Zavrieť

Porady

Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Zužu Pozri príspevok
DP vypisujem cez PC a vždy mi daň aj vypočíta, proste v DP nie je riadok , že daň z uvedených príjmov by nemala byť. Mám v tom chaos.
Ak jeho príjmy nepresiahli 50% NČ (47.808,-) tak úhrn príjmov bude 0,- Sk. A zrazená daň (preddavkovo a zrážkovo) uvedieš 6.963,- a takto dostaneš výsledok preplatku.
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

ďakujem ...... neviem čo robím .... už mi to nemyslí.
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

smith Pozri príspevok
Ak jeho príjmy nepresiahli 50% NČ (47.808,-) tak úhrn príjmov bude 0,- Sk. A zrazená daň (preddavkovo a zrážkovo) uvedieš 6.963,- a takto dostaneš výsledok preplatku.
Zistila som nasledovné, ak niektorí máte podobný prípad:
DP A
Príjmy nedosiahli 50% NČ a bola zrazená daň zrážkou aj preddavkovo, je poberateľom starobného dôchodku k 1.1. - nemá nárok na NČ:

Úhrn príjmov sa píše do r. 32 v celej sume napr. 33 200
vypočíta sa daň v tomto prípade 6308 r. 45
a riadok 54 sa píše 0
potom v riadku 65 vyjde preplatok 6308, ktorý daňový úrad vráti.
0 0
natalakovac. natalakovac.

natalakovac. je offline (nepripojený) natalakovac.

moja kamoska vyhrala v roku 2007 na loterii keno 100.000,-Sk a neskor cca.200.000,- Je nezamestnana,a je zena v domacnosti. Musi platit ?
0 0
dadasv dadasv

dadasv je offline (nepripojený) dadasv

baran
Starobný dôchodca nemá žiadny príjem, len z úrokov na účte, z ktorých bola zrazená daň. Môže si aj tento príjem, keďže je nižší ako 50% NČ uviesť v DP a bude mu vrátená daň?
Musel by podľa mňa podať DP typu B, príjem podľa §7 napr. 20000,- Sk (úroky z účtu). Základ dane potom napíše nula aj daň 0, alebo ZD je 20000,- a podom až vypočítanú daň 0? Zrazená daň 3800 a tú si zažiada ako preplatok? Neviem logicky vyplniť príslušné kolonky DP.
Ďakujem za odpoveď.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Základ dane bude 20000 Sk. Daň 3800 a daňová povinnosť
bude nula. A zaplatená daň v zmysle § 46 bude vrátená daňovníkovi - dôchodcovi. DP typu B.
0 0
dadasv dadasv

dadasv je offline (nepripojený) dadasv

baran
Andyke Pozri príspevok
Základ dane bude 20000 Sk. Daň 3800 a daňová povinnosť
bude nula. A zaplatená daň v zmysle § 46 bude vrátená daňovníkovi - dôchodcovi. DP typu B.
Ďakujem.
0 0