Zavrieť

Porady

Daňové priznanie PO - prílohy

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Na str. 8 Daňového priznania k dani z príjmov právnickej osoby je kolónka "Počet príloh". Doteraz som tam uvádzala počet potvrdení pre výpočet dane na zápočet (zo zahraničia). Ak neboli také potvrdenia, neuvádzala som v tejto časti žiaden údaj. Teraz som sa dozvedela, že v prípade, že neprikladám žiadne potvrdenia zo zahraničia, mám uviesť počet príloh 3, pretože prikladám Súvahu, Výkaz ziskov a strát a Poznámky k závierke. Zdá sa mi to pritiahnuté za vlasy, pretože Závierku nepovažujem za prílohu daňového priznania. Poraďte, prosím, čo tam uvádzate Vy?
Usporiadat
Peterika Peterika

Peterika je offline (nepripojený) Peterika

Keď nie sú žiadne potvrdenia uvádzam počet príloh 3, prikladám Súvahu, Výkaz ziskov a strát a Poznámky k závierke- bez nich by ťa vyzvali na doplnenie daň. priznania ak nie je opravné alebo dodatkové. Bola som to overovať na DÚ - minulý rok.
0 0
Alena_ke Alena_ke

Alena_ke je offline (nepripojený) Alena_ke

Dievčatá, tak som sa schuti už veľmi dávno nezasmiala - až vybehli všetci doma ku mne či mi už nešibe.
Vrelá vďaka!
0 0
LUBY LUBY

LUBY je offline (nepripojený) LUBY

konateľka
:-))) Tiež ma to pobavilo, ja som minulý rok tiež zažila perličku, keď mi prišla z DÚ sankcia za neskoré odovzdanie DP. Oblial ma pot, veď som tam bola osobne v termíne, ako je to možné? Našla som Potvrdenie o podaní DP s dátumom 26.3., volám na DÚ a tam mi na toto vysvetlenie povedali, že to ešte nič nedokazuje, na podatelni mi môžu orazítkovať predsa hocičo!!!! Oni dostali moje DP do kancelárie až 4.4. ktovie kadiaľ sa medzitým túlalo. Sankciu som nakoniec po odvolaní nemusela zaplatiť, ale asi budem posielať len poštou. Tam mi zase môžu napísať, že som im poslala prázdne papiere
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

LUBY Pozri príspevok
:-))) Tiež ma to pobavilo, ja som minulý rok tiež zažila perličku, keď mi prišla z DÚ sankcia za neskoré odovzdanie DP. Oblial ma pot, veď som tam bola osobne v termíne, ako je to možné? Našla som Potvrdenie o podaní DP s dátumom 26.3., volám na DÚ a tam mi na toto vysvetlenie povedali, že to ešte nič nedokazuje, na podatelni mi môžu orazítkovať predsa hocičo!!!! Oni dostali moje DP do kancelárie až 4.4. ktovie kadiaľ sa medzitým túlalo. Sankciu som nakoniec po odvolaní nemusela zaplatiť, ale asi budem posielať len poštou. Tam mi zase môžu napísať, že som im poslala prázdne papiere
Nemá chybu
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
Ahojte, mám malú dilemu...keďže je závierka zostavená k 25.3. nie je schválená, takže vypisujem len políčko zostavená k ?
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Ano, zostavená k ....
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
Azla, ďakujem
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
Ešte otázočka..mordovala som sa s prílohou, vypisovala cash flow, až teraz som si prečítala, že som to nemusela, keďže firma nemá povinnosť auditu. Tak som tie čísielka vybielila..môžu mať s tým na DÚ problém? Nemám skúsenosť...
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
mimaemma Pozri príspevok
Ešte otázočka..mordovala som sa s prílohou, vypisovala cash flow, až teraz som si prečítala, že som to nemusela, keďže firma nemá povinnosť auditu. Tak som tie čísielka vybielila..môžu mať s tým na DÚ problém? Nemám skúsenosť...
keď nemáš povinosť auditu, tak to Cash flow tam ani nedávaj, Jednoducho vyber strany a.... hotovo
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
Vidíš a to ma nenapadlo spravím to tak, mám inak aj jeden prepísanec na DP na čísle účtu - je to zabielené a prepísané, s tým snáď problém nikto mať nebude, že?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Dobrá stará téma 1 či 3 či 4 .....len kde mám istotu , že sa zo súvahy ,výkazu ZS a poznámok nestratí strana ? Mne to nedá , ale ak spočítam strany priložené k daňovému priznaniu je ich 23.
Píšem preto , lebo raz sa mi stalo , že na DU niekde zapatrošili jednu stranu a poslali výzvu , aby sme chýbajúcu stranu doplnili .
0 0
Luba Luba

Luba je offline (nepripojený) Luba

No, to poskytuje ešte ďalšie možnosti riešenia, napr. do prílohy uviesť počet kusov 3 a do miesta na osobitné záznamy daňovníka uviesť, že počet listov všetkých príloh = 23.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Ahojte, ak vypisujem DDP - výkazy som nemenila, podávam ako prílohu ešte raz S+V+Poznámky? Ďakujem
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Nie
0 0
nela07 nela07

nela07 je offline (nepripojený) nela07

Ahojte, ideme poslať opravné DP. Otázky:
1. Opravovali sa daňové odpisy, takže vplyv na Súvahu a VZaS to nemá, ale poznámky sme opravovali (menila sa čiastka umorovanej straty v daňovom priznaní). Takže s opravným DP posielame iba poznámky. Tým pádom mám uviesť v DP počet príloh 1?
2. Poznámky mali pôvodný dátum zostavenia závierky 25.3.2013, opravné daňové priznanie sme vyhotovili 28.3.2013. Na opravených poznámkach má byť dátum zostavené dňa: 28.3.2013?

Ďakujem.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať