Zavrieť

Porady

Vstupná cena

Dobrý deň,

žiadam o vysvetlenie čo sa rozumie pod poplatkami, ktoré nie su súčasťou obstarávacej ceny dlhodobého hmotného majetku podľa postupov - účtovníctvo § 35 ods 2p.a. O aké poplatky sa vlastne jedná?

1. Mám poplatok notárovi za overenie mandátnej zmluvy - iná firma nás zastupovala v colnom konaní, nákup stroja mimo EU
2. Poplatky banke za zahraničné platby - úhrada stroja

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    poplatky: správne, súdne, miestne, za znečisť. .....,kt. sú platené v súvislosti so zmenami , sú daňovým nákladom.

    Opak tvoria poplatky, kt. je potrebné zahrnúť do OC DHM-poplatky, kt. predstavujú výdavky v súvislosti s obstaraním majetku do času uvedenia do užívania.

    Teda súčasťou OC v prípade obstarania stroja sú pre mňa: poplatky za uzatvorenie zmluvy na kúpu, sprostredkovanie, ak si beriem úver a mám nejaký poplatok banke za spracovanie úverovej zmluvy.....

    Ale za bežný poplatok by som považovala úhradu poplatku banke-bankový poplatok.

    certik je offline (nepripojený) certik

    certik
    Ahojte, obstarávame nový vysielač. V tejto súvislosti platíme kolkami rôzne poplatky ako napr. výpis z katastra, výpis z OR, ďalej overovania podpisov na zmluvách atď. Mám dilemu, či tieto náklady majú tvoriť OC vysielača teda ich mám účtovať cez 042 alebo priamo do nákladov. Dakujem

    mpetr je offline (nepripojený) mpetr

    mpetr
    betka Pozri príspevok
    poplatky: správne, súdne, miestne, za znečisť. .....,kt. sú platené v súvislosti so zmenami , sú daňovým nákladom.

    Opak tvoria poplatky, kt. je potrebné zahrnúť do OC DHM-poplatky, kt. predstavujú výdavky v súvislosti s obstaraním majetku do času uvedenia do užívania.

    Teda súčasťou OC v prípade obstarania stroja sú pre mňa: poplatky za uzatvorenie zmluvy na kúpu, sprostredkovanie, ak si beriem úver a mám nejaký poplatok banke za spracovanie úverovej zmluvy.....

    Ale za bežný poplatok by som považovala úhradu poplatku banke-bankový poplatok.
    Ja by som mala takúto otázku: Spoločnosť kupuje pôdu, ktorú mala cca rok predtým v užívaní na základe nájomnej zmuvy. Budú súčasťou vstupnej ceny pozemku aj poplatky - napr. bankový poplatok za prevod platby do zahraničia, overenie podpisu, vklad do katastra? Ako je myslený ten čas uvedenia majetku do užívania?

    mpetr je offline (nepripojený) mpetr

    mpetr
    mpetr Pozri príspevok
    Ja by som mala takúto otázku: Spoločnosť kupuje pôdu, ktorú mala cca rok predtým v užívaní na základe nájomnej zmuvy. Budú súčasťou vstupnej ceny pozemku aj poplatky - napr. bankový poplatok za prevod platby do zahraničia, overenie podpisu, vklad do katastra? Ako je myslený ten čas uvedenia majetku do užívania?

    Naozaj neviem, ako to mám robiť. Napríklad v pokladni mám výdavkové doklady, ktorými preplácame overenie podpisu ľuďom, od ktorých bola nakúpená pôda. Je to pre našu spoločnosť daňový náklad, bude to súčasťou vstupnej ceny pôdy? A čo poplatok, ktorý si inkasuje banka za prevod platby, tiež vstupuje do ceny pôdy (je to aj 1100 Sk)?
    Ďakujem vopred za radu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.