Zavrieť

Porady

Podvody - fakturacia

Dobry den,

Naozaj som nevedel presne do ktorej kategorie by som mal svoj prispevok zaradit. Dopredu sa teda ospravedlnujem ak som urobil zle.

Mam 1 dolezitu otazku tykajucu sa udalosti, ktora sa mi stala nedavno a potrebujem radu od skusenejsich:

Podnikam necely rok, od dodavatela(mala firma 2 ludia) som obdrzal fakturu za poskytnute sluzby, fakturu som vyplatil a nedavno som sa dozvedel ze jeden zo spolocnikov ju vypisal a uviedol svoj sukromny ucet.

Ja mam v podstate uctovnictvo v poriadku. Zaujima ma >

Ci nebudem mat z toho pri danovom priznani nejaky problem?
Ci existuje nejaky kontrolny mechanizmus ktory sleduje platobne vztahy medzi jednotlivymi podnikatelskymi subjektami, ktory by mi z toho mohol vyvodit nejake problemy?
Ako sa taketo veci riesia?

Velmi pekne dakujem
Mirec
Usporiadat
Monikov Monikov

Monikov je offline (nepripojený) Monikov

SZČO účtovník
[quote=účtovník 007;645393]Tak predpokladáš, alebo vieš?
Prečítaj si celú diskusiu, máš v nej odpoveď.
Ja ak by som mala podozrenie, že oni fa nezaevidovali, nedovolila by som si uplatniť DPH, lebo pri kontrole pokuta za cca 40 000,- nebude malá.[/quote] Súhlasím.
V dnešnej dobe už vedia daňoví úradníci, čo majú kontrolovať. Väčšinou sa nezameriavajú na kontrolu nejakých bločkov, ale práveže využívajú miestne zisťovania. Prídu a skontrolujú potrebné doklady aj u druhej strany. Krížovou kontrolou sa ihneď zistí, či je všetko v poriadku. A dožiadania posielajú aj v rámci EU. Prešušia kontrolu, a čaká sa na odpoveď. No a podľa výsledku sa potom postupuje. Zákon je zákon a platí pre každého. Je vecou daňovníka, ako si zistí, či je dodržiavaný. Žiaľ, niekedy doplatia nato aj poctiví. Ale zase máme orgány činné v trestnom konaní. Keď si myslíme, že nám niekto spôsobil škodu, treba si ju vymôcť.
0 0
mmirecc mmirecc

mmirecc je offline (nepripojený) mmirecc

dakujem vsetkym zucastnenym , som o nieco mudrejsi po dnesnom dni
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
mmirecc, tie rady, ktoré si tu dostal, neber na ľahkú váhu. Mala som tú česť byť svedkom toho, keď daňovníkovi dodanili DPH za dodávateľa, ktorý ju neodviedol. Mal zrušenú registráciu o čom odberateľa neupovedomil. Sumička to bola pekná a tá pokuta ešte krajšia. Šesťmiestna...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať