Zavrieť

Porady

daňová kontrola-kniha jázd

keďže som veľká poctivka, ale niekedy nie všetky veci stíham popri bábetku písať súbežne, stane sa že knihu jázd dorábam pozadu. Preto sa chcem spýtať, tí čo ste niekedy mali daňovú kontrolu, akú pozornosť venovali knihe jázd a aký bol dôvod na kontrolu? Čo som si spatne prečítala tak ak išli kontrolovať dph za určité obdobie tak ich zaujímali hlavné knihy s faktúrami a pokladna ale kniha jázd nie...na aute nemám vela nabehaných a ani bločkov nemám ročne vela uplatnených, takže myslím že by ich tá kniha jázd ani velmi nezaujímala, ale človek nikdy nevie...

Ak budem chcieť ukončiť živnosť tým, že prevediem všetko postupne na vyššiu právnu formu - sro, aké doklady v tomto prípade budú zaujímať daňovú kontrolu a kolko rokov spatne.
Ďakujem za odpovede
Usporiadat
alusa783 alusa783

alusa783 je offline (nepripojený) alusa783

prosíííím o radu
snažím sa konečne a na trvalo skompletizovat knihu jazd
ako by si danovací keby chceli môžu skontrolovat knihu jazd napríklad za rok 2009, 2010????
ja si knihu kontrolujem teraz v tomto roku tak že porovnávam to s analytikou ALE ani ja sama si nedokážem týmto spôsobom skontrolovat minulé roky pretože učto je uzavreté nákladové učty vynulované prevodom a vo VZaS to je pomiešané s inými číslami
VELMI by som chcela vediet ako by mi to skontrolovali DAKUJEM
0 0
IVETA N IVETA N

IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

ja som si to kontrolovala podľa ,,knihy analytickej evidencie , alebo ,,inventarizácia účtov , keď bol ukončený rok tak ste to nemali
vytlačené ako súčasť účtovnej evidencie ?

IVETA N
Naposledy upravil IVETA N : 01.08.11 at 09:05
0 0
alusa783 alusa783

alusa783 je offline (nepripojený) alusa783

nooo tak mám inventarizačný supis učtov ale tam niesu nákladové položky predsa.. neviem čo prestne myslíš ale neviem o to že by som mala niekde vytlačené konečné stavy nákladových položiek rozpísané podla anylytiky..
0 0
IVETA N IVETA N

IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

Ja som to teraz pozerala a tam mám inventarizáciu všetkych účtov aj náklady a výnosy analyticky. Ovšem ak bola analytická evidencia vedená.
Alebo niekde nemáte urobenú žáložnú kópiu účto. za daný rok?
Aký máš program na účtovanie?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
alusa783 Pozri príspevok
prosíííím o radu
snažím sa konečne a na trvalo skompletizovat knihu jazd
ako by si danovací keby chceli môžu skontrolovat knihu jazd napríklad za rok 2009, 2010????
ja si knihu kontrolujem teraz v tomto roku tak že porovnávam to s analytikou ALE ani ja sama si nedokážem týmto spôsobom skontrolovat minulé roky pretože učto je uzavreté nákladové učty vynulované prevodom a vo VZaS to je pomiešané s inými číslami
VELMI by som chcela vediet ako by mi to skontrolovali DAKUJEM
Knihu jázd nekontrolujú čiste len podľa AE ,môže tam byť toho viac :

- tankovanie - dátum , množstvo,sumu a niekedy aj čas
- ubehnuté km denne, mesačne
- využitie MV ( či nie je využívané napr. firemné vozidlo na súkromné účely a či je to zohľadnené v účtovníctve)
- napr. servisné prehliadky u MV firemného - v dokladoch zo servisu sa uvádza stav tachometra, aby sedel s evidenciu v KJ
- námatkovo- ak napríklad MV vezie tovar,zákazku resp. iné k odberateľovi a pritom je MV na pracovnej ceste na inom mieste

a podobne ....a je toho veľa, aby všetko so všetkými súhlasilo

AE je potrebné pre takú kontrolu, akú by ste chceli ......tlačiť aj v priebehu roka a založiť .A Samozrejme mať AE na PHM .
2 0
alusa783 alusa783

alusa783 je offline (nepripojený) alusa783

ehm. tak povediac ano keby som velmi chcela tak ja si môžem urobit z programu kopiu učta 2009 a vymazat uzavierkové oprerácie aby som videla stav analytiky.
Ale mohlo by sa stať že to nebude velmi sediet s analytikou.. kedže kniha za 2010 bola dorábaná (ale celkový sučet tankovania určite sedí)
nemam skusenost s kontrolami kedže som zamestnaná len rok a preto chcem vediet čo mam zakladat ku knihe jázd pre prípad kontroly - inak povedané čo mi môže danová kontrola vytknut že nemam založené alebo čo môže požadovat odomna pri kontrole knihy... (pri pozeraní archívnych kníh tam nebolo založené nič iné)
chcem len vediet čo je uplne NUTNE zakladat veelmi dakujem
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Zita5 Pozri príspevok
Knihu jázd nekontrolujú čiste len podľa AE ,môže tam byť toho viac :

- tankovanie - dátum , množstvo,sumu a niekedy aj čas
- ubehnuté km denne, mesačne
- využitie MV ( či nie je využívané napr. firemné vozidlo na súkromné účely a či je to zohľadnené v účtovníctve)
- napr. servisné prehliadky u MV firemného - v dokladoch zo servisu sa uvádza stav tachometra, aby sedel s evidenciu v KJ
- námatkovo- ak napríklad MV vezie tovar,zákazku resp. iné k odberateľovi a pritom je MV na pracovnej ceste na inom mieste

a podobne ....a je toho veľa, aby všetko so všetkými súhlasilo

AE je potrebné pre takú kontrolu, akú by ste chceli ......tlačiť aj v priebehu roka a založiť .A Samozrejme mať AE na PHM .
Toto je zaujimave, to ma vobec nenapadlo... skusim okontrolovat.
0 0
alusa783 alusa783

alusa783 je offline (nepripojený) alusa783

tomu čo napísala ZITA5 rozumiem až na to že ubehnuté km denne, mesačne?? neviem čo si mam pod tým predstavit,

takže je povinnostou (alebo len dobrá vôla)v intervaloch zakladat AE ku knihe jazd?

poznamka: jaaaj stav tachometra je ešte aj na technickom.. kurnik
Naposledy upravil alusa783 : 01.08.11 at 09:37 Dôvod: dopl. poznamky
0 0
IVETA N IVETA N

IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

myslím si , že to je u každého iné .My máme vo firme tri autá
keď idú zaniesť tovar, tak na bločku od PHM mám ŠPZ v poznámkach mám ktorej FA sa to týkalo a tým mám preukázané , že súhlasí aj počet ubehnutých km v knihe.A keď idú niekde na dlhšie tak v poznámkach mám , že k tomu je aj ,cestak,, napr.č. 2011001- nárok na diéty.

IVETA N
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ja mam AE na vsetky veci tykajuce sa auta (501 (zvlast PHM, zvlast material), 518, keby sme boli platci DPH dala by som zvlast AE aj na ucet 343). Knihu jazd pisem dokonca tak aby sedela hodina na bloku z čerpačky so zapisom v knihe jazd...
Robim ju mesacne, je to najhnusnejsia robota, ktoru v uctovnictve mam. Neviem si predstavit dorabat to spätne. Fuj.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať