Zavrieť

Porady

stravné v r. 2008

Chcem sa spýtať, či sa nemenili sadzby stravného v r. 2008. Platí, že do 5 hodín je 89,- Sk. ďakujem
Usporiadat
ZZ_SANTOVKA ZZ_SANTOVKA

ZZ_SANTOVKA je offline (nepripojený) ZZ_SANTOVKA

ďakujem za upozornenie
Naposledy upravil ZZ_SANTOVKA : 13.06.08 at 06:45
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

môžete mi poradiť ako doriešiť tie stravné lístky, kúpené sú za 70, majú byť 74. písala som im e-mail dvakrát, ale sa mi nikto neozval, či ich môžeme vrátiť. Tak neviem ako to zaúčtovať, keď jej dávame lístky k prvému na celý mesiac.
0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

Aj ja chcem poprosiť o radu
Nenakupujeme stravné lístky, ale chodí nám faktúra za obedy, kde cena jedného obeda je 58,80 bez DPH - 70 Sk s DPH.
V takomto prípade zamestnanec za obed nezaplatí vlastne nič ?
Zamestnávateľ si dá do nákladov 55 % z 98, v tomto prípade si môže dať 53,90 Sk . Tie 4,90 čo zostane z hodnoty obeda čo s nimi - dám si ich preplatiť zamestnancovi a odvediem z nich DPH ?
Skúste niekto pomôcť mám v tom asi chaos . Dík.
Naposledy upravil jeso : 18.06.08 at 10:38
0 0
popoka34 popoka34

popoka34 je offline (nepripojený) popoka34

Dobrý deň,
chcem sa spýtať.....od 1.6.2008 som si zmenila výpočet stravného, t.j. ako príspevok zamestnávateľa som si dala sumu 53,90Sk. Môžem od tohto obdobia zmeniť aj príspevok zo SF?. Doteraz som mala píspevok 1,70 na 1 ks lístka, chcela by som ho zvýšiť na 3,20; len neviem či je to možné aj v priebehu roka, alebo ho môžem zvýšiť len začiatkom nasledujúceho roka.
Ďakujem :-)
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

jeso Pozri príspevok
Aj ja chcem poprosiť o radu
Nenakupujeme stravné lístky, ale chodí nám faktúra za obedy, kde cena jedného obeda je 58,80 bez DPH - 70 Sk s DPH.
V takomto prípade zamestnanec za obed nezaplatí vlastne nič ?
Zamestnávateľ si dá do nákladov 55 % z 98, v tomto prípade si môže dať 53,90 Sk . Tie 4,90 čo zostane z hodnoty obeda čo s nimi - dám si ich preplatiť zamestnancovi a odvediem z nich DPH ?
Skúste niekto pomôcť mám v tom asi chaos . Dík.
4,90sk/obed môžete uhradiť zo sociálneho fondu /ak máte dostatok prostriedkov/
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

popoka34 Pozri príspevok
Dobrý deň,
chcem sa spýtať.....od 1.6.2008 som si zmenila výpočet stravného, t.j. ako príspevok zamestnávateľa som si dala sumu 53,90Sk. Môžem od tohto obdobia zmeniť aj príspevok zo SF?. Doteraz som mala píspevok 1,70 na 1 ks lístka, chcela by som ho zvýšiť na 3,20; len neviem či je to možné aj v priebehu roka, alebo ho môžem zvýšiť len začiatkom nasledujúceho roka.
Ďakujem :-)
je to možné aj v priebehu roka, ak mate v smernici pevnú sumu, treba urobiť dodatok k smernici
0 0
popoka34 popoka34

popoka34 je offline (nepripojený) popoka34

Spravila som si novú smernicu s jednotlivými rozpismi. V závere som dala klauzulku: Výmer stravného platí dňom 1.6.2008. Týmto sa ruší výmer stravného zo dňa 1.1.2008. Môže to tak byť?
0 0
popoka34 popoka34

popoka34 je offline (nepripojený) popoka34

veronikasad Pozri príspevok
4,90sk/obed môžete uhradiť zo sociálneho fondu /ak máte dostatok prostriedkov/
Buď uvedenú sumu 4,90/obed uhradíš zo SF, alebo si ju môžeš dať preplatiť zamestnancovi s tým, že DPH 4,40 odvedieš do ŠR. Zmestnanec ti potom zaplatí sumu 9,30Sk.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Ospravedlňujem sa, ak je to niekde uvedené, ale kolegyňa potrebuje vedieť, koľko percent maximálne môžme prispieť zo soc.fondu na stravný lístok?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

drobeceva Pozri príspevok
Ospravedlňujem sa, ak je to niekde uvedené, ale kolegyňa potrebuje vedieť, koľko percent maximálne môžme prispieť zo soc.fondu na stravný lístok?
To záleží od možností firmy a stavu S.F( koľko je povinná tvorba, nepovinná, koľko sa nakupuje straveniek,iné čerpania...- jednoducho je na to potrebná firemná kalkulácia.) . Nikde v nákone to nenájdeš.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

mohol by mi niekto poradiť, čo s tými lístkami v príspevku 63? Nedá sa to vyriešiť, keby sme jej dali jeden navyše.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Môže mi niekto poradiť s tými SL. Alebo keby sme jej dali za 70,- čo máme nakúpené a budúci štvrťrok by sme jej objednali nie za 74 ale o 4,- drahšie a tým vykompenzovali, lebo SZČO moc nechce vracať tie lístky. dík za každú radu
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Pru Pozri príspevok
Môže mi niekto poradiť s tými SL. Alebo keby sme jej dali za 70,- čo máme nakúpené a budúci štvrťrok by sme jej objednali nie za 74 ale o 4,- drahšie a tým vykompenzovali, lebo SZČO moc nechce vracať tie lístky. dík za každú radu
Asi si toho veľa nečítala, keď sa neustále pýtaš.
Sú tu dva názory. Jeden je, že nevadí, ak ZC dostane stravné lístky v hodnote podľa ZP, aj keď je to viac kusov. V tomto prípade by stačilo dokúpiť.
Druhý je, že to vadí, a práve jeden lístok musí mať zákonom predpísanú hodnotu. V tomto prípade treba zakúpiť nové v hodnote 74,- Sk.

Ja sa prikláňam k druhej možnosti. V dnešnej dobe si myslím, nemal byť problém vymeniť u dodávateľa týchto lístkov. Pokiaľ viem, nie sú tam žiadne pokuty, takže stratíte tak maximálne na poštovnom.

Ale podľa nejakých vyjadrení z úradov (čítala som z DÚ) by nemalo vadiť aj viac lístkov. Zrejme to bude na každom, ako sa rozhodne. Maximálne sa to dozvieme, ak niekto bude mať na to kontrolu.
0 0
velo velo

velo je offline (nepripojený) velo

To mi nejak nesedi - 53.90 do nakladov + 4.40 odvedena DPH + 9.30 od zamestnanca = 67.60. Cena listka je vsak 70 SKK.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

gabi, prepáč, hrabem sa v tom už hodne dlho, teraz som sa rozprávala s podnikateľom, že čo by bolo dobré urobiť, tak predbežne sme sa dohodli, že nebude vracať lístk ale jej dá jeden navyše, môže ho zaúčtovať tiež ako ostatné SL? inak díky moc
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Pru Pozri príspevok
gabi, prepáč, hrabem sa v tom už hodne dlho, teraz som sa rozprávala s podnikateľom, že čo by bolo dobré urobiť, tak predbežne sme sa dohodli, že nebude vracať lístk ale jej dá jeden navyše, môže ho zaúčtovať tiež ako ostatné SL? inak díky moc
Neviem, či ťa chápem správne.
Ale ja by som sčítala nominálne hodnoty na jeden deň a pracovala ďalej s ním ako s jedným lístkom.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

takže keď jej dáme napr. 20 SL v hodnote 70, čo sú nakúpené, a 4,- sk jej budú chýbať, čo je 80,- , takže jej môžeme dať 21 lístkov a účtovať ako vždy, čiže 55% z 89 alebo teraz z 98? ď
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Pru Pozri príspevok
Môže mi niekto poradiť s tými SL. Alebo keby sme jej dali za 70,- čo máme nakúpené a budúci štvrťrok by sme jej objednali nie za 74 ale o 4,- drahšie a tým vykompenzovali, lebo SZČO moc nechce vracať tie lístky. dík za každú radu
Ja som tu už niekomu taký návrh dala - dať zamestnancom 1 lístok naviac.....
Určite Gabi03 má správny názor, avšak jednorazovo za účelom spotrebovania starých SL a súčasne pri minimálnej administratívne sa to urobiť môže, pochopí to aj prípadná kontrola.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Pru Pozri príspevok
takže keď jej dáme napr. 20 SL v hodnote 70, čo sú nakúpené, a 4,- sk jej budú chýbať, čo je 80,- , takže jej môžeme dať 21 lístkov a účtovať ako vždy, čiže 55% z 89 alebo teraz z 98? ď
1. Nie! 20*70+20*4 sa nerovna 21*70.
2. Ak už nechceš vracať 70-korunové stravné lístky, zakúp 4-korunové v takom množstve, koľko máš 70.
3. Ak splníš bod 2, tak do nákladov si môžeš dať aj 55% z 98,-.
0 0
*Emma Lehotská* *Emma Lehotská*

*Emma Lehotská* je offline (nepripojený) *Emma Lehotská*

Ahojte,
ak sme doteraz dávali zam-com SL v hodnote 90Sk. Zamestnávateľ im prispieval sumou 48,05 SK a zam-ci si platili 40,00 SK a zo SF sa im doplacalo 1,05 Sk. Mení sa po nadobúdnutí novely zo dna 24.5.2008 kedy sa zvyšovali sumy stravného pri prac. ceste, niečo aj v našom prípade? Vdaka za všetky odpovede..
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať