Zavrieť

Porady

Daňový bonus 2007

Čaute poraďáci.

Včera som chcel vyhotoviť 1 DP za FO - typ B za rok 2007. Zasekol som sa pri probléme daňového bonusu na rok 2007.

Podľa § 33 ods. 1 zákona č. 595/2003 o DzP daňovník, ktorý splnil stanovené podmienky si môže "uplatniť daňový bonus v sume 6 480,- Sk ročne na každé vyživované dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom...".

Mal som za to, že za rok 2007 si daňovník, ktorý spĺňa týmto zákonom ustanovené všetky podmienky uplatniť daňový bonus vo výške 6 570,- Sk (6x540,- Sk + 6x555,- Sk), nakoľko od 01.07.2007 bola suma daňového bunosu zvýšená z 540,- Sk na 555,- Sk.

Viete mi prosím poradiť, ktorá z týchto dvoch súm je nárokovateľná a správna.

Ďakujem.
Usporiadat
juliaxxx1 juliaxxx1

juliaxxx1 je offline (nepripojený) juliaxxx1

Ďakujem veľmi pekne . prajem príjemný víkend
0 0
gita gita

gita je offline (nepripojený) gita

Pracovníčka nastúpila do práce v apríli 2007, dovtedy bola dobrovoľne nezamestnaná. Má nárok na DB za celý rok? alebo len od apríla .Je rozvedená
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

gita Pozri príspevok
Pracovníčka nastúpila do práce v apríli 2007, dovtedy bola dobrovoľne nezamestnaná. Má nárok na DB za celý rok? alebo len od apríla .Je rozvedená
pokiaľ spĺňa podmienku príjmu za rok 2007 čo je suma 46 350 tak má nárok na DB za celý rok
0 0
Trini Trini

Trini je offline (nepripojený) Trini

evina Pozri príspevok
Nepíšeš žiadne iné údaje, tak na riadok 92=1650, riadok 94, ak Ti bol vyplatený zamestnávateľom tiež 1 650. Ostatné riadky podľa návodu, alebo doplň čísla ...

Ide mi o riadok 96, či ho mám vyplniť alebo nie?

Ešte raz ďakujem.
0 0
manager22 manager22

manager22 je offline (nepripojený) manager22

Potreboval by som poradiť, čo treba prikladať k DP, ak si SZČO uplatňuje DB na jedno dieťa (toto má 4 roky)... ĎAKUJEM
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

manager22 Pozri príspevok
Potreboval by som poradiť, čo treba prikladať k DP, ak si SZČO uplatňuje DB na jedno dieťa (toto má 4 roky)... ĎAKUJEM
treba priložiť kópiu rodného listu
0 0
manager22 manager22

manager22 je offline (nepripojený) manager22

Takže stačí kópia RL dieťaťa... ĎAKUJEM krasne za odpoveď!
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

manager22 Pozri príspevok
Takže stačí kópia RL dieťaťa... ĎAKUJEM krasne za odpoveď!
Originál si nechaj, aby si poslúžili k ďalším prípadným kópiám.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať