Zavrieť

Porady

Dovolenka - Chorvátsko

ahojte..chcem sa spytat, ktoré z týchto oblastí Chorvátska by ste doporucovali pre mladý pár? Nie sme velmi diskotékychtiví, skôr nám ide o oddych, a spoznávanie krajiny, mozno nejaké pamiatky (trošku),a tiež nie o velmi preplnené pláze, no radi by sme pekné ubytko. Ide o tieto oblasti:
Ostrov Pag, Biograd na Moru, Ostrov Krk, Vodice a Primošten. Ktorá sa Vám najviac pozdáva?
Usporiadat
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Tak - bohužiaľ všetko dobré raz skončí - už som doma.

Voda bola neuveriteľne teplá, občas som si pripadala ako v liečivých kúpeľoch, väčšinou mala 28-30°C.


Bankomat ERSTE (SLSP je jej členom) sa nachádza na odpočívadle Desinec, prvá na A1 za Zagrebom.
Našla som aj bankomat PBZ (Intesa San Paolo = VUB) na odpočívadle Vrpolje (medzi Šibenikom a Splitom), ale koľko si za tento úkon banka účtuje, to si treba zistiť.
Slovenská sporiteľňa za výber z bankomatov skupiny Erste účtuje len 15 centov (to je za účtovnú položku), pri výbere bol použitý kurz 7,43HRK/1 €

K otázke (pivko) načo mi je bankomat a načo hotovosť?
Doma si valuty nemením, je to dosť nevýhodné. Zmenáreň v Goričane bola, keď sme nechodili na M7 (asi zostala na prechode pre nákladné autá), tam bol kurz výhodnejší ako u nás, ale stále menej výhodný ako južnejšie.

Platiť chorvátsku diaľnicu eurami je nevýhodné, kartu z ruky nedám tak, aby som na ňu nevidela.

Na cestu mi zostalo od vlani, ale na pobyt už nie. Načo by som chodila do zmenárne v Makarskej? tam, kde ja chodím, dávajú mungovia dobrú noc: najbližšia zmenáreň 18 km

Ak môžem, platím kartou.
Nie všade sa to však dá - pestovatelia pri Neretve veru čítačku nemajú.

Pre platby kartou mi banka účtovala kurz 7,54 HRK /1 euro

Aááh, ešte info o cenách za 1 liter benzínu 95 na záver:
H = 1,503
HR = 1,370
BiH= 1,207
Neviem, koľko je v súčasnosti u nás - ešte som do toho pekla nevybehla.
4 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Rozalka
Platiť chorvátsku diaľnicu eurami je nevýhodné, kartu z ruky nedám tak, aby som na ňu nevidela.
1000 bodov odo mňa....nikdy kartu tak,aby na ňu nebolo vidieť!!!! a nie len v Hr, alebo v inej cudzine, ale aj u nás.....
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

gorivo....http://www.hak.hr/info/cijene-goriva/
1 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

Koľko ste platili za apartmán ?
Pozerám po internete a vychádza mi, že tak na osobu a noc vyjde aj 25 EUR.
Naposledy v Chorvátsku sme boli pred dvoma rokmi a platili sme 18 EUR.
Možno sme len mali šťastie.
0 0
ivka32 ivka32

ivka32 je offline (nepripojený) ivka32

Ahojte, nemá niekto nejaký kontakt na ubytovanie v Biograde na Mori? Ďakujem vopred.
0 0
driver100 driver100

driver100 je offline (nepripojený) driver100

muž
[QUOTE=Rozalka;2097942]Tak - bohužiaľ všetko dobré raz skončí - už som doma


K otázke (pivko) načo mi je bankomat a načo hotovosť?
Doma si valuty nemením, je to dosť nevýhodné. Zmenáreň v Goričane bola, keď sme nechodili na M7 (asi zostala na prechode pre nákladné autá), tam bol kurz výhodnejší ako u nás, ale stále menej výhodný ako južnejšie.

Tu by som chcel upozorniť,teba aj tých,čo nevedia,že prechod starý Goričan so zázemím,ktorý si nazvala pre nákladné autá je v mesiacoch jún-august normálnym prechodom aj pre osobné autá.
0 0
ventuska ventuska

ventuska je offline (nepripojený) ventuska

Viete mi odporucit miesto s piesocnatou plazou a ubytovanie blizko mora?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

ventuska Pozri príspevok
Viete mi odporucit miesto s piesocnatou plazou a ubytovanie blizko mora?
V tejto téme http://www.porada.sk/t72960-chorvats...ate-plaze.html
3 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

driver100 Pozri príspevok
Tu by som chcel upozorniť,teba aj tých,čo nevedia,že prechod starý Goričan so zázemím,ktorý si nazvala pre nákladné autá je v mesiacoch jún-august normálnym prechodom aj pre osobné autá.
Prechod cez hranicu je len jeden(či sa mýlim?), za ním sa dá odbočiť na "staré" miesto, aspoň my tak chodíme. Zvyčajne tam tankujeme.
Viď HR border (A4, Goričan ) - H border (M7, Letenye)
Naposledy upravil Marína : 09.07.12 at 15:08
3 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Možno sa niekomu zíde http://www.skyscrapercity.com/
Chorvátsko tu http://www.skyscrapercity.com/forumdisplay.php?f=1132
Ďalšie krajiny/pod Euroscrapers/ http://www.skyscrapercity.com/forumdisplay.php?f=674
1 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
[QUOTE=driver100;2101029]
Rozalka Pozri príspevok
Tak - bohužiaľ všetko dobré raz skončí - už som doma


K otázke (pivko) načo mi je bankomat a načo hotovosť?
Doma si valuty nemením, je to dosť nevýhodné. Zmenáreň v Goričane bola, keď sme nechodili na M7 (asi zostala na prechode pre nákladné autá), tam bol kurz výhodnejší ako u nás, ale stále menej výhodný ako južnejšie.

Tu by som chcel upozorniť,teba aj tých,čo nevedia,že prechod starý Goričan so zázemím,ktorý si nazvala pre nákladné autá je v mesiacoch jún-august normálnym prechodom aj pre osobné autá.
Ja som sa nikdy nedal odrbať , keď som platil cestarinu v Eurach a kurz v Goričane je výrazne odlišný od kurzu v zmenárni v Makarskej a ešte výraznejší ak menim u známeho čo predáva Turecké handry na trhu v Makarskej.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Marína Pozri príspevok
Prechod cez hranicu je len jeden(či sa mýlim?), za ním sa dá odbočiť na "staré" miesto, aspoň my tak chodíme. Zvyčajne tam tankujeme.
Viď HR border (A4, Goričan ) - H border (M7, Letenye)
Hraničné prechody sú dva: ten, ktorý spomínaš je na ceste M7, ale funguje aj starý, pôvodný, ktorý má teraz už obmedzenú prevádzku
Ne-St: 6-19
Št - So: 0-24

NMV prechádzajú aj teraz inde, ukazuje to aj prvá fotka z uvedenej stránky.
1 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
[QUOTE=pivko;2101215]
driver100 Pozri príspevok
Ja som sa nikdy nedal odrbať , keď som platil cestarinu v Eurach a kurz v Goričane je výrazne odlišný od kurzu v zmenárni v Makarskej a ešte výraznejší ak menim u známeho čo predáva Turecké handry na trhu v Makarskej.
Neviem, čo myslím pod slovom "odrbať" :
v bankomate 1€ = 7,43
cestarina 41 HRK by malo byť 5,52 €, ale ten ich automat napíše 5,90; drobné nevezme, dáš 6 a namiesto 70 lip ti vrátia 50.

Ak veríš svojmu známemu, tureckému handrárovi, to ti neberiem, ale aspoň napíš ten výrazný kurz.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Starý jadranský cestovatelia ktorý ste sa už vrátili z HR . Je v HR plnšie ,ako po minulé roky?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Rozalka Pozri príspevok
Hraničné prechody sú dva: ten, ktorý spomínaš je na ceste M7, ale funguje aj starý, pôvodný, ktorý má teraz už obmedzenú prevádzku
Ne-St: 6-19
Št - So: 0-24

NMV prechádzajú aj teraz inde, ukazuje to aj prvá fotka z uvedenej stránky.
Tak to som nevedela, my na hranicu prídeme po diaľnici a za hranicou odbočíme na pumpu, urobíme takú otočku, trochu pospomíname koľko tam voľakedy bývalo ľudí a teraz ani nohy a vrátime sa späť.
letenye-gorican.jpg  
2 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
[QUOTE=Rozalka;2101288]
pivko Pozri príspevok
Neviem, čo myslím pod slovom "odrbať" :
v bankomate 1€ = 7,43
cestarina 41 HRK by malo byť 5,52 €, ale ten ich automat napíše 5,90; drobné nevezme, dáš 6 a namiesto 70 lip ti vrátia 50.

Ak veríš svojmu známemu, tureckému handrárovi, to ti neberiem, ale aspoň napíš ten výrazný kurz.
To s kým bankujete?
http://openiazoch.zoznam.sk/kurzove-listky/vyber
http://openiazoch.zoznam.sk/kurzove-listky/vyber
nechce to zobrať priamo link na HRK tak si tam naťukaj HRK deviza.
A pre 220870 , Chorvátsko je také plné ako za socíku Vaclavak na 1.maja
preto tam ja už neidem.
Naposledy upravil pivko : 09.07.12 at 20:08
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
220870 Pozri príspevok
Starý jadranský cestovatelia ktorý ste sa už vrátili z HR . Je v HR plnšie ,ako po minulé roky?
Šli sme v júni, nebolo až tak plno, vracali sme sa v pondelok (2.7.), tiež bolo pomenej.
Vodopády Krka aj v pondelok preplnené, zato Lučko prázdne.
Ale čo sa mi teda vôbec ale vôbec nepáčilo: začiatok Makarskej - už sa rozťahujú do dĺžky, pred Makarskou v borovicovom háji povyklčované stromy, asi tam stavajú ďalšie mega-ubytovacie zariadenia. Známy povedal, že "textiláči vytláčajú nudistov" - kto by hľadal kľud za hotelom Riviéra, tak tam už je všetko plné.

Našťastie do "mojej" zátoky civilizácia takmer nedorazila.
4 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
[QUOTE=pivko;2101321]
Rozalka Pozri príspevok
To s kým bankujete?
http://openiazoch.zoznam.sk/kurzove-listky/vyber
http://openiazoch.zoznam.sk/kurzove-listky/vyber
nechce to zobrať priamo link na HRK tak si tam naťukaj HRK deviza.
A pre 220870 , Chorvátsko je také plné ako za socíku Vaclavak na 1.maja
preto tam ja už neidem.
HRK devíza: je som si teda v tom bankomate Desinec pomerne výhodne, stále neviem, za koľko meníš Ty u toho handrára.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Tak mi povedzte na rovinu, či sa teda oplatí platiť cestarinu platobnou kartou ?
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
jess Pozri príspevok
Tak mi povedzte na rovinu, či sa teda oplatí platiť cestarinu platobnou kartou ?
kľudne plať kartou, len dávaj pozor aby si sa postavil do toho radu kde sa dá , lebo niektoré berú len cash.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať