Zavrieť

Porady

Dovolenka - Chorvátsko

ahojte..chcem sa spytat, ktoré z týchto oblastí Chorvátska by ste doporucovali pre mladý pár? Nie sme velmi diskotékychtiví, skôr nám ide o oddych, a spoznávanie krajiny, mozno nejaké pamiatky (trošku),a tiež nie o velmi preplnené pláze, no radi by sme pekné ubytko. Ide o tieto oblasti:
Ostrov Pag, Biograd na Moru, Ostrov Krk, Vodice a Primošten. Ktorá sa Vám najviac pozdáva?
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
pivko Pozri príspevok
Mám cca 300 ponorov ,ale v Chorvátsku ani jedenčo tam budem pozerať pod vodou na makrely Ja sa potápam len v teplej vode Male Dives, Thajsko ,Caribic
V Tučepoch sa dá ponoriť do Karlovačko,Ožujsko, Zlatni Rog , Laško pivo i suho vino bielo,suho vino crnoa zabudol sa na super ponor do RAKIE.
To ich akože pivo je podobné tej močke čo tu varia v Šariši do toho neni dobre ani nohy ponoriť.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
AlaNR Pozri príspevok
Tento rok ideme prvýkrát do Chorvátska autom. Dnes som čítala v novinách taký mikročlánoček, že hromadné zájazdy na polícii prihlasuje cestovka a že individuálni dovolenkári sa musia na polícii zahlásiť sami.
To je prosím čo za výmysel? Zatiaľ mi nikto nič také nespomínal, fakt sa tam treba prihlasovať?
To je ujovina.Prihlásia vás domáci u ktorých budete ubytovaný.Je to jedno lajstro kde za zapíšu čísla pasov mená a podpis.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
220870 Pozri príspevok
Slaná .
A veru dosť slaná
Slanosť mora: Množstvo soli získanej z jedného kilogramu morskej vody sa nazýva slanosť mora alebo salinita a zvyčajne sa vyjadruje v gramoch alebo promile. Priemerná salinita jadranského mora je 38,30 promile, tj. 38,30 gramu soli z jedného kg vody. V severnej časti je slanosť o niečo nižšia ako v strednom a južnom Jadrane kvôli vplyvu rieky Pád.
http://www.ita.hr/sk/chorvatsko/jadr.../vseobecne.asp
1 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Rozalka Pozri príspevok
Preboha, aký žralok? a kde?

Teplota mora tu http://vrijeme.hr/more_n.html
Tu:

http://tvnoviny.sk/spravy/svet/video...horvatsku.html

S mužom sme sa tak hlboko pozreli do očí, že mi veru stislo. A to si radi zaplávame ďaleko preďaleko. už len obzerať sa budem, .......
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
220870 Pozri príspevok
To je ujovina.Prihlásia vás domáci u ktorých budete ubytovaný.Je to jedno lajstro kde za zapíšu čísla pasov mená a podpis.
Jáj, tak takého prihlásenie... aha!
Ďakujem za odpovede :-)
V tých novinách to bolo, ako keby sme tam išli ako protiteroristická jednotka...
Už to chňápem...
0 0
Rika Rika

Rika je offline (nepripojený) Rika

220870 Pozri príspevok
Slaná .
haha, myslela som či je príjemná na kúpanie, moji svokrovci tam boli minulý týždeň a hovorili, že je veľmi studená, tak som chcela vedieť, či sa už zohriala
0 0
Rika Rika

Rika je offline (nepripojený) Rika

adi11 Pozri príspevok
..že na juhu v okolí Dubrovníka má voda 19 st.C a na Istrii je 23 st.C...
Dakujem za odpoveď, som rada, že aspoň niekto pochopil moju neuplnú otázku
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Rika Pozri príspevok
haha, myslela som či je príjemná na kúpanie, moji svokrovci tam boli minulý týždeň a hovorili, že je veľmi studená, tak som chcela vedieť, či sa už zohriala
..a mozem vediet kde boli ?..lebo my sme chceli ist dolu do Dubrovnika a v CK nas prehovorili, ze tam je studena voda a teplejsia je tohto roku na Istri..tak ideme do Poreca..tato CK robi vatsinou Chorvatsko a denne sleduje spravy o popcasi a teplote vody..z tohto dovodu som aj zmenila plan..
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Rika Pozri príspevok
Dakujem za odpoveď, som rada, že aspoň niekto pochopil moju neuplnú otázku
..tiez som bola 2 x koncom juna, no voda bola studena jak lad..
pocasie pekne teplo, krasna priroda, len co z toho, ked tolku dialku sa tam clovek trepe a ani si nemoze zaplavat..
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

to bolo v Tucepach
0 0
Rika Rika

Rika je offline (nepripojený) Rika

adi11 Pozri príspevok
..a mozem vediet kde boli ?..lebo my sme chceli ist dolu do Dubrovnika a v CK nas prehovorili, ze tam je studena voda a teplejsia je tohto roku na Istri..tak ideme do Poreca..tato CK robi vatsinou Chorvatsko a denne sleduje spravy o popcasi a teplote vody..z tohto dovodu som aj zmenila plan..
Oni boli na Brači, zájazd mali zaplatený už dávno.
0 0
Rika Rika

Rika je offline (nepripojený) Rika

adi11 Pozri príspevok
..tiez som bola 2 x koncom juna, no voda bola studena jak lad..
pocasie pekne teplo, krasna priroda, len co z toho, ked tolku dialku sa tam clovek trepe a ani si nemoze zaplavat..
My sme boli asi 3x na začiatku júla a voda bola výborná. Lenže tento rok je to počasie také nestále a chladno bolo aj v Chorvátsku. Ale práve toho sa bojím, že sa nebude dať plávať, veď nám ide hlavne o tú vodu. Presne ako hovoríš, človek ide tak ďaleko a potom tam bude chodiť len na prechádzky?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

www.dhmz.hr - temperatura mora, sú tam merania teploty vody v určitých mestách a hodinách podľa toho je fakt pravda, že na Isrii je teplejšie more ako na juhu my sme napr. minulý rok pri Zadare mali celý 2týždne more 28st, bolo to super
0 0
dorotík dorotík

dorotík je offline (nepripojený) dorotík

Ahoj. Ak môžem ja som bol v Primošteni v roku 2004 a potom v roku 2007.Najprv super potom môže byť , ale vadilo mi to že pekné pláže zaplnili atrakciami. Osobne by som už tam nešiel , ale to môže byť len subjektívny názor na základe mojej skúsenosti.
Nech sa darí!
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

My sme boli raz v Baska Vode, no musim povedat, ze sme mali krasne pocasie, ale vo vode som bola asi len 3krat. taka bola studena.
0 0
mmillarik mmillarik

mmillarik je offline (nepripojený) mmillarik

Zdravím, prečítal som takmer všetky príspevky, niektoré naozaj prínosné. No aj tak by som mal prosbu na skúsenejších. Teda ja, resp. my s priateľkou sme ešte neboli v Chorvátsku, no najradšej by sme išli autom,a podľa prečítaného niekde poblíž Šibenika. Nechceme ani hlavu na hlave, ani úplnú samotu, taký priemer. Radi by sme nejaký typ na apartmán, alebo penzion. Sme stredne náročný. Chceli by sme si aj zašportovať (tenis, pingpong a pod). Pozreli by sme si aj NP KRKA. No a samozrejme more. V tomto duchu by som bl veľmi povďačný za nejakú komplexnejšiu radu, a zároven aj nejaké typy, príp. kontakty na ubytovanie. Vopred ďakujem
0 0
mmillarik mmillarik

mmillarik je offline (nepripojený) mmillarik

Zdravím, prečítal som takmer všetky príspevky, niektoré naozaj prínosné. No aj tak by som mal prosbu na skúsenejších. Teda ja, resp. my s priateľkou sme ešte neboli v Chorvátsku, no najradšej by sme išli autom,a podľa prečítaného niekde poblíž Šibenika. Nechceme ani hlavu na hlave, ani úplnú samotu, taký priemer. Radi by sme nejaký typ na apartmán, alebo penzion. Sme stredne náročný. Chceli by sme si aj zašportovať (tenis, pingpong a pod). Pozreli by sme si aj NP KRKA. No a samozrejme more. V tomto duchu by som bl veľmi povďačný za nejakú komplexnejšiu radu, a zároven aj nejaké typy, príp. kontakty na ubytovanie. Vopred ďakujem
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
lujza.j Pozri príspevok
www.dhmz.hr - temperatura mora, sú tam merania teploty vody v určitých mestách a hodinách podľa toho je fakt pravda, že na Isrii je teplejšie more ako na juhu my sme napr. minulý rok pri Zadare mali celý 2týždne more 28st, bolo to super
Nechcem vyrývať ,ale Jadran 28 možno v tej zátoke pri NovomGrade ale do Zadaru chodím často a tam neexistuje
V tom tzv.kanáli medzi Ugljanom a pevninou je dosť hustá lodná premávka/ trajekty/ a dosť tam aj fúka tak že voda je v neustálom pohybe , nemá šancu sa tak zohriať.
Naposledy upravil pivko : 06.07.10 at 06:43
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

pivko Pozri príspevok
Nechcem vyrývať ,ale Jadran 28 možno v tej zátoke pri NovomGrade ale do Zadaru chodím často a tam neexistuje
V tom tzv.kanáli medzi Ugljanom a pevninou je dosť hustá lodná premávka/ trajekty/ a dosť tam aj fúka tak že voda je v neustálom pohybe , nemá šancu sa tak zohriať.
Tak kde je podla teba voda najteplejsia?
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
alaya1 Pozri príspevok
Tak kde je podla teba voda najteplejsia?
Voda v Jadrane má vaščinou max.25c stačí však že zafúka Yugo ,alebo príde búrka a hneď má menej ,nakoľko sa premieša horná vrstva. A kde je najteplejšia? tak asi v tom kanáli čo už ja nepovažujem ani za more pri Novom Grade.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať