Zavrieť

Porady

Podlaha do kuchyne

Anketa: Akú podlahu máte v kuchyni?

Počet hlasujúcich
131. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Drevenú

    10 7.63%
  • Laminátovú

    43 32.82%
  • Kamennú

    34 25.95%
  • iná

    44 33.59%
Ahoj poraďaci.
Chcem si dať nejaku podlahu do kuchyne. Teraz tam mám gumu. Neviem si však vybrat. Chcel by som aby nebola studená, na dotyk. No myslím že kamenna by bola do kuchyne najvhodnejšia. Existuje nejaký materiál čo je ako kameň, ale je príjemný na dotyk?
Aké mate skúsenosti s podlahami v kuchyni? Je drevená podlaha vhodná do kuchyne? Akú podlahu do kuchyne by ste mi odporúčili?
Ďakujem za akúkoľvek radu.
Usporiadat
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

Heni Pozri príspevok
tiež to takto plánujem.
čo myslíte, je lepšie linoleum či PVC lepiť alebo len tak položiť?
...tak som sa dočítala, že do 5 m stačí položiť, nie je nutné lepiť...
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Heni Pozri príspevok
...tak som sa dočítala, že do 5 m stačí položiť, nie je nutné lepiť...
No neviem Heni,aj my máme položené v jednej miestnosti, po tým sú parkety, máme tam lišty a po niekoľkých rokoch sa začalo vlniť na dvoch miestach. Do ostatých sme dali radšej plavajúcu.. a v kuchyni mám portugalsky korok s poplastovaným povrchom do vysoko namáhaných priestorov, imitácia mramorovej dlažby, už roky rokúce, je uplne fantastický ...aj po rokoch .Odvtedy som to nikde nevidela.


...čože si tak skočila do témy spred roka ?
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Heni Pozri príspevok
tiež to takto plánujem.
čo myslíte, je lepšie linoleum či PVC lepiť alebo len tak položiť?
Mám dlažbu, som spokojná
Ak chceš lino, samozrejme sa budeš snažiť ušetriť, kúpiš lacné a po určitom čase sa prešlape, ošúcha..... ak budeš mať náhodou drobné kamienky z betónu, tie prederavia linoleum...Oplatí sa kúpiť drahšie, ale ak si potom porovnáš ceny lina s inými druhmi podlahy / kvalitná plávajúca, drevo, korok, dlažba/, rozdiel v cene je minimálny.
Plávajúca podlaha (klik) bude naj...ak poškodíš, vymeníš
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

slavica Pozri príspevok
No neviem Heni,aj my máme položené v jednej miestnosti, po tým sú parkety, máme tam lišty a po niekoľkých rokoch sa začalo vlniť na dvoch miestach. Do ostatých sme dali radšej plavajúcu.. a v kuchyni mám portugalsky korok s poplastovaným povrchom do vysoko namáhaných priestorov, imitácia mramorovej dlažby, už roky rokúce, je uplne fantastický ...aj po rokoch .Odvtedy som to nikde nevidela.


...čože si tak skočila do témy spred roka ?
tak teraz, po roku, sa ma to týka
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

alla66 Pozri príspevok
Mám dlažbu, som spokojná
Ak chceš lino, samozrejme sa budeš snažiť ušetriť, kúpiš lacné a po určitom čase sa prešlape, ošúcha..... ak budeš mať náhodou drobné kamienky z betónu, tie prederavia linoleum...Oplatí sa kúpiť drahšie, ale ak si potom porovnáš ceny lina s inými druhmi podlahy / kvalitná plávajúca, drevo, korok, dlažba/, rozdiel v cene je minimálny.
Plávajúca podlaha (klik) bude naj...ak poškodíš, vymeníš
ja som sa tak rozhodla hlavne po príspevku o tepelnej pojímavosti podlahy v inej téme, aj pre tlmenie kročajovej hlučnosti atď... lino som vybrala jedno z najkvalitnejších, čo je momentálne na trhu, s najhrubšou nášľapnou vrstvou (tá rozhoduje o životnosti lina, o prešľapaní a ošúchaní), a veru je o kus drahšie ako plávačka...
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Heni Pozri príspevok
ja som sa tak rozhodla hlavne po príspevku o tepelnej pojímavosti podlahy v inej téme, aj pre tlmenie kročajovej hlučnosti atď... lino som vybrala jedno z najkvalitnejších, čo je momentálne na trhu, s najhrubšou nášľapnou vrstvou (tá rozhoduje o životnosti lina, o prešľapaní a ošúchaní), a veru je o kus drahšie ako plávačka...
Keď som bývala ešte u rodičov, mali sme v kuchyni to klasické tvrdé linoleum. Estetické síce veľmi nebolo (vtedy nebolo na trhu toľko vzorov ako teraz), ale vydržalo nám veľmi dlho, akurát nebolo z jedného kusu, takže v mieste spoja bola škára. A nebolo ani lepené na podlahu. Takže si myslím, že je to dobré riešenie.
My máme v kuchyni korkovú podlahu click, dávali sme pod korok izolačnú fóliu. Je to teplé, povrchovú úpravu to už malo, čiže nemusíme lakovať. Akurát je to trošku hlučné pri chôdzi a na jednom mieste sa nám ten spoj rozišiel...
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Heni Pozri príspevok
ja som sa tak rozhodla hlavne po príspevku o tepelnej pojímavosti podlahy v inej téme, aj pre tlmenie kročajovej hlučnosti atď... lino som vybrala jedno z najkvalitnejších, čo je momentálne na trhu, s najhrubšou nášľapnou vrstvou (tá rozhoduje o životnosti lina, o prešľapaní a ošúchaní), a veru je o kus drahšie ako plávačka...

Heniček, máš pravdu, ja mám to lino v obyvke, je podlepené a je oveľa príjemnejšie na chôdzu aj teplejšie ako plávačka. Som na prízemí... Len si nechaj priestor pod lištami na rozpínavosť, aby sa ti nevlnilo.Potom nám ho pofoť, som zvedavá , daj vedieť, papa.
0 0
sar sar

sar je offline (nepripojený) sar

Ahoj, aj ja sa pridavam az po roku. My mame v niektorych izbach korok a je to fajn. Teple,menej hlucne, maksie na chrbticu a klby. Kde nie je korok pouzili sme aspon korkovu izolaciu pod drevennu plavacku a je to teda citit. Naozaj pomohlo, je to teplejsie. Mozem odporucit.
0 0
ateliero ateliero

ateliero je offline (nepripojený) ateliero

Do kuchyně je teď je nejvhodnější podlaha vinylová je to monohonásobně vylepšené lino díky své tvrzené nášlapné vrstvě.

Vinylové podlahy pre svoju vynikajúca cenu, vysokú odolnosť*
a ľahkou údržbu sú súčasným celosvetovým trendom.*
Sú ponúkané v dekoroch dreva, kameňa, dlažby ale aj netradičných*
moderných dekoroch. Vďaka svojmu dizajnu sa preto využívajú ako*
v bytových tak i komerčných priestoroch.*

Nie sú tak klzké a chladné ako dlaždičky, oproti parketám*
sú rozmerovo stále a majú širší vyber farieb a dizajnu.*
nemaji spári jako dlaždičky
Naposledy upravil arizona : 01.08.10 at 07:41 Dôvod: nahlásený príspevok, reklama
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Meggi 1 Pozri príspevok
Nemyslím si, že sa neozval nikto, že by nemal koberec v kuchyni. My ho máme tiež. Aj keď teraz "letia" plávajúce podlahy a dlažba, mne koberec vyhovuje. Ale v súčasnosti je veľa alergií a vtedy sú koberce nie vždy vhodným riešením. Preto tie podlahy sú v mnohých prípadoch východiskom z núdze.
A zadávateľ témy chce prerobiť gumolitovú podlahu, preto sa pýtal na rôzne možnosti prerábky, nie pokrytie kobercom. Myslím, že tí, ktorí majú koberec, sa neozvali v tejto téme z tohoto dôvodu.

Som čítala štúdiu - alergia a podlahy. Je to jedna k jednej. Prach sa drží na koberci a nevytvára chuchvalce. Nelieta. Hladké podlahy treba každodenne udržiavať.
Pred pár rokmi mi mamina lekárka hovorila, že všetci kolegovia si vyhadzujú koberce a idú s trendom. Usmiala sa, päťdesiatnička, že ona sa ešte doma nešmykla ako kolegovia, a na starobu sú lepšie z tohto dôvodu koberce.
Ale tiež riešim kuchyňu a chodby.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

slavica Pozri príspevok
Heniček, máš pravdu, ja mám to lino v obyvke, je podlepené a je oveľa príjemnejšie na chôdzu aj teplejšie ako plávačka. Som na prízemí... Len si nechaj priestor pod lištami na rozpínavosť, aby sa ti nevlnilo.Potom nám ho pofoť, som zvedavá , daj vedieť, papa.
...musím opraviť.... už ho tam nemám, mám tam plávajúcu, to lino mi liezlo už na nervy
0 0
sar sar

sar je offline (nepripojený) sar

Ahoj, ja sa tiez pripajam k tomu korku, my sme davali korok pred par rokmi (4), vtedy sa nam podaril zohnat len taky, ktory mal maksi povrch, preto sme ho dali iba do detskych a spalne a nelutujeme. Podlaha v izbach je tepla (deti v pohode sedia na zemi a nie je im zima), maksia (nenici tak klby a chrbticu), menej hlucna a lahko udrzatelna. Vsade inde sme dali drevennu plavacku s korkovou 2mm hrubou izolaciou, velmi to pomohlo - podlaha je teplejsia a menej hlucna . Tento rok si znami postavili dom a dali si korok uplne vsade - mozem potvrdit, ze povrchova uprava korku sla neskutocne dopredu. Ich korok je uplne inej kvality, je odolnejsi a pevnejsi. Maju ho uplne vsade aj v kuchyni. Cely dom im navrhovala architektka, ktora bola nadsena z tohto materialu (co sa tyka vlastnosti, ale aj dizajnu). Korok je jednoliatej bielej farby a pripomina skor modernu liatu podlahu. Mozem len vrelo doporucit do moderneho priestoru.
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ateliero Pozri príspevok
Do kuchyně je teď je nejvhodnější podlaha vinylová je to monohonásobně vylepšené lino díky své tvrzené nášlapné vrstvě.

Vinylové podlahy pre svoju vynikajúca cenu, vysokú odolnosť*
a ľahkou údržbu sú súčasným celosvetovým trendom.*
Sú ponúkané v dekoroch dreva, kameňa, dlažby ale aj netradičných*
moderných dekoroch. Vďaka svojmu dizajnu sa preto využívajú ako*
v bytových tak i komerčných priestoroch.*

Nie sú tak klzké a chladné ako dlaždičky, oproti parketám*
sú rozmerovo stále a majú širší vyber farieb a dizajnu.*
nemajú spáry jako dlaždičky
potvrdzujem, bola som na obhliadke, vysoká profesionalita aj ochota, široký výber. Len už čiastočne vopred nakúpené parkety a dlažba ma odradili od kombinácie s ďaľším materiálom.
Viem si predstaviť takto riešiť všetky priestory v byte.
0 0
Mirkaska Mirkaska

Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

KEJKA Pozri príspevok
potvrdzujem, bola som na obhliadke, vysoká profesionalita aj ochota, široký výber. Len už čiastočne vopred nakúpené parkety a dlažba ma odradili od kombinácie s ďaľším materiálom.
Viem si predstaviť takto riešiť všetky priestory v byte.
od ktorej firmy si pozerala vinylovú podlahu? resp. akú značku?
0 0
Mirkaska Mirkaska

Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

posúvam
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať