Zavrieť

Porady

Dovolenka - Chorvátsko

ahojte..chcem sa spytat, ktoré z týchto oblastí Chorvátska by ste doporucovali pre mladý pár? Nie sme velmi diskotékychtiví, skôr nám ide o oddych, a spoznávanie krajiny, mozno nejaké pamiatky (trošku),a tiež nie o velmi preplnené pláze, no radi by sme pekné ubytko. Ide o tieto oblasti:
Ostrov Pag, Biograd na Moru, Ostrov Krk, Vodice a Primošten. Ktorá sa Vám najviac pozdáva?
Usporiadat
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

alaya1 Pozri príspevok
Fuha, chudatko zvieratko. Hnevam sa, ze nerobia opatrenia na ich bezpecnost a zaroven bezpecnost ludi.

Tak mi ideme aj v M. po dialniciach, uvidim, nerada by som poskodila auto aj nase zdravie, budeme ostraziti.
Ja ju mam doteraz pred ocami. Tiez som hovorila, ze by mali byt tych usekoch kde casto prebehuju nejake ploty. Na dialniciach byvaju, ale napr. manzelov sef hovoril, ze im skocila v Chorvatsku zo skal na kapotu a rozbila predne sklo len nastastie tiez sa im nic nestalo, ale auto bolo v tahu. Na velkom mnozstve usekov boli znacky, tak drzim palce.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

alaya1 Pozri príspevok
tak my by sme chceli ist koli pesovi v noci, neviem, na VOUCHER nemame cas nastupu.Pocitali sme, ze potrebujeme cca 12 hodin od nas z vychodu. Pritom budeme asi viac stat, uvidime, zatial sme chodili vsade len lietadlom a teraz ideme autom a dokonca uplne sami.
Asi nikto v tom termine necestuje.
alaya .. naši šli v sobotu - podobne - len zo Štúrova (ráno o 5.00), popri Budapešti (dialnice) .. cez Maďarsko 3 hodiny - žiadny problém. Horšie to bolo cez Chorvátsko - plné cesty, z hraníc na Istriju (Rovinj) viac ako 6 hodín .

Predtým chodil skôr - v noci ... ale teraz už chcel ísť radšej "za vidna"
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
nika.sum Pozri príspevok
V Madarsku. Vyrazili sme cca o 3.00 rano, kedze sme nevedeli kde kupit dialnicnu znamku madarsku (moj manzel trochu zazmatkoval), isli sme cez dediny smerom na Gorican. Hned na zaciatku cesty v Madarsku sme videli jednu srnu, ale ta nastastie zostala stat na pokraji cesty. Potom bola cesta super, malo aut, islo sa uplne v pohode. Rano uz za svetla, na konci cesty Madarskom do nas vrazila z boku srnka, bola asi mensia, auto sme mali len narazene nic nerozbite a nastastie bol za volantom manzel, lebo ja by som to asi strhla. Srnku sme zbadali asi 100 m na druhej strane cesty v poli dost otrasenu.

My sme cestovali v sobotu skoro rano, chytili sme od Zahrebu tak upchatu dialnicu. Isli sme asi 70 km viac ako tri hodiny. No strasne.
Mam/e uplne identicke zažitky. Aj zvierata pri ceste (srny, líšky...) a napkon sobotňajšia zápcha za Zagrebom. Tuším 3 havarie tam boli. Vraj treba chodit cez pracovne dni.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

duves Pozri príspevok
Mam/e uplne identicke zažitky. Aj zvierata pri ceste (srny, líšky...) a napkon sobotňajšia zápcha za Zagrebom. Tuším 3 havarie tam boli. Vraj treba chodit cez pracovne dni.
ked sme isli naspat v nedelu, cesty boli volne to bolo v pohode, ale manzel napocital asi 15 lisok zrazenych v Madarsku.
0 0
Zvalik Zvalik

Zvalik je offline (nepripojený) Zvalik

večná optimistka, ale už na hrane ... ...viac
Ahoj. Chcem sa spýtať, aké cesty bývajú v septembri /od 12.9./? nemali by byť také strašidelné ako ich tu opisujete, keďže je už po sezóne, alebo september patrí tiež ešte k tým naprataným cestám? Ďakujem za odpovede.
0 0
GABAZ GABAZ

GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

Chodievame zvyčajne koncom augusta a zatiaľ sme neboli v zápche. Dvakrát sme boli v júni a cesty boli v pohode.
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zvalik Pozri príspevok
Ahoj. Chcem sa spýtať, aké cesty bývajú v septembri /od 12.9./? nemali by byť také strašidelné ako ich tu opisujete, keďže je už po sezóne, alebo september patrí tiež ešte k tým naprataným cestám? Ďakujem za odpovede.
myslím, že už bude klud, tí čo mali povinné dovolenky v auguste taloši, nemci a ostatní už budú zarezávať v práci a detváky už budú v školách
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
nika.sum Pozri príspevok
ked sme isli naspat v nedelu, cesty boli volne to bolo v pohode, ale manzel napocital asi 15 lisok zrazenych v Madarsku.
My sme sa vracali späť v sobotu. Stalo sa na vyberaní myta po chorvatskych dialniciach. Inak pohoda.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Snažíme sa cestovať ta i späť mimo sobotu, potom je to v pohode.
1 0
IvanPK IvanPK

IvanPK je offline (nepripojený) IvanPK

Rozalka - to máš pravdu, len v chorvátsku je výmena turnusov v sobotu, preto je na hlavných ťahoch zápcha v tento deň...
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Treba hľadať také miesta, kde sa výmena turnusov môže konať aj v iné dni ...
V hoteloch sa to nedá, ale v súkromí záleží od dohody. Ja mám nástup v pondelok a odchod vo štvrtok. Už balím kufre ...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Rozalka,idete v nedelu v noci?
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
Jazdite cez Plitvice, tam nezažijete zápchu nikdy. Ak strácate čas v zápchach, pomalšou jazdou nestratíte nakoniec nič a aspoň uvidíte kus krásneho sveta. Je to samozrejme náročnejšie. Kto sa bojí nesmie do lesa.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

dad111 Pozri príspevok
Jazdite cez Plitvice, tam nezažijete zápchu nikdy. Ak strácate čas v zápchach, pomalšou jazdou nestratíte nakoniec nič a aspoň uvidíte kus krásneho sveta. Je to samozrejme náročnejšie. Kto sa bojí nesmie do lesa.
nemyslím si že je to náročnejšie, je to klasická stará cesta k Jadranu, ktorou sa chodilo x rokov
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
Som rád, že sú tu aj takí ktorí z jazdy po starej ceste nemajú strach. Mnohí obhajujú diaľnicu a ten svoj strach zakrývajú. Je to nádherná cesta pre toho kto má šoférovanie rád. Prejazd cez Plitvice stojí za to. Po horúcich nociach pri Jadrane sa aj v noci rád zastavím a urobím si prestávku na čerstvom vzduchu. Býva tam aj menej ako 10 stupňov. Ale v každom prípade je to nebezpečnejšia cesta. Videl som tam už havárie, po ktorých už mali na ceste pozakrývaných účastníkov. Nie vždy sa tam jazdí tak, že ste schopní zastaviť ak Vám vybehne niečo v protismere v neprehľadnej zákrute. To ale nechcem strašiť a hrať sa na chytrého.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Z tych jazeir si ja pamatam len modre kadibudky, ktore boli nenormalne spinave..inak bolo uplna tma-)
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

mate niekto cislo na tych slovenskych policajtov v dalmacii? Hladam na MV SR, ale neviem to najst.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Títo?
1 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
alaya1 Pozri príspevok
Rozalka,idete v nedelu v noci?
Nie, my odchádzame už dnes, máme príbuzných na juhu Balatonu, tak tam strávime dnešný večer. Do HR zajtra - v nedeľu - a z NE na PO ešte niekde prespíme, asi v Splite, majú tam Diokleciánove slávnosti.
Nám cesta tam trvá vždy trochu dlhšie
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Fiha, to su plany, ved si to uzite. Robite dobre, ze si to tzakto rozplanujete.
Tak stastnu cestu, my vyrazame zajtra- nedela vecer, pondelok mame nastup.

Ak by mal este niekto zaujem, este je volny jeden apartman.ma ****.Moze sa aj so psikmi.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať