Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sefcikova je offline (nepripojený) Sefcikova

    Sefcikova
    zamestnanec má právo aj na poldennú dovolenku, ale to závisý od okolností, ktoré tu neuvádzaš, napr. od kedy je u vás zamestnaný a iné

    Martina80 je offline (nepripojený) Martina80

    Martina80
    Presne tak. má narok na 1/2 dna dovolenky. Za kazdych odpracovanych 22 dni prac. dni ma narok na 1/12 z kalendarneho vymeru za rok. Bud z 20 dni alebo 25 dni.

    IkaM je offline (nepripojený) IkaM

    IkaM
    Diky moc ste mi pomohli. A ste sa spytam, ked mi napisu do evidencie dochadzky 4hod. lekar a 4hod. dovolenka, je to v poriadku?
    Moj software mi zoberie aj tak len cely den, aj ked zadam len 4 hod.

    IkaM je offline (nepripojený) IkaM

    IkaM
    Prave som si prezrela zakon 433/2003 §100-az 117 ale tam sa o 4hod. dovolenke nepise, tak kde? Ak viete, napiste mi ktory zakon to skryva. Rada by som si ho presla.

    Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

    Luba2
    Poldňovú dovolenku Ti nijaký zákon neustanovuje, ale Zákonník práce, čiže zákon, ktorú dovolenku upravuje, poldňovú dovolenku nezakazuje. A pri výpočtoch dovolenky za 1/12 roka Ti ani nič iné nezostáva, než poldňovú dovolenku akceptovať.

    Peťo je offline (nepripojený) Peťo

    Peťo
    Dovolim si oponovať. Doporučujem pozorne prečitať § 111 ZP , hlavne ods 3. Kto má ZP publikovaný v Personal.a mzd.poradcovi podnikateľa č. 11-12/2003 na strane 119 v komentári k § 111 a v časopise Prijmy a mzdy č.16-17/2004 na strane 82 sa dočíta, že čerpanie dovolenky v hodinách je nepripustné.
    Pekný deň.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Na túto tému sme sa už na Porade dosť zoširoka bavili asi pred polrokom, zopakujem môj názor - Zákonník práce nehovorí nič o tom, že sa dovolenka musí čerpať v celých dňoch, takže prečo nie poldňa dovolenky.

    § 111 ods.3 nehovorí nič o čerpaní dovolenky v celých dňoch, ale deklaruje, že aspoň jedna časť dovolenky BY MALA BYŤ najmenej dva týždne, ak sa obe strany nedohodnú inak.

    Peťo je offline (nepripojený) Peťo

    Peťo
    Ja som nehovoril svoj názor. Citoval som som autorov, ktorým nemám dôvod neveriť. Predpokladam totiž , že keď niekto niečo uvereni v odbornom časopise ,tak si za tym aj stoji /JUDr.Macejová, JUDr.Vojnarova, Ing.Stryčkova /. Pekný deň.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    V pohode, ja zase hovorím svoj názor, žeby som ho uverejnil aj v PMPP?

    juko je offline (nepripojený) juko

    štátny zamestnanec juko
    Ja osobne zastávam názor, že brať si dovolenku trebárs na 1 hod. je blbosť. Ale zobrať si poldeň, s tým by som súhlasil.

    Zhrnutie: dovolenka na poldeň áno, na hodiny nie.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    chlapci idem vám do tejto diskusie trošku prispieť ... na jednom školení (tuším to bola Ing. Jakubovičová) sme sa bavili na tému "poldňové dovolenky" ... diskusia sa viedla v duchu áno/nie ... no školiteľka sa nakoniec vyjadrila, že: Zákonník práce neurčuje, či sa môže/nemôže čerpať dovolenka na pol dňa, ALE "kontroly to neradi vidia" ... hm, to je vysvetlenie, čo? ... čiže ani "odborníci" na to nemajú jednoznačný názor ...

    juko je offline (nepripojený) juko

    štátny zamestnanec juko
    Ja som mal prípad, že pracovník pri odchode z prac.pomeru mal nárok na 3,5 dní dovolenky, tak si ju aj tak vybral a ja som mu ju aj tak vyplatil.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.