Zavrieť

Porady

Dovolenka - Chorvátsko

ahojte..chcem sa spytat, ktoré z týchto oblastí Chorvátska by ste doporucovali pre mladý pár? Nie sme velmi diskotékychtiví, skôr nám ide o oddych, a spoznávanie krajiny, mozno nejaké pamiatky (trošku),a tiež nie o velmi preplnené pláze, no radi by sme pekné ubytko. Ide o tieto oblasti:
Ostrov Pag, Biograd na Moru, Ostrov Krk, Vodice a Primošten. Ktorá sa Vám najviac pozdáva?
Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

tanusik Pozri príspevok
Ahojte,
chystám sa do Chorvátska pravdepodobne niekedy posledný augustový a prvý septembrový týždeň...môže niekto poradiť, či risknúť severnú Dalmáciu, alebo radšej južnú a Makarskú...? Ďakujem.
na toto radu určite nečakaj veď vidíš že počasie už nie je isté ani na juhu
3 0
tanusik tanusik

tanusik je offline (nepripojený) tanusik

Však to......neostáva mi nič iné iba dúfať, že bude pekne a slnečno...idem asi sama, takže kvôli jednoposteľovkám som volila tento dátum, je to trocha lacnejšie.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

tanusik Pozri príspevok
Však to......neostáva mi nič iné iba dúfať, že bude pekne a slnečno...idem asi sama, takže kvôli jednoposteľovkám som volila tento dátum, je to trocha lacnejšie.
veď treba sledovať aktuálne počasie a podľa toho sa zariadiť, je xy stránok o počasí, dokonca konkrétne mestá majú svoje stránky a tam info o počasí
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Určite tam bude teplejšie ako u nás doma.
0 0
onical onical

onical je offline (nepripojený) onical

Ja myslím,že do polovice augusta je to prakticky jedno,ak máš smolu,že bude horšie počasie,väčšinou je všade tam,kde si napísala.Ja som mal zatiaľ vždy šťastie,ale druhú,prípadne tretiu dovolenku v septembri zásadne pod Makarskou,tento rok Drvenik.
A ako píše Pivko,teplota je aj za zlého počasia vyššia,ako u nás.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

onical Pozri príspevok
Ja myslím,že do polovice augusta je to prakticky jedno,ak máš smolu,že bude horšie počasie,väčšinou je všade tam,kde si napísala.Ja som mal zatiaľ vždy šťastie,ale druhú,prípadne tretiu dovolenku v septembri zásadne pod Makarskou,tento rok Drvenik.
A ako píše Pivko,teplota je aj za zlého počasia vyššia,ako u nás.
no to máš síce pravdu, ale vyššia teplota ako u nás ti nepomôže keď prší, je búrka a fučí nedajbože bura
1 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Posledných min. 10 rokov chodím pravidelne koncom augusta do cca 10-15 septembra a tuti ani raz nebolo u nás doma lepśie počasie ako tam. Aj minulý rok to tak bolo , tu bola kosa a pršalo a v Makarskej síce chladnejšie ako po iné roky ,ale 25c cez obed bolo
Naposledy upravil pivko : 26.07.11 at 18:14
1 0
tanusik tanusik

tanusik je offline (nepripojený) tanusik

Ja som bola pred 3 rokmi okolo 11stého septembra v Podgore a hneď pri príchode nás očakával dážď....a nebolo bohvie ako, a to delegátka hovorila, že už je tam pekných pár rokov, ale na také ochladenie si nepamätá. Ale kúpalo sa viacej ľudí, tak som sa kúpala aj ja...nebolo to síce nič príjemné, ale čo už, keď som si zaplatila.....
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Ako hovoria Srbi: "Videla žaba že sa kone kujú - aj ona zdvihla nohu"
Naposledy upravil deane7 : 27.07.11 at 07:31
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

To počasie sa mi nepáči, asi Chorvátsko tento rok nenavštívim. A ešte sa mi nepáčia tie správy o buzerácii na hraniciach.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

deane7 Pozri príspevok
To počasie sa mi nepáči, asi Chorvátsko tento rok nenavštívim. A ešte sa mi nepáčia tie správy o buzerácii na hraniciach.
veď od Zadru po Dubrovnik je o 20h jasno:http://vrijeme.hr/aktpod.php?id=hrvatska_n&param=
http://www.hrt.hr/?id=150
Naposledy upravil lujza.j : 30.07.11 at 20:15
2 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
buzici sú všade.Počasie je na rozdiel od buzikov nevyspytateľné.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

220870 Pozri príspevok
buzici sú všade.Počasie je na rozdiel od buzikov nevyspytateľné.
áno,ale keď nezažijem neuverím Slováci sa veľa krát chovajú, tak že si to "pýtajú"
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

lujza.j Pozri príspevok
veď od Zadru po Dubrovnik je o 20h jasno:
No zas celkom jasno to neni a než sa to umúdri tak je po dovolenke. Keby sme nemali celozávodnú tak by sa to posunulo hoci aj na september ale takto sa nedá.
0 0
AdaMtiM AdaMtiM

AdaMtiM je offline (nepripojený) AdaMtiM

Tak sme sa vrátili vo štvrtok večer domov z Chorvátska - /pýtala som sa tu na info či vôbec ísť keď je predpoveď počasia zlá/ - no nakoniec nám pršalo len jedno dopoludnie /to sme sa vybrali do NP Krka na výlet/ a jeden večer, inak pekne, slnečno, sem tam mrak, ale dalo sa krásne kúpať, aspoň tak nepražilo na deti. Zakotvili sme v Pakoštane. Ubytko sme našli rýchlo, ale čo prichádzali o týždeň po nás, tak mali problém. Hľadali 4 hodiny a nemohli nič nájsť. Domáci hovoril, že je sezona, že to je všade plno. Ale dá sa nájsť, len treba mať trpezlivosť, čo je ale niekedy ťažké po 12 hodinách cesty.... . Cenu sme mali 49,- eur/noc, jedna izba pre 4 osoby + kúpeľňa a kuchyňa na terase. 5 minút na pláž. Skromné, ale tak čo iné za takú cenu? Boli tam aj krásne apatrtmány od 70 eur vyššie, plne vybavené, my sme ani telku nemali, čo som teda ja veľmi ocenila, aspoň si deti oddýchli od tej bedne. Ale keď sme vo štvrtok ráno /28.7.2011/ odchádzali, tak začínala búrka a veru celú cestu /cez všetky 3 štáty/ nám lialo ako z krhly, fakt hrozná cesta, tak som sama zvedavá, aké tam je teraz počasie /v okolí Zadaru/ . Prvý krát sme boli autom a na blind, a dá sa takto fakt krásne užívať za málo peňazí. Nabudúce ideme zasa takto. Hotel je síce super, ale takto sme si viac dovolili zmrzliny, palaciniek, pizze a aj suvenírov sme nakúpili domov , aj výlety sme podnikali.... kým v hotely drahá dovolenka a nič iné sme si už pomaly nedovolili. Jedlo sme mali z domu /zavarila som podľa rád na Porade mäsko/.A boli sme tam 10 dlhých dní. Takže pre toho kto váha či ísť na blind autom: jednoznačne treba ísť.... bolo dobre..... a deti zvládli cestu /8 a 5r./ tam sme šli v noci, zaspali až okolo 12tej a spali do 6tej.Naspäť cesta cez deň, ale bez kolon, nespali vôbec, ale vydržali, počítali tunely /šli sme cez Maďarsko/, takže aj s deťmi sa to dá zvládnuť. Každému koho to ešte len čaká, želám krásnu dovolenku.......
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

AdaMtiM Pozri príspevok
Tak sme sa vrátili vo štvrtok večer domov z Chorvátska - /pýtala som sa tu na info či vôbec ísť keď je predpoveď počasia zlá/ - no nakoniec nám pršalo len jedno dopoludnie /to sme sa vybrali do NP Krka na výlet/ a jeden večer, inak pekne, slnečno, sem tam mrak, ale dalo sa krásne kúpať, aspoň tak nepražilo na deti. Zakotvili sme v Pakoštane. Ubytko sme našli rýchlo, ale čo prichádzali o týždeň po nás, tak mali problém. Hľadali 4 hodiny a nemohli nič nájsť. Domáci hovoril, že je sezona, že to je všade plno. Ale dá sa nájsť, len treba mať trpezlivosť, čo je ale niekedy ťažké po 12 hodinách cesty.... . Cenu sme mali 49,- eur/noc, jedna izba pre 4 osoby + kúpeľňa a kuchyňa na terase. 5 minút na pláž. Skromné, ale tak čo iné za takú cenu? Boli tam aj krásne apatrtmány od 70 eur vyššie, plne vybavené, my sme ani telku nemali, čo som teda ja veľmi ocenila, aspoň si deti oddýchli od tej bedne. Ale keď sme vo štvrtok ráno /28.7.2011/ odchádzali, tak začínala búrka a veru celú cestu /cez všetky 3 štáty/ nám lialo ako z krhly, fakt hrozná cesta, tak som sama zvedavá, aké tam je teraz počasie /v okolí Zadaru/ . Prvý krát sme boli autom a na blind, a dá sa takto fakt krásne užívať za málo peňazí. Nabudúce ideme zasa takto. Hotel je síce super, ale takto sme si viac dovolili zmrzliny, palaciniek, pizze a aj suvenírov sme nakúpili domov , aj výlety sme podnikali.... kým v hotely drahá dovolenka a nič iné sme si už pomaly nedovolili. Jedlo sme mali z domu /zavarila som podľa rád na Porade mäsko/.A boli sme tam 10 dlhých dní. Takže pre toho kto váha či ísť na blind autom: jednoznačne treba ísť.... bolo dobre..... a deti zvládli cestu /8 a 5r./ tam sme šli v noci, zaspali až okolo 12tej a spali do 6tej.Naspäť cesta cez deň, ale bez kolon, nespali vôbec, ale vydržali, počítali tunely /šli sme cez Maďarsko/, takže aj s deťmi sa to dá zvládnuť. Každému koho to ešte len čaká, želám krásnu dovolenku.......
predpoved vyzerá dobre:http://prognoza.hr/sedam.php?id=seda...ska&code=14428
1 0
Kováčová.D Kováčová.D

Kováčová.D je offline (nepripojený) Kováčová.D

Momentálne som na RD.
my sme sa vrátili predčasne včera z tučepi, počasie naprd, 2 dni bolo pekne, ale to tiež len nejakych 26st. inak stale zamračene, piatok totalne pršalo...tento rok sa tam neoplatilo vobec ist. Ubytovanie drahe, strašne sa zmenili ta ich natura chorvatska...už su to blbci vypočítaví.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Kováčová.D Pozri príspevok
my sme sa vrátili predčasne včera z tučepi, počasie naprd, 2 dni bolo pekne, ale to tiež len nejakych 26st. inak stale zamračene, piatok totalne pršalo...tento rok sa tam neoplatilo vobec ist. Ubytovanie drahe, strašne sa zmenili ta ich natura chorvatska...už su to blbci vypočítaví.
mám tam brata, tiež je na nervy v piatok som mu písala info. o počasí, tiež mal chuť ísť domov
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Kováčová.D Pozri príspevok
my sme sa vrátili predčasne včera z tučepi, počasie naprd, 2 dni bolo pekne, ale to tiež len nejakych 26st. inak stale zamračene, piatok totalne pršalo...tento rok sa tam neoplatilo vobec ist. Ubytovanie drahe, strašne sa zmenili ta ich natura chorvatska...už su to blbci vypočítaví.
Ale oplatilo oplatilo ale v júni
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pivko Pozri príspevok
Ale oplatilo oplatilo ale v júni
aj tí čo išli v prvej polovici júla mali supiš počko
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať