Zavrieť

Porady

SZČO kúpna zmluva od FO

Chcela by som sa opýtať na problematiku keď SZČO podniká v lesníctve čo môže kúpiť na základe kúpnej zmluvy od FO. Môže to byť použitá motorová píla, musí tam byť aj čestné prehlásenie od FO, je to relevantný doklad, alebo si môže kúpiť kancelársky stôl ako výbava do kancelárie, aj keď jeho predmet činnosti je iný?
Usporiadat
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Martina CF Pozri príspevok
To znamená, že môže vložiť majetok max. v hodnote 500 EUR (pri ZI 5000 EUR), tak aby nebol potrebný znalecký posudok? Týka sa to každej časti majetku jednotlivo alebo všetkého majetku, ktorý vloží? To mi nie je celkom jasné z daného paragrafu
(1) Ak spoločnosť nadobúda majetok na základe zmluvy uzatvorenej s jej zakladateľom alebo spoločníkom za protihodnotu vo výške najmenej 10 % hodnoty základného imania, musí byť hodnota predmetu zmluvy určená znaleckým posudkom.

Nie som pravnik, ale ak si to rozmenim na drobne a spravne uvazujem, tak "na zaklade zmluvy" sa mysli 1 (kupna) zmluva. Nie je tam rec o ziadnom casovom horizonte, len o "zmluve" a "hodnote predmetu".
0 0
praska praska

praska je offline (nepripojený) praska

Ahojte
Chcem sa opytat poberam rodicovsky prispevok na 2 rocne dieta v sume 164 eur. Planujem ist do prace od septembra. chcem sa opytat ked nastupim do prace stracam rod.prispevok na dieta ked 3 roky dovrsi az v juli 2011. O dieta sa bude starat stara mama ktora je na dochodku. Do MS ho chcem dat az ked bude mat 3 roky.
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
ak si našla na auto, prilož link- ja to nemôžem nájsť. voprad ďakujem. pekný deň
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať