Zavrieť

Porady

Dovolenka - Chorvátsko

ahojte..chcem sa spytat, ktoré z týchto oblastí Chorvátska by ste doporucovali pre mladý pár? Nie sme velmi diskotékychtiví, skôr nám ide o oddych, a spoznávanie krajiny, mozno nejaké pamiatky (trošku),a tiež nie o velmi preplnené pláze, no radi by sme pekné ubytko. Ide o tieto oblasti:
Ostrov Pag, Biograd na Moru, Ostrov Krk, Vodice a Primošten. Ktorá sa Vám najviac pozdáva?
Usporiadat
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

To je pravda, že tento rok bol výnimočne teplý koniec augusta v Chorvátsku (a nielen tam). Po iné roky je tam koncom augusta už more chladnejšie.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Zdravim zo Slovenska, cesta bola super, videli sme jednu havarku na chorvatskej dialnici, bolo to velmi neprijemne.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Vitaj z Čiova.
Ja som tiež šťastne doma, cestou sme videli len jeden prevrátený karavan, ale šlo len o plechy.
Ako som už spomínala, my sa nikdy neponáhľame, popozeráme mnohé miesta, možno vďaka tomu sa ma moja sesternica, s ktorou sme boli na dovolenke spolu, spýtala: je nejaké mesto v Chr., kde ste ešte neboli? žiaľ, je ich viac (a čas sa kráti!) ...
Cesta tam:
zastávka v Splite, rimania v tógach a Dioklecián so svojou suitou sa motali po meste, odtiaľ až po Ston - s čestným kolečkom po Makarskej - po magistrále, namiesto čakania v Ploče a plavby trajektom (spolu cca 2,5 hod) sme radšej zvolili prejsť Pelješac autom (od Ploče cca 100 km).
Cesta späť:
po Split diaľnica (mimochodom, už je takmer po Ploče), odtiaľ opäť magistrálou až do Rijeky, cestou zastávka v Primoštene a ešte návšteva Varaždinu.

Čo sa týka počasia, bolo neskutočné. Voda stále teplučká - priateľ sesternice mal aj teplomer, teplotu pravidelne hlásil. Dokonca už ráno o 7 hod mala 25-26°C.
Ledva sme čakali na jeden aspoň trochu zamračený deň, aby sme mohli zbehnúť do Korčule, no nedočkali sme sa, tak sme šli do toho tepla.

Keďže sme prešli magistrálu od Stonu po Rijeku, videli sme mnohé preplnené pláže. Niekto to má rád, ak je ruch, no ja moju tichú zátoku, kde je "všecho-všudy" 14 domov, akákoľvek civilizácia (zmrzlina, hojdačky, diskotéka a iné) vzdialená 9 km, nevymením za nič. Už mám rezerváciu na budúci rok a to som sa horko-ťažko vopchala medzi 2 dépéháčky.
2 0
GABAZ GABAZ

GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

pivko Pozri príspevok
To strašenie morom ty cestovateľka nebola arogancia ,ale realita . Tento rok vśak padli 100 ročné teplotné rekordy /keď vobec sleduješ správy/ Tak že tie extrémne horúčavy zohriali aj to more. Všeobecne však platí že Jadranské more je studené/nie ľadove/
Ja uz fakt neviem, co mas stale s tym studenym morom . V Chorvatsku sme boli v termine koncom augusta nasledovne :
2005 Ugljan
2006 Zaton pri Zadare
2007 Omis - Duce
2008 Zivogosce
2009 Stanici
2011 Stanici
Okrem roku 2006 sme mali slnecne pocasie s teplotami okolo 30 stupnov, bez dazda, ci vetra a voda bola prijemna na kupanie. Jedine v roku 2006 bolo pocasie premenlive,veternejsie, 2 dni aj dazd / teploty tak okolo 26 stupnov - ale teplota vody nepoklesla a dalo sa kupat.

Okrem toho sme boli v Chorvatsku dvakrat v juni :
2010 - Ciovo / pocasie bolo premenlive, s dazdom, najma prve dni / ale dalo sa kupat, teplota vody bola kupodivu prijemna, aj napriek predchadzajucim chladnejsim dnom a burkam. Vycestovali sme tam s tym, ze predpoved pocasia nie je dobra, nakolko sme potrebovali oddych. Oproti inym pobytom sme viac chodili na vylety - Trogir, Split, dlhe prechadzky popri mori.
Na rozdiel od inych miest Chorvatska sme mali moznost okupat sa na plazi mimo obyvanych oblasti, mimo sezony sme tam boli takmer sami .

http://leonaw.rajce.idnes.cz/Chorvat..._konci_ostrova
/nie su moje/
http://chorvatsko.orbion.cz/fotogale...vo-2010-14375/
/tieto su moje - nie prave vydarene/

2011 - Metajna - ostrov Pag - pocasie vetristejsie, ale to je pre tuto lokalitu typicke, voda prijemne tepla, cistucka, posledny den dazd. Prvykrat sme boli na severe Chorvatska, urcite sa tam este vratime, hlavne kvoli tejto uzasnej plazi mimo obyvanych oblasti :

http://www.novalja.cz/chorvatsko/vyl...a-plaz-rucica/

Kto chodi do Chorvatska nepredpoklada teplotu vody ako v Egypte alebo Thajsku a musi ratat aj s premenlivejsim pocasim - moze sa pritrafit aj uplne zle a to aj uprostred sezony. Nezabudneme si pribalit aj vela knih, karty, scrable...Pre istotu vzdy na internete popozeram moznosti vyletov v danej lokalite, aby sme si sprijemnili pobyt a vhod to pride, najma ak je to pocasie horsie. Tento rok sme si konecne pozreli archeologicku lokalitu Salona pri Splite - odporucam :

http://www.google.sk/search?hl=sk&q=...og&sa=N&tab=wi

http://www.chorvatsko.cz/stdal/solin.html

Naozaj studenu vodu som zazila pri Baltskom mori nedaleko Gdanska a aj tam som sa okupala. Napriek dazdu a horsiemu pocasiu na tento pobyt rada spominam. Pre mna dovolenka znamena nielen lezanie na plazi a kupanie, ale aj poznavanie okolia, ludi, miestnej kuchyne a hlavne to, ze je spolu rodina.
Naposledy upravil GABAZ : 04.09.11 at 11:29
3 0
IvanPK IvanPK

IvanPK je offline (nepripojený) IvanPK

Ahojte, včera 4.9.2011 sme sa vrátili z Promajni (je to asi 6 km od Makarskej), boli sme tam od 29.8. a moro mio teplé, tuším som ešte také teplé nezažil, celý čas slnečno a teplo nad 30 stupňov..no niečo perfektné, ubytko 20e v auguste a v septembri 15e....
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

V tom otrasnom pocasi som si trocha pocestovala netom a pozeram, ze v lete asi zakotvime na ostrove PAG.Da sa na neho ist cez most, tak netreba cestovat trajektom. Ale uz nechcem ist v kuse, je mi luto manzela, soferuje sam, ale prespime na juhu Madarska.Pag vyzera ako mesacna krajina, dufam, ze nie je preludnena turistami, aj ked uvazujem o tom, ze tam pojdeme koncom juna alebo koniec augusta. Alebo aj, aj.....paci sa mi to tam. Uz ma nebavia plne plaze, hlava na hlave typ makarska, tucepi, baska voda..Ciovo ma okuzlilo kludom a pohodou, dufam, ze aj Pag je taky. Bol tam niekto z vas?
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Tebe sa tam bude páčiť určite je tam mrtvo ako na Čiove, len dávaj pozor lebo sú tam časté problémy s vodou , tak že zober aj nejaku bandasku a manželovi kúp redbul je to na Pag len 800 Km, čo nije problém zvládnuť aj priemernému šoférovi.
Naposledy upravil pivko : 02.12.11 at 21:07
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
alaya1 Pozri príspevok
V tom otrasnom pocasi som si trocha pocestovala netom a pozeram, ze v lete asi zakotvime na ostrove PAG.Da sa na neho ist cez most, tak netreba cestovat trajektom. Ale uz nechcem ist v kuse, je mi luto manzela, soferuje sam, ale prespime na juhu Madarska.Pag vyzera ako mesacna krajina, dufam, ze nie je preludnena turistami, aj ked uvazujem o tom, ze tam pojdeme koncom juna alebo koniec augusta. Alebo aj, aj.....paci sa mi to tam. Uz ma nebavia plne plaze, hlava na hlave typ makarska, tucepi, baska voda..Ciovo ma okuzlilo kludom a pohodou, dufam, ze aj Pag je taky. Bol tam niekto z vas?
A keď tam už budeš, navštív fabriku "Paška sirana" - prehliadka spojená s ochutnávkou skvelého syra
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Rozalka Pozri príspevok
A keď tam už budeš, navštív fabriku "Paška sirana" - prehliadka spojená s ochutnávkou skvelého syra
ale ja: http://www.google.sk/search?q=solana+pag&hl=sk&site=webhp&prmd=imvns&tb m=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=sDbZTpjSHMy5hAffm-m6Dg&sqi=2&ved=0CEgQsAQ&biw=1024&bih=645

http://www.google.sk/search?q=solana...w=1024&bih=645
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

http://www.newtravel.cz/clanky/zabava-na-ostrove-pag/

p
ozor na strediská ktoré pripomínajú "Ibizu" tie nie su moc kludné, osobne si myslím, že klud a málo ludí skôr na Ciove v tej časti kde si bola ako na Pagu.
http://www.morezliav.sk/4-dnovy-zaja...ska-len-za-169
Naposledy upravil lujza.j : 02.12.11 at 21:17
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Rozalka Pozri príspevok
A keď tam už budeš, navštív fabriku "Paška sirana" - prehliadka spojená s ochutnávkou skvelého syra
Lebo asi len tam je ten kozi syr naozaj kozi a z Pagu. lebo ináč všade predávaju akože paški sir , len zabudli k nemu dodať že kozi sa pásli v Gradači
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Rozalka Pozri príspevok
A keď tam už budeš, navštív fabriku "Paška sirana" - prehliadka spojená s ochutnávkou skvelého syra
Dakujem pekne, ak sa tam vyberiem vyuzijem tuto informaciu. Mne sa prave paci to prostredie, stretla som urcitych ludi, ktori tam boli minuly rok, mali velmi pekne fotky.
Naposledy upravil alaya1 : 02.12.11 at 21:25
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

alaya1 Pozri príspevok
Dakujem pekne, ak sa tam vyberiem vyuzijem tuto informaciu. Mne sa prave paci to prostredie, stretla som urcitych ludi, ktori tam boli minuly rok, mali velmi pekne fotky.
ako pekne tam je to každopádne, boli sme tam na výlete, ale pláž kde by bola málo ludí sme tam nenašli, možno sme hladali zle
1 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Na Pagu je veľa piesočnatých pláži , tak že tam chodí veľa rodín s deťmi. Na plážach je plno /až preplneno/ , ale večer ako sa hovorí ZDOCHOL PES:
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ako tam je večerom neznam
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Mne to povedali znami uz minuly rok, dnes som mala cas, tak som si pozerala ich realne fotky. A na nete som pozerala, Snad, ked by som isla koncom juna, ci posledny august, tak uz tam tolko ludi nebude a hlavne na ceste, nakolko manzel sam soferuje, je po tazkom uraze chrbtice, tak ma preblem dlho sediet za volantom. Preto by bolo vyhodnejsie ist v kludnejsej premavke. A mozno skoncim niekde uplne inde. Mame priatelov na Hvare, vystahovali sa tam a prevadzkuju tam potapacsku skolu, no ten ostrov ma nelaka. Este posurfujem. Inak, ak by nie pes, som v Grecku, ako vzdy...este je cas..
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Samo piješ vino u apartmanu , nema veze.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Pivčo to ja možem aj u apartmánu, nema problema aj rakicu ľudí mám plné zuby cez rok ale aj tak stale premýšľam nad tvojim mesiacom-aprílom u teba "doma"
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Zažil som to už , je to fantázia.
niečo o tom :http://en.wikipedia.org/wiki/Songkran
1 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

alaya1 Pozri príspevok
V tom otrasnom pocasi som si trocha pocestovala netom a pozeram, ze v lete asi zakotvime na ostrove PAG.Da sa na neho ist cez most, tak netreba cestovat trajektom. Ale uz nechcem ist v kuse, je mi luto manzela, soferuje sam, ale prespime na juhu Madarska.Pag vyzera ako mesacna krajina, dufam, ze nie je preludnena turistami, aj ked uvazujem o tom, ze tam pojdeme koncom juna alebo koniec augusta. Alebo aj, aj.....paci sa mi to tam. Uz ma nebavia plne plaze, hlava na hlave typ makarska, tucepi, baska voda..Ciovo ma okuzlilo kludom a pohodou, dufam, ze aj Pag je taky. Bol tam niekto z vas?
dvakrát som tam s rodinou bola....je tam celkom fajn, aj napriek tomu, že raz sme presedeli celú dovolenku pod dáždnikmi...boli sme v júni a lialo ako z krhle......
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať