Zavrieť

Porady

stravné v r. 2008

Chcem sa spýtať, či sa nemenili sadzby stravného v r. 2008. Platí, že do 5 hodín je 89,- Sk. ďakujem
Usporiadat
dresim dresim

dresim je offline (nepripojený) dresim

chcem sa spytat som SZCO ale nemam auto a tak sa prepravujem autobusom mam aj tak narok na odpocet cestovneho za autobus a est k tomu som student vs takze mam aj studensky listok. a můzem si odpocitat stravne ked mam niekedy pracovne stretnutie a platim obed mozem si ho odpocitat ako pracovny. a tiez pokial sa idem najest mozem si to dat do nakladou na stravovanie pokial mam blocky ak ano v akej sume? dakujem pekne prosim o odpoved dnes
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Prosím Vás môže zamestnanec odmietnuť SP?Proste nechcel by ich.Môže to byť na základe nejakého vyhlásenia?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Maxinka Pozri príspevok
Prosím Vás môže zamestnanec odmietnuť SP?Proste nechcel by ich.Môže to byť na základe nejakého vyhlásenia?
duplicita, rovnaký príspevok aj tu:
http://www.porada.sk/t95188-p2-stravne-listky.html
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Dobrý deň,kontrolujem si účtovníctvo a stravné lístky a príspevok zamestnávateľa-môže to byť takto:

- do 30.5.2008 nakup stravných lístkov v hodnote 67sk,príspevok zamestnávateľa 48,95 sk,doplatok zamestnanca 18,05 sk
-od 1.6.2008 nákup stravných lístkov v hodnote 74 sk,príspevok zamestnávateľa 53,9 sk,doplatok zamestnanec 20,1 sk
bude to takto prosím správne?
Ďakujem
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

erika_H Pozri príspevok
Dobrý deň,kontrolujem si účtovníctvo a stravné lístky a príspevok zamestnávateľa-môže to byť takto:

- do 30.5.2008 nakup stravných lístkov v hodnote 67sk,príspevok zamestnávateľa 48,95 sk,doplatok zamestnanca 18,05 sk
-od 1.6.2008 nákup stravných lístkov v hodnote 74 sk,príspevok zamestnávateľa 53,9 sk,doplatok zamestnanec 20,1 sk
bude to takto prosím správne?
Ďakujem
matematicky správne - ale ako zinkasuješ od zamestnanca 0,05 Sk, resp. 0,10 Sk napríklad zrážkou zo mzdy? Preto sa odporúča tieto drobné dať ako príspevok zo SF.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Ďakujem Libka
0 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
Dobrý deň,
viem, že sa už o tom pisalo veľa, a čo sa týka stravných lístkov, som si tu na porade prečítala asi všetko, len sa chcem uistiť, či som správne pochopila súvislosti. Poprosim Vas o potvrdenie alebo vyvratenie mojich "záverov"
Zamestnancom davame stravné lístky v hodnote 80 Sk. do 05/2008 vrátane si zamestnávateľ dáva do nákladov sumu 48,95, od 06/2008 53,9. zvyšok je rozpočítaný medzi zamestnanca a socialny fond.
Ak bude mať zamestnavateľ podpisanu dohodu so zástupcom zamestnancov, že im bude dávať lístky aj za dovolenku a prvých 10 dní PN, tak si môže takisto dávať do nákladov uvedené sumy.
Pochopila som to správne?
Vopred ďakujem za odpoveď.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

janka.mo Pozri príspevok
Dobrý deň,
viem, že sa už o tom pisalo veľa, a čo sa týka stravných lístkov, som si tu na porade prečítala asi všetko, len sa chcem uistiť, či som správne pochopila súvislosti. Poprosim Vas o potvrdenie alebo vyvratenie mojich "záverov"
Zamestnancom davame stravné lístky v hodnote 80 Sk. do 05/2008 vrátane si zamestnávateľ dáva do nákladov sumu 48,95, od 06/2008 53,9. zvyšok je rozpočítaný medzi zamestnanca a socialny fond.
Ak bude mať zamestnavateľ podpisanu dohodu so zástupcom zamestnancov, že im bude dávať lístky aj za dovolenku a prvých 10 dní PN, tak si môže takisto dávať do nákladov uvedené sumy.
Pochopila som to správne?
Vopred ďakujem za odpoveď.
Áno, správne.
0 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
Chcem sa poďakovať tweety za bleskovu odpoveď. Ani nevies, ako si ma potešila, že to chapem spravne Dakujem
0 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
Este sa chcem opytat, ked teraz riesim tie stravne listky, ci ich mam dobre datumovo zauctovane. ak si zoberiem januar 2008
nárok na lístky: 1.1.2008
zamestnavateľ 527/213
sociálny fond 472/213
zamestnanci 335/213

mzdove naklady, odvody, tvorba soc.fondu,
a zauctovanie listkov(331/335) 31.1.2008

uhrada cistych miezd február 2008


je to takto spravne?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

janka.mo Pozri príspevok
Este sa chcem opytat, ked teraz riesim tie stravne listky, ci ich mam dobre datumovo zauctovane. ak si zoberiem januar 2008
nárok na lístky: 1.1.2008
..... toto nie je nárok ale výdaj t.j. úbytok cenín, zaúčtuješ dňom výdaja, resp. ak sa vydávali viac dní, tak posledným dňom výdaja, ale môžeš aj posledným dňom v mesiaci - podľa vašich prevádzkových zvyklostí (ja účtujem posledným dňom mesiaca).

zamestnavateľ 527/213
sociálny fond 472/213
zamestnanci 335/213

mzdove naklady, odvody, tvorba soc.fondu,
a zauctovanie listkov(331/335) 31.1.2008 ... áno

uhrada cistych miezd február 2008
.... vo februári - skutočným dňom úhrady 331/221,211



je to takto spravne?
odpoveď je modrá
0 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
liba2 Pozri príspevok
odpoveď je modrá
dakujem za odpoved....
myslela som výdaj, neviem prečo som napisala narok....
este raz dakujem
0 0
mato20 mato20

mato20 je offline (nepripojený) mato20

Ahojte ,

chcem sa poradit ohladne zauctovania stavovacich nakladov. Zivnost mam len kratko a v minulom roku som nenakupoval stravne listky ani nemam odlozene bloky z obedov.

Preto sa chcem spytat ci mozem si pausalne odratat naklady na stravovanie.

250 prac. dni x 89 Sk.

Myslite,ze by mi to uznali?

Dakujem za odpovede
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mato20 Pozri príspevok
Ahojte ,

chcem sa poradit ohladne zauctovania stavovacich nakladov. Zivnost mam len kratko a v minulom roku som nenakupoval stravne listky ani nemam odlozene bloky z obedov.

Preto sa chcem spytat ci mozem si pausalne odratat naklady na stravovanie.

250 prac. dni x 89 Sk.

Myslite,ze by mi to uznali?

Dakujem za odpovede
Nie, musíš mať doklady o stravovaní .
0 0
gutan52 gutan52

gutan52 je offline (nepripojený) gutan52

Tweety Pozri príspevok
Nie, musíš mať doklady o stravovaní .
2 príklady ! Prosím cca 2 odpovede. Dakujem...

1,
Ale ak sa SZčO len 7 krát stravoval v reštike v r.2009, a zaplatil si to hotovosťou, má ktomu aj potvrdenky do sumy 100,-Sk ; potom by to bolo možné!?
2,
No a 3x urobil veľký potravinový nákup v roku, aby sa z toho mohol prestravovať 3 mesiace? Aj tak chudák, nevyužil maximálnu sumu stravného vjeho odpočitateľných nákladoch ? Môžeme mu to uznať do nákladov na stravovanie v r.2008? /Na bločkoch nieje žiadna čudná položka/.

Litera zákona zabíja ? JG
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

V máji odišiel napr. k 15.5., teda nárok mal mať iba 9 ks, príslušnú čiastku za zvyšných 10 ks by sme mu mali strhnúť v júni.
Výpočet mám takýto:
odpracované : 9x3,60=32,40x45%=14,58 - 1,17(SF)=13,41 EUR stiahnem z výplaty
nevrátené SP : 10*1,98=19,80 a 10*0,13 = 0,13 = 19,8+0,13= 21,10EUR si strhnem z výplaty
Naposledy upravil Maxinka : 10.06.09 at 09:11 Dôvod: úprava výpočtu
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Maxinka Pozri príspevok
V máji odišiel napr. k 15.5., teda nárok mal mať iba 9 ks, príslušnú čiastku za zvyšných 10 ks by sme mu mali strhnúť v júni.
Výpočet mám takýto:
odpracované : 9x3,60=32,40x45%=14,58 - 1,17(SF)=13,41 EUR stiahnem z výplaty
nevrátené SP : 10*1,98=19,80 a 10*0,13 = 0,13 = 19,8+0,13= 21,10EUR si strhnem z výplaty
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať