Zavrieť

Porady

Dovolenka - Chorvátsko

ahojte..chcem sa spytat, ktoré z týchto oblastí Chorvátska by ste doporucovali pre mladý pár? Nie sme velmi diskotékychtiví, skôr nám ide o oddych, a spoznávanie krajiny, mozno nejaké pamiatky (trošku),a tiež nie o velmi preplnené pláze, no radi by sme pekné ubytko. Ide o tieto oblasti:
Ostrov Pag, Biograd na Moru, Ostrov Krk, Vodice a Primošten. Ktorá sa Vám najviac pozdáva?
Usporiadat
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

..v pondelok ideme na ostrov Krk..este som nebola za takehoto pocasia pri mori..http://pocasie.sme.sk/krajina/chorvatsko/baska-2
..obavam sa, ze sa nebude dat vobec kupat....ci bude ? aj sa bojim ist autom, ideme prvykrat.. joj, ten moj syn ma taku smolu na pocasie, kazdy rok, ked pride z Anglie na dovolenku, vzdy prsi..
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
šak to je kúsok tuto za rohom.
Anna Garajova-Hruskova Pozri príspevok
..v pondelok ideme na ostrov Krk..este som nebola za takehoto pocasia pri mori..http://pocasie.sme.sk/krajina/chorvatsko/baska-2
..obavam sa, ze sa nebude dat vobec kupat....ci bude ? aj sa bojim ist autom, ideme prvykrat.. joj, ten moj syn ma taku smolu na pocasie, kazdy rok, ked pride z Anglie na dovolenku, vzdy prsi..
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

220870 Pozri príspevok
Napíšem o tom obšírnejšie.Teraz len v skratke.HR Istria 790km /11,5 hod celkom cca 120€ na benzín .Ubytovanie porovnateľné draho 65€/deň aj podobnej kvality ako v GR nenormálne drahé dialnicé,neviem presne ale asi 30€ tam a 30 späť, 100km pred Záhrebom až po Rieku priemerná rýchlosť na dialnici okolo 50km/hod. Pri Záhrebe sme stáli na mýtnici vyše hodinu.
Ak to porovnám z Gréckom tak na Chalkidiki je to 1350km
Akurat, ze pri Istrii uvadzas kilometre tam aj spat a v pripade Grecka iba tam. 790 km na Istriu? Jedine, ze by si isiel cez Francuzsko.
0 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

220870 Pozri príspevok
šak to je kúsok tuto za rohom.
..tak pre teba, cestovatel, na silnom auticku, je to za rohom....pre mna a k tomu este na nasej fabii je to daleeeko..som zvyknuta radsej sadnut do busu a klakosit..
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Anna Garajova-Hruskova Pozri príspevok
..v pondelok ideme na ostrov Krk..este som nebola za takehoto pocasia pri mori..http://pocasie.sme.sk/krajina/chorvatsko/baska-2
..obavam sa, ze sa nebude dat vobec kupat....ci bude ? aj sa bojim ist autom, ideme prvykrat.. joj, ten moj syn ma taku smolu na pocasie, kazdy rok, ked pride z Anglie na dovolenku, vzdy prsi..
Čo mám informácie priamo od Chorvátov, cesty za dažďa v HR, teda asfalt je ako poľadovica u nás, takže opatrne.
0 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

jess Pozri príspevok
Čo mám informácie priamo od Chorvátov, cesty za dažďa v HR, teda asfalt je ako poľadovica u nás, takže opatrne.
..dakujem za info..no, nepotesila si ma..este aj toto
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

ja som momentalne v dalmacii, tu je horucava, akurat teraz vecer bola burka, uz je po nej.neprsalo odkedy som prisla, tyzden. preto chodim stale dole, tu je to dobre aj v septembri.
zase sa tu hadate?
naco je to dobre, kazdy nech ide kde chce, za kolko chce. podatde si, bez hadok....nepaci sa mi to.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Ja ťa trošku poteším, všade budú zrelé figy
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Broskyne a nektarinky velke, ako moja hlava-// figy na strome za domom, fajne su.
1 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

alaya1 Pozri príspevok
ja som momentalne v dalmacii, tu je horucava, akurat teraz vecer bola burka, uz je po nej.neprsalo odkedy som prisla, tyzden. preto chodim stale dole, tu je to dobre aj v septembri.
zase sa tu hadate?
naco je to dobre, kazdy nech ide kde chce, za kolko chce. podatde si, bez hadok....nepaci sa mi to.
..ale, ved nech si chlapci pisu co chcu, mna zaujimalo ako je na Krku, v Baske, ci je tam teraz niekto odtialto..no
ale aspon, ze sa tam najem ovocia, sice figy moc nemusim, ale broskyne a nektarinky hadam budu aj na Krku..
0 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

kukučka Pozri príspevok
Ja ťa trošku poteším, všade budú zrelé figy
dik za trosku potesenia, ked uz to pocasicko nevychadza..mladez sa aspon naje dosyta
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Naqozaj je tu v dalmacii horucava, dnes bola vecer burka a opat je horuco. cez den do 33 stupnov. more opat teple a plno miesta Stastnu cestu.
1 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

alaya1 Pozri príspevok
Naqozaj je tu v dalmacii horucava, dnes bola vecer burka a opat je horuco. cez den do 33 stupnov. more opat teple a plno miesta Stastnu cestu.
..dakujeeem, to by sa mi pacilo, take pocasicko..lenze..ale radsej dam tomu pokoj..hadam sa to nepokazii
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Anna Garajova-Hruskova Pozri príspevok
..dakujeeem, to by sa mi pacilo, take pocasicko..lenze..ale radsej dam tomu pokoj..hadam sa to nepokazii

hlasia polooblacno cez vikend, cez tyzden opat horuco.
prikladam ti link, len si zadaj mesto, tymto sa riadia chorvati.http://www.mojkvart.hr/Split/vremenska-prognoza
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
deli. Pozri príspevok
Z Chorvátska sme sa vrátili pred týždńom. Boli sme cca 10 km od Zadar-u. Všetko Ok, dovolenka vyšla, ako sa patrí. My sme uprednostnili cestu cez Slovinsko (týždńová diaľničná známka 15€ a keďže sme šli na 9 dní, tak 15 € krát dva), lebo je to časovo rýchlejšie, vyrazili sme okolo 8.30 zo SK a okolo 13.30 sme boli tam. Ubytko 60€/noc, bungalov cca 30 m od mora vydušnou čiarou, pešo cca 100 m. Dali sme si poradiť, všetko sme platili kartou, čo sa dalo. Benzín, cestarina, nákupy v supermarketoch. Plus ďalšiu hotovosť sme vyberali z bankomatov. Zmrzlina-sladoled kopček 7 kuna, pizza stredne veľká a veľmi chutná 35-40 Kn, ceny o niečo vyššie ako u nás. Oni Chorváti samozrejme že sa snažia na turistoch zarábať, koľko vládzeme uniesť. Preto uprednostňujú nemeckých, talianskych turistov. A aj tak sú tam všade Česi a Slováci. Najprv chceli od nás za noc 75€, nakoniec povedali, že aj za 60... No čo ma fakt zarazilo, bol bufet na konci plitvických jazier. Trochu som to podcenila a pre našu 4-člennú rodinu som vzala len jednu 1,5 l fľašu vody. Tú sme vypili a na konci túry sme už boli takí smädní, že sme si kúpili jednu fľašu 1,5 l vody. Cena? 27 Kn (v bežnom chorvátskom supermarkete je cena 5,50-6 Kn).... takže Vám odporúčam, keď pôjdete na plitvické jazerá, zoberte si viac vody ako ja... Inak vstupné na jazerách je pre dospelú osobu 180Kn, pre deti od 7 rokov 90Kn, parkovanie 7 kn/hod.
Inak more v Petrčane, Punta skala (lebo tam sme boli) náááádherne čistulinké, i keď trocha studenšie ako v neďalekom Nin-e. Údajne je tu najčistejšie more v Chorvátsku (neviem posúdiť, lebo to tvrdil môj malý syn po internetovom "brázdení"). Ale stálo za to, pretože sa v ňom dalo krááásne potápať, množstvo rybičiek, krabov. Pláž štrková, z oblých kamienkov, manžel a syn si kúpili "obuv do vody", odporúčam kúpiť už tu, na Sk, lebo opäť na tom zarábajú, ako sa dá.
To hádam nie .... zabudla si napísať, že na 2 dni! (Jednodňový lístok = 110)

Ešte prosím napíš, odkiaľ ste vyrazili o 8.30 a o 13.30 ste boli v Zadare .... resp. akým dopravným prostriedkom?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
misomiso Pozri príspevok
Akurat, ze pri Istrii uvadzas kilometre tam aj spat a v pripade Grecka iba tam. 790 km na Istriu? Jedine, ze by si isiel cez Francuzsko.
Opakujem cesta na Istriu tam 790km.TO- Komárno-Budapest-Zagreb-Umag.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Anna Garajova-Hruskova Pozri príspevok
..dakujeeem, to by sa mi pacilo, take pocasicko..lenze..ale radsej dam tomu pokoj..hadam sa to nepokazii
tak asi takto....http://prognoza.hr/sedam.php?id=seda...ska&code=14006
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

220870 Pozri príspevok
Som sa práve vrátil z Istrie.Nenormálna dražoba.Za čo tý chumaji chcú toľko peňazí neviem.More smradlavé ,pláže samý beton , šutre ,do mora len na vlastné nebezpečie podvrtnutia členkov na kameňoch ,"pláže"sa čudujem že to vôbec nehanbia takto nazvať ,bez kúska tieňa stromov .Vedel som ,že je to na istrii drahšie ,ale to čo tam dokazujú miesny podnikatelia hlavne okolo jedla reštaurácií ,je nenormálne.Obed (pečená ryba ) pod 40€ sa nedal zohnať,blbá pizza tenká ,že tenšia sa už nedá urobiť nič moc chute ,pod 12 € nešla.Možno som mal smolu ,alebo sa mi to len zadalo ,ale miestny obyvatelia dosť nevrlý ,neochotný .Predávať karlosračko za 3€ rajčiny za 3,5€,paprika 3,2€ .Síce som dlhšie nebol v Chorvácku ale úplne mi to Chorvácko znechutilo.Napíšem blog a sprostými slovami na HR asi nebudem šetriť.V porovnaní s Gréckom či už ceny ,alebo služby neporovnateľné.Istria je jedna veľká katastrofa.Týždňová dovolenka (2+1 osoby) v HR nás stáli takmer toľko čo 2 týždne v GR 3+1,a to sme v Grécku za 2 týždne nič nevarili a v HR sme ledva žuli tie polosuché žemle salámi a konzervy.
Ešte šťastie že som tam nešiel ani kôli ich moru ale kôli Benátkam .Tie ma nadchli sú nádherné úchvatné presne také ,aké som si ch predstavoval.
na Istre som nebola...nemusím súdiť nikdy by som tam nešla....nič ma tam neláka.....už som to tu písala kedysi patrila talošom tak , pre samotných domácich, je to špinavá Istra....
tento rok po 3 rokoch po x-tý krát u Zadru, ale ne u Kožinu, ale Zadar-Puntamika, som max spoko...dovolenku som zbúchala za 5min. nakoľko som mala ísť s bratom ktorý na poslednú chvílu povedal, že on nevie či pôjde nakoniec dovolenka aj s deckom a so psom čo som si myslela, že nikdy...fakt nikdy....prvý pes bol vždy v hoteli lebo u našej starej domácej sa so psom nedalo....kedže to bol posledný augustový týždeň ludí už toľko nebolo, takže rezervácia urobená aj na budúci rok no čo sa týka chorvátov ...nevrlí ....tí čo nemajú nič spoločné s turizmom nás neznášajú a ostatní čo najviac nás ošklbať, ak s dá nedať znať že si turista....ceny neriešim iné som ani nečakala...bola som rada, že som si na pláži dala moju milovanú Franck kávu...dúfam že tam nebude nabudúce lavazzatú som videla v Zadre na námestí hodina parkovania z gradu 10kn, ale 1.9. už iba 4kn
vieš Tonko vadí mi na nich to že všetko berú "turista zožerie všetko" bez hanby predávajú zmrzlinu ktorá nemá chuť podľa názvu...takže u Zadru iba jednu, ale moje decko pažravé si dalo poblíž k nám na Boriku líže a pýta sa ma "mama akú som si to dala" musela byť super kedže som poručila moje pravidlo aj ja som si dala...dojedol pes, nedalo sa to, jedna kuglica za 6kn. sú veci za ktoré tam peniaze nedám, ale sú veci ktoré si musím kúpiť:káva, dobrá zmrzka, ovocie, moztadella a pršut tak ten majú nenormálny a smokve najlepšie ak sú zadara
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

lujza.j Pozri príspevok
na Istre som nebola...nemusím súdiť nikdy by som tam nešla....nič ma tam neláka.....už som to tu písala kedysi patrila talošom tak , pre samotných domácich, je to špinavá Istra....
tento rok po 3 rokoch po x-tý krát u Zadru, ale ne u Kožinu, ale Zadar-Puntamika, som max spoko...dovolenku som zbúchala za 5min. nakoľko som mala ísť s bratom ktorý na poslednú chvílu povedal, že on nevie či pôjde nakoniec dovolenka aj s deckom a so psom čo som si myslela, že nikdy...fakt nikdy....prvý pes bol vždy v hoteli lebo u našej starej domácej sa so psom nedalo....kedže to bol posledný augustový týždeň ludí už toľko nebolo, takže rezervácia urobená aj na budúci rok no čo sa týka chorvátov ...nevrlí ....tí čo nemajú nič spoločné s turizmom nás neznášajú a ostatní čo najviac nás ošklbať, ak s dá nedať znať že si turista....ceny neriešim iné som ani nečakala...bola som rada, že som si na pláži dala moju milovanú Franck kávu...dúfam že tam nebude nabudúce lavazzatú som videla v Zadre na námestí hodina parkovania z gradu 10kn, ale 1.9. už iba 4kn
vieš Tonko vadí mi na nich to že všetko berú "turista zožerie všetko" bez hanby predávajú zmrzlinu ktorá nemá chuť podľa názvu...takže u Zadru iba jednu, ale moje decko pažravé si dalo poblíž k nám na Boriku líže a pýta sa ma "mama akú som si to dala" musela byť super kedže som poručila moje pravidlo aj ja som si dala...dojedol pes, nedalo sa to, jedna kuglica za 6kn. sú veci za ktoré tam peniaze nedám, ale sú veci ktoré si musím kúpiť:káva, dobrá zmrzka, ovocie, moztadella a pršut tak ten majú nenormálny a smokve najlepšie ak sú zadara
220870 Pozri príspevok
Som sa práve vrátil z Istrie.Nenormálna dražoba.Za čo tý chumaji chcú toľko peňazí neviem.More smradlavé ,pláže samý beton , šutre ,do mora len na vlastné nebezpečie podvrtnutia členkov na kameňoch ,"pláže"sa čudujem že to vôbec nehanbia takto nazvať ,bez kúska tieňa stromov .Vedel som ,že je to na istrii drahšie ,ale to čo tam dokazujú miesny podnikatelia hlavne okolo jedla reštaurácií ,je nenormálne.Obed (pečená ryba ) pod 40€ sa nedal zohnať,blbá pizza tenká ,že tenšia sa už nedá urobiť nič moc chute ,pod 12 € nešla.Možno som mal smolu ,alebo sa mi to len zadalo ,ale miestny obyvatelia dosť nevrlý ,neochotný .Predávať karlosračko za 3€ rajčiny za 3,5€,paprika 3,2€ .Síce som dlhšie nebol v Chorvácku ale úplne mi to Chorvácko znechutilo.Napíšem blog a sprostými slovami na HR asi nebudem šetriť.V porovnaní s Gréckom či už ceny ,alebo služby neporovnateľné.Istria je jedna veľká katastrofa.Týždňová dovolenka (2+1 osoby) v HR nás stáli takmer toľko čo 2 týždne v GR 3+1,a to sme v Grécku za 2 týždne nič nevarili a v HR sme ledva žuli tie polosuché žemle salámi a konzervy.
Ešte šťastie že som tam nešiel ani kôli ich moru ale kôli Benátkam .Tie ma nadchli sú nádherné úchvatné presne také ,aké som si ch predstavoval.
Ja som nikdy nebola zastancom Chorvatska, po skusenosti v B.Vode, kpoli mnozstvu turistov,okolnosti ma prinutili tu dovolenkovat- som uz druhy rok spokojna.
Co sa tyka Grecka, nie je to take ruzove ako pises. som odchovana na Grecku a poznm to tam dobre.
Plaze tiez nemaju tien stromov- slnecniky, lehatka, v roku 2OO8-5 eur na ôehatko, toho roku Rodos-1O eur na osobu.
Nie na kazdom stredisku mas v Grecku piesok- napr. Aj na Olympe- Leptokaria, neprijemny vstup do kmora- kamene.Rodos, Korfu, aj kameniste plaze.Chalkidiky- satri tiez.
Mne viac vyhovsade su v nam normalni, nebadam ich neochotu. Asi je to tym, sme si vybrali destinaciu, kvuju betonove platne na slnenie, tak som tu na ostrove spokojna. ymi penazenkami

Grecko milujem, aj budem, ale zase ani tam nie je vsetko zadarmo, najlepsie a uzasne. Toho roku na Rodose taka drahota, ze sa dvaja dospeli nemohli ist vecer poriadne najest do

Ja chcem buduci rok v manzelom vyskusat Bulharsko, odhovaraju ma, uvidim sama, ale urcite si predtym precitam recenzie a aj ceny na nete. Budem pripravena a bez !nervozy"-//

Inak staci ist doTatier a hned cloveku prejde zrak z personalu a ich spravania sa k turistom a o cenach radsej nepisem.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

no aby mi nebolo náhodou málo tak sa zase pobalím a u petak hajde u Tućepi na 10 dana, nikdy som až tam dole nebola
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať