Zavrieť

Porady

Distributor

Oslovil ma znamy, ktory by chcel prerazit na Slovensko a Cesko. Poziadal ma, ci by som mu nerobil distributora produktov.(jedna sa o veci ako potraviny, dzusy...).Samotna vyroba je mimo EU. Doprava je zabezpecena, s tym nie je problem.
Ale rad by som sa poradil ohladne sposobu, ako ponuknut produkty do firiem. Premyslal som, ze nabehnem s cennikom + vzorkami do Kauflandu, Tesca atd, ze ci nemaju zaujem. Ale tak to je na dlhe lakte, kedze tam na mna pozru, ze pridte o 2 dni, sef tu nie je, nema cas, bla bla a som nahrany.
A premyslam akou formou uzatvorit zmluvu ak by sa to rozbehlo - ci to dat na vzajomnu dohodu, popripade sa nechat od neho zamestnat, alebo si otvorit priamo distributorsku siet a stat sa autorizovanym distributorom (cize asi zohnat sklad a dalej rozvazat).
Nema niekto s niecim podobnym skusenosti?
Nejedna sa o ziaden velkopredaj, zo zaciatku ide hlavne o vytvorenie si akej takej predajnej zakladne, postupne rozsirovat.
Dakujem za pomoc
Usporiadat
Igy Igy

Igy je offline (nepripojený) Igy

Ja by som radsej bral velky fix a velku proviziu
0 0
correctba correctba

correctba je offline (nepripojený) correctba

Hlavne netreba zabudat aj na dalsie legislativne veci,ktore musi splnat dovozca,distributor.Etikety musia zodpovedat nasej legislative, ak su vyrobky z tretich krajin, je dolezite odkial sa to vozi do SR - ci z clenskej krajiny, alebo priamo z nejakej tretej krajiny.
Naposledy upravil Chobot : 18.01.10 at 07:21 Dôvod: Spam
0 0
amorka amorka

amorka je offline (nepripojený) amorka

no nieco take som potrebovala pocut...chcem otvorit potraviny no nevedela som ako sa riesi tovar od koho...a tak ...tak sa mozme niejak dohodnut ja by som ti rada pomohla....
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

Alex: ako to vyzera dnes? v com si pokrocil, ako nakoniec pokracovala cela tato situacia?
0 0
Alex_M Alex_M

Alex_M je offline (nepripojený) Alex_M

ahoj rickman - tak pokrocil som asi tak ze som ich poslal kade lahsie. ono firma vsetko ok ale sposob jednania po dohode prebiehal formou ty vybav a my uvidime. vybavil som niekolko prezentacii vyrobkov ale dana firma to brala s takym flegmatizmom ze som s tym skoncil.
Poucenie - kto podnika s "juhosmi" musi sa obalit velkou davkou trpezlivosti

btw dohoda bola provizia z predaja + financny prispevok na moje naklady
0 0
pvashansol pvashansol

pvashansol je offline (nepripojený) pvashansol

Dobrý,

ak ste sa stali predsa len distributorom, tak sa ozvite na hvasalfa zavináč gmail bodka com, prevadzkujem totiz potraviny, možno by z toho niečo bolo.
0 0
Alex_M Alex_M

Alex_M je offline (nepripojený) Alex_M

Skoncilo to viacmenej nedobre
0 0
holos holos

holos je offline (nepripojený) holos

tak si to nechal tak?
0 0
Alex_M Alex_M

Alex_M je offline (nepripojený) Alex_M

samozrejme. Tak ako prilezitost prisla tak aj odisla Mozno za to moze moja netrpezlivost ale mam rad korektne jednanie a dodrziavanie planu na ktorom sa ludia dohodnu (aj ked pri vladnych projektoch plati ze cim neskor tym lepsie).
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať