Zavrieť

Porady

Vyhľadávanie v Exceli

Mám cenník v Exceli a chcel by som, aby po zadaní názvu alebo kódu výrobku mi do ďalšej (susednej) bunky vypísalo jeho cenu. Možno sa to dá pomocou makier ale ja ich neviem robiť. Prosím poraďte mi. Ďakujem
Usporiadat
stadur stadur

stadur je offline (nepripojený) stadur

Len pozor, ked pouzijes vzorec tak ako je vo vyhladavanie.xls a das hodnotu ktora neexistuje, napr. 469, tak ti "vrati" vysledok najblizsi, t.j. "niečo 16! aby to bolo uplne presne, tak dany vzorec musi obsahovat parameter "false", napr.: =VLOOKUP(F4;cenik;2;false) - podrobnosti v helpe
0 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

Neviem či to správne napíšem, ale chcela by som rolovať stĺpce. Rolovať riadky viem, robí sa to kolečkom na myši, ale stĺpce ako alebo čím rolovať?
0 0
newmi newmi

newmi je offline (nepripojený) newmi

druhym koleckom :-D .... no ale fakt, raz som mal mys s 2 koleckami a islo to.. inak, stlac kolecko na mysi a objavi sa ti taky sipkovy kurzor a mozes to potom pohybom mysi skrolovat do 4 stran
Naposledy upravil newmi : 21.04.11 at 07:29
2 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

newmi Pozri príspevok
druhym koleckom :-D .... no ale fakt, raz som mal mys s 2 koleckami a islo to.. inak, stlac kolecko na mysi a objavi sa ti taky sipkovy kurzor a mozes to potom pohybom mysi skorolovat do 4 stran
Mne to funguje len ˆ a ˇ.
0 0
newmi newmi

newmi je offline (nepripojený) newmi

fiha, tak to neviem kde je problem, doma som to skusal na excel 2007, v praci teraz na excel 2003 a v oboch mi to ide skrolovat do 4 stran. Vo worde to ide len hore a dole.
1 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Vďaka. Už vyskúšané, aj mne to v Exceli funguje, v noci som skúšala rolovať len tu na porade.
0 0
newmi newmi

newmi je offline (nepripojený) newmi

za malicko
0 0
Dadea Dadea

Dadea je offline (nepripojený) Dadea

Zdravim ! Mam v exceli skladove karty a potrebujem vlozit hore riadok (bunky) do ktorych ked napisem nazov skl.karty aby ma to hodilo na riadok s tou kartou.... Dakujem! ....tej napovede v exceli nerozumiem...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Dadea Pozri príspevok
Zdravim ! Mam v exceli skladove karty a potrebujem vlozit hore riadok (bunky) do ktorych ked napisem nazov skl.karty aby ma to hodilo na riadok s tou kartou.... Dakujem! ....tej napovede v exceli nerozumiem...
CTRL+F
napíš tam ten názov
OK a si tam.
0 0
Dadea Dadea

Dadea je offline (nepripojený) Dadea

No to viem ..ale aby tam bol ten riadok stale ,ked to pustim napr.na androide atd...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať