Zavrieť

Porady

Nezdanitelna cast - poberanie dochodku

Prosim o radu. Mam zamestnanca,ktoremu bol priznany vysluhovy dochodok od r.2002 vo vyske 1900,- Sk. Kedze za rok je vyska tohto dochodku 22800 cize nepresiahne nezdanitelnu cast ( 87 936 ). Aku mu mesacne priznat nezdanitelnu cast iba rozdiel, alebo vobec nic ?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zombor je offline (nepripojený) Zombor

    Zombor
    Novela platna od 1.1.2005 hovori, ze na rozdiel medzi sumou 87 936 a 22 800 mas prihliadnut AZ pri rocnom zuctovani. V jeho pripade by sa ZD znizoval prave o tento rozdiel. Mne z toho vychadza ze mu nemozes uplatnit rozdiel ako nezdanitelnu cast. Je to sice pekna hlupost, ale pocas roka bude platit dane a pri rocnom zuctovani ich dostane spat. Nesmieme v zakonoch hladat logiku lebo prideme o nervy

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Nezdá sa mi, že výsluhový dôchodok je taký nízky. Nie je to výsluhový príspevok ? Pri výsluhovom príspevku je možné odpočítať celú nezdaniteľnú časť.

    Natka Szcz je offline (nepripojený) Natka Szcz

    Natka Szcz
    Aj mne sa to zdalo nizke, ale mam rozhodnutie Ministerstva vnutra SR z 08.12.2002 a je tam napisane,ze sa mu priznava vysluhovy dochodok. Tento dochodok mu bol ratany z ukonceneho kal.roku 1989, kedy mal priemerny mesacny sluzobny plat vo vyske 6087,- Sk a z toho mu ratali 30%.
    Takze tak

    Alla je offline (nepripojený) Alla

    Alla
    Prosím Vás vie mi niekto poradiť.Mám zamestnankyňu ktorá sa teraz zobudila a povedala mi že má priznaný starobný dôchodok od 1.2.05.
    Odpočítateľnú položku zo základu dane si uplatňovala celý rok 87936 žiadosť o vykonanie výpočtu dane má vypísanú.Starobný dôchodok má väčší ako je odpočítateľná položka.Má nárok pri ročnom zúčtovaní dane na odpočítateľnú položku 87936 ? V prípade ak nie bude mať nedoplatky na dani.

    Livia2 je offline (nepripojený) Livia2

    Livia2
    Ak má priznaný dôchodok až od februára 2005, tak má nárok na celú nezdaniteľnú časť na tento rok. Vždy sa to posudzuje podľa toho, či poberal dôchodok k 1.1. Tým, že jej bol priznaný v priebehu roka, tak je to OK.

    Nezdanitelna cast - poberanie dochodku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.