Zavrieť

Porady

Nesprístupnenie bytu

V tomto čase vymieňame v BD vertikálne a horizontálne rozvody SV, TÚV, plynu, kanalizácie a pod. Jeden vlastník bytu mi oznámil, že nemieni v termíne, v ktorom bol zaradení jeho byt, byt sprístuniť. Dôvod, mám vymurované bytové jadro.
I keď podľa zákona je povinný byt sprístupniť, keďže týmto obmedzuje ostatných vlastníkov nad a pod ním. Viem, že ani polícia mi nepomôže. Firma mi naúčtuje prestoje a ostatní vlastníci si môžu tieto straty ( vybavené dovolenky a pod. ) žiadať až na súde.
Môže mi súd vystaviť nejaké predbežné opatrenie alebo aké máte skúsenosti. Neviem s týmto vlastníkom pohnúť.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    MiŠi Pozri príspevok
    V tomto čase vymieňame v BD vertikálne a horizontálne rozvody SV, TÚV, plynu, kanalizácie a pod. Jeden vlastník bytu mi oznámil, že nemieni v termíne, v ktorom bol zaradení jeho byt, byt sprístuniť. Dôvod, mám vymurované bytové jadro.
    I keď podľa zákona je povinný byt sprístupniť, keďže týmto obmedzuje ostatných vlastníkov nad a pod ním. Viem, že ani polícia mi nepomôže. Firma mi naúčtuje prestoje a ostatní vlastníci si môžu tieto straty ( vybavené dovolenky a pod. ) žiadať až na súde.
    Môže mi súd vystaviť nejaké predbežné opatrenie alebo aké máte skúsenosti. Neviem s týmto vlastníkom pohnúť.
    Ďakujem
    To môže byť dlhé naťahovanie. Pozri si tieto diskusie:

    http://www.porada.sk/t23435-vstup-do...acov-vody.html

    http://www.porada.sk/t63020-ako-zalo...e-bremeno.html

    lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

    lubica_02
    Ja som mala tiež tento problém v jednom byte, len som mala šťastie, že bol na poslednom podlaží, tak som mu jednoducho povedala, že stúpačka plynu sa ukončí o poschodie nižšie a v prípade spôsobenia premoku spodným susedom bude náklady na opravu znášať na vlastné náklady. Potom si to rozmyslel.

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Možno by ho stačilo trochu postrašiť. Treba ísť za právnikom a napísať s ním jeden list v duchu že na základe odmietnutia sprístupnenie bytu sa vec postúpila jemu a že ho naposledy žiada okamžite sprístupniť byt, lebo inak bude proti nemu podaná žaloba, ktorú určite prehrá lebo porušil ten a ten paragraf a bude znášať všetky škody ktoré svojim konaním spôsobil a aj súdne poplatky.
    Ak to dostane oficiálne od právnika, myslím že to s ním pohne. Vás to možno bude stáť nejakých 500-1000 Sk, ktoré mu samozrejme zúčtujete po vykonaní prác.

    Nesprístupnenie bytu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.