pekne

http://www.nbs.sk/sk/statisticke-uda...l-ksk-ksks2008
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

liba2 Pozri príspevok
z pokladne vydával sumy celé Sk alebo 0,50 hal., inú možnosť nemal, tak to zapíš zaokrúhlene, t.j. ako to bolo v reáli.

Liba - a potom mi tam vznikne rozdiel na faktúre v záväzkoch ten doriešim priamo tam a k výdavk. priložím ten doklad príjm. ich aj ked je tam nezaokr. suma .

tak ??
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Muška Pozri príspevok
Nehnuteľnosti musíš uviesť v DP /lebo nepodliehajú oslobodeniu podľa § 9/, ale pozor:
(2) Do základu dane (čiastkového základu dane) sa zahŕňa zdaniteľný príjem znížený o výdavky preukázateľne vynaložené na jeho dosiahnutie. Ak sú výdavky spojené s jednotlivým druhom príjmu uvedeným v odseku 1 vyššie ako príjem, na rozdiel sa neprihliada. /to je čo sa týka bytu/

Tak ako mám zapísať? Výdavky mám dať len do výšky predajnej ceny?

Auto neuvádzaš v DP /ak nebolo v obchodnom majetku/. Auto nebolo v majetku firmy, takže ho vôbec nemusím dať.

Suma sumárum

v § 8 budeš mať zisk 150 tis. Sk
v texte
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

veronkaj Pozri príspevok
Liba - a potom mi tam vznikne rozdiel na faktúre v záväzkoch ten doriešim priamo tam a k výdavk. priložím ten doklad príjm. ich aj ked je tam nezaokr. suma .

tak ??
..... a hlavne: určite by som do tej firmy zavolala a upozornila ich na tieto nedostatky - veď takto uvádzať údaje na dokladoch musí byť problematické aj v ich pokladni aj vo fakturácii.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

michelle84 Pozri príspevok
v texte
veď som Ti to tu napísala:
Muška Pozri príspevok
Nehnuteľnosti musíš uviesť v DP /lebo nepodliehajú oslobodeniu podľa § 9/, ale pozor:
(2) Do základu dane (čiastkového základu dane) sa zahŕňa zdaniteľný príjem znížený o výdavky preukázateľne vynaložené na jeho dosiahnutie. Ak sú výdavky spojené s jednotlivým druhom príjmu uvedeným v odseku 1 vyššie ako príjem, na rozdiel sa neprihliada. /to je čo sa týka bytu/

Auto neuvádzaš v DP /ak nebolo v obchodnom majetku/.

Suma sumárum

v § 8 budeš mať zisk 150 tis. Sk
Nehnuteľnosť
skutočný príjem - skutočný výdaj = zisk 150 tis.
Byt
skutočný príjem - ak je výdaj vyšší , tak len do sumy príjmu = zisk nula
Auto
nedávaš do DP
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Muška Pozri príspevok
veď som Ti to tu napísala:


Nehnuteľnosť
skutočný príjem - skutočný výdaj = zisk 150 tis.
Byt
skutočný príjem - ak je výdaj vyšší , tak len do sumy príjmu = zisk nula
Auto
nedávaš do DP

Ďakujem Muška, ten byt som si nebola istá.
0 0
NAVA NAVA

NAVA je offline (nepripojený) NAVA

Dobrý deň, chcem sa opýtať vystavený PPD (čistenie pivného potrubia) podpísaný dodávateľom a pracovníčkou odberateľa je pre odberateľa(neplatca DPH) ako doklad postačujúci. Dodávateľ nie ja platca DPH. Nemal by byť PPD číslovaný? (prečítala som si viacero tém o PPD, kde sa okrem iného aj píše ,ža PPD by mal byť číslovaný)
Ďakujem vopred za radu.
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Ak ten PPD má všetky základné údaje o dodávateľovi, mal by byť postačujúci, a samozrejme PPD majú byť číslované tak isto ako aj VPD, niekto používa rôzne číslovanie pre PPD a VPD ale tiež sa môžu číslovať jednym číselným radom
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

prosím teraz som si nie istá upresníte ma???

- vklad do pokladne szčo = osobný vklad na dotáciu pokladne
- výdaj z pokladne szčo = vrátenie osob. vkladu

- výdaj z pokladne szčo sám pre seba ked si berie - teda len výber na osobnú spotrebu = dám ako iný výdaj neovpl. základ dane však???

prosím a v dokladoch mám príjmový doklad na 80 Sk /min.rok/ ale firma je platca dph, od ktorej máme bežne faktúry s dph a toto bola nejaká maličkosť - materiál čo mu dali len na príj. doklad bez rozpisu dph. teda suma celkom 80,- mám tam dopísať dph?? alebo to môžem zaúčtovať ako výdavok za materiál ale bez rozpisu dph????
0 0
NAVA NAVA

NAVA je offline (nepripojený) NAVA

babi2 Pozri príspevok
Ak ten PPD má všetky základné údaje o dodávateľovi, mal by byť postačujúci, a samozrejme PPD majú byť číslované tak isto ako aj VPD, niekto používa rôzne číslovanie pre PPD a VPD ale tiež sa môžu číslovať jednym číselným radom
Ďakujem, takže ak PPD od dodávateľa nie je číslovaný odberateľ si nemôže dať daný výdaj do nákladov. Ak nad tým tak rozmýšľam, určite dodávateľovi jeho účtovníčka dodatočne očísluje PPD pri zaúčtovavaní do PD(ale nemusí priznať všetko...?)
Ešte raz ďakujem.
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Môže si ho dať do nákladov, to číslovanie je dodávateľov problém, odberateľ si VPD očísluje a PPD od dodávateľa ma ako doklad o výdavku
0 0
26e 26e

26e je offline (nepripojený) 26e

Dobrý deň... čiastočný invalidný dôchodca ...dlhodobo nezamestnaný...si vzal dotáciu z úradu práce...niekedy od 01.07.2008...vyšiel mu zisk 9.614 Sk... má nárok na nezdaniteľnú položku...a ak na akú čiastku...?...a priznáva sa aj príjem toho čiastočného invalidného dôchodku???
Vďaka
0 0
NAVA NAVA

NAVA je offline (nepripojený) NAVA

babi2 Pozri príspevok
Môže si ho dať do nákladov, to číslovanie je dodávateľov problém, odberateľ si VPD očísluje a PPD od dodávateľa ma ako doklad o výdavku
Tak to dám do nákladov nie je to veľká suma ala každá koruna je dobrá.Ešte raz Ďakujem.
0 0
ZuzkaOE ZuzkaOE

ZuzkaOE je offline (nepripojený) ZuzkaOE

Pekný deň všetkým.

Práve nahadzujem do knihy záväzkov odvody do SP ... dobrovoľné poistenie od februára 2008... OK, ale čo s tým, keď známa začala platiť odvody do ZP aj napriek tomu že nemala povinnosť, platila v mesiacoch 03-06, po tom, čo podala RZZP, na poisťovni jej povedali že nemá povinnosť platiť (podniká popri zamestnaní, a za rok 2007 za ktorý podávala RZZP nemala žiaden príjem-vykázala stratu), tak opäť neplatila... Mám nahodiť tie 3 mesiace, čo platila odvody do ZP do záväzkov? (Keďže povinnosť platiť nemala, ZP voči nej vlastne ani žiaden záväzok neevidovala...???), alebo to v záväzkoch viesť nemusím, a stačí keď to iba nahodím ako výdavok do PD ???
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
[quote=veronkaj;1000544]prosím teraz som si nie istá upresníte ma???

- vklad do pokladne szčo = osobný vklad na dotáciu pokladne iný príjem NZD(osobný vklad podnikateľa)
- výdaj z pokladne szčo = vrátenie osob. vkladu - tomuto moc nerozumiem, čo znamená "vrátenie osob. vkladu" - iný výdaj NZD (osobná spotreba)

- výdaj z pokladne szčo sám pre seba ked si berie - teda len výber na osobnú spotrebu = dám ako iný výdaj neovpl. základ dane však??? áno

prosím a v dokladoch mám príjmový doklad na 80 Sk /min.rok/ ale firma je platca dph, od ktorej máme bežne faktúry s dph a toto bola nejaká maličkosť - materiál čo mu dali len na príj. doklad bez rozpisu dph. teda suma celkom 80,- mám tam dopísať dph?? alebo to môžem zaúčtovať ako výdavok za materiál ale bez rozpisu dph???? -ak nevieš presne za čo to je, tak to daj ako VNZD, alebo to nedávaj do účtovníctva vôbec. [/quote]
0 0
stanka613 stanka613

stanka613 je offline (nepripojený) stanka613

jedná sa o výdaj pretoze kupoval okno pre zakaznika a dali mu len vypísane 2 PPD na jdenom je napisana zaloha a na druhom doplatok na okno a chcem vediet ci to mozem dat do uctovnictva a ci nepotrebujem este daky DD
ak nie si platiteľom DPH potom ti tie doklady stačia, ak je tam uvedené za čo sú tie platby.
- nie je platca DPH takze mi to bude stacit a zauctujem to ako výdaj na mat.

a chcela by som vediet ako je to s uhradou bloku/mat./ cez _BU ako to zauctovat

0
0 0
ZuzkaOE ZuzkaOE

ZuzkaOE je offline (nepripojený) ZuzkaOE

Pekný deň všetkým.

Práve nahadzujem do knihy záväzkov odvody do SP ... dobrovoľné poistenie od februára 2008... OK, ale čo s tým, keď známa začala platiť odvody do ZP aj napriek tomu že nemala povinnosť, platila v mesiacoch 03-06, po tom, čo podala RZZP, na poisťovni jej povedali že nemá povinnosť platiť (podniká popri zamestnaní, a za rok 2007 za ktorý podávala RZZP nemala žiaden príjem-vykázala stratu), tak opäť neplatila... Mám nahodiť tie 3 mesiace, čo platila odvody do ZP do záväzkov? (Keďže povinnosť platiť nemala, ZP voči nej vlastne ani žiaden záväzok neevidovala...???), alebo to v záväzkoch viesť nemusím, a stačí keď to iba nahodím ako výdavok do PD ???

pomôže mi s tým prosím niekto?
0 0
ZuzkaOE ZuzkaOE

ZuzkaOE je offline (nepripojený) ZuzkaOE

a ešte jedna otázočka - vrátenie dane z príjmu dávam do VOZD, alebo NZD?

Ďakujem
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

PNZD-vrátená daň z príjmu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať