Zavrieť

Porady

Cena stavby RD - anketa

Tato tema je zalozena ako reakcia na temu "Cena stavby RD - vypocet podla m3". Formou ankety zistuje cenu stavby RD. Ucel tejto temy je pomoct spravit si nazor na financnu narocnost stavby pre novych stavebnikov.

Tu su anketove otazky, ktore maju sluzit ako sablona prispevkov:

-------------------------
Zastavana plocha:
Uzitkova plocha:
Rok vystavby:
Trvanie vystavby:
Podlazia: (.) prizemny, (.) podkrovny, (.) poschodovy (rovna strecha)
Pivnica: (.) nie, (.) ciastocne podpivnicenie, (.) ano
Stavebny material a hrubka:
Strecha material:
Zateplenie material a hrubka:
Kurenie energia: (plyn/elektrina/tuha palivo..)
Kurenie typ: (radiatory, podlahove, kombinovane, krb..)
Sposob vystavby:
Cena celkova s danou:
Usetril som ako:
Vylepsil(a) by som "nabuduce" toto:
-------------------------
Usporiadat
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Zastavana plocha: 178,7 m2
Uzitkova plocha: 147,1 m2
Celková obytná plocha: 82,3 m2
Rok vystavby: 2009-2010
Trvanie vystavby: zaklady (pasy + DT) november 2008, deka maj 2009...
Podlazia: bungalow, bez hornej deky - stropne tramy a podveseny SDK, vyska stropu 2,70m
Pivnica: nie
Stavebny material a hrubka: obvodove a nosne Ytong 250 P+D, priecky Ytong 125
Strecha material: Tondach Twist (plocha strechy 233m2)
Zateplenie material a hrubka: strop 24cm vata, obvodove mury 12cm EPS, sokel 6cm Perimeter
Kurenie energia: plyn
Kurenie typ: radiatory (garaz + rebrik v kupelni), podlahove zvysok domu + teplovzdusny krb
Sposob vystavby: svojpomoc + partie na murovanie, omietky, krov, SDK a keramicke dlazby a obklady
Cena celkova s danou: 77 000 EUR (2,3mil) - vratane zateplenia bez finalnej omietky, vratane kuchyne, spotrebicov, osvetlenia, laminatky, TV, SAT; BEZ terennych uprav, plotu, terasy...
Usetril som ako: material po znamosti, zvysok v jednych stavebninach (dali potom zlavy). Usetril som vela na tom, co som urobil sam...
Vylepsil(a) by som "nabuduce" toto: Vacsia komora/tech. miestnost - kotol a ostatne zariadnie by som zrejme dal do garaze, nech je v komore miesto. Mozno by som urobil o 20cm sirsiu kupelnu (vid tema http://www.porada.sk/t140300-kupelna...rko-cadiz.html ). Dal by som zrejme urobit strojove sadrove omietky. A mozno by som dal aj teplovodny krb, akumulacnu nadrz na povalu.
Naposledy upravil TomasHC : 15.08.10 at 06:36
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Nechápem,ako može niekto narábať s cenou domu v jednotke za m2 zastavanej plochy alebo za m3 obostavaného priestoru.Ja keď robím cenovú ponuku (drevostavba - ale to je jedno),spočítam si pomerne presne všetky plochy (obvodové steny,vnútorné nosné,nenosné,strop,krov,krytina,podlahy atď.) a podľa typu a zloženia nacením jednotlivé konštrukcie.Moje cenová ponuka pozostáva zo súčtu aspoň 30 detailne napočítaných položiek,preto je cena najbližšie k reálnej cene a nikdy sa mi nestalo,že by som bol drahý.Totiž pri rátaní na m2 alebo m3 býva cena nadhodnotená,pretože sa treba zmestiť aj do finančne náročnejšieho podorysu a to je klamanie (alebo rovno okrádanie zákazníka).Cenová ponuka mi trvá aj 5 hodín,ale stojí to za to.Porovnávam to s autom:koľko stojí auto?Každý hneď položí protiotázku:ale aké?Pri domoch je to si myslím ešte ťažšie určiť "z voleja",preto brúsim zubami pri otázke "Čo vyjde taký dom?"viac na metis@atlas.sk
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

Tvoj pristup je samozrejme OK,
temu som sa snazil ozivit z dovodu planovanej stavby.
starsie prispevky boli z doby vseobecnej prosperity, t.z. nakup x 4 = predajna cena
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

tak tá 4 je príliš.Je chybou,ak stavebná firma robí zo seba ďalšie stavebniny,pretože firma má byť v prvom rade práca,nie obchod.Možno idem proti sebe,ale potom nečudo,že firmy nedostávajú zákazky.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

4x je niekedy aj malo, ale ked aj realizujes ako pises, mas moje (nase) uznanie.
ked mozes napis nam o neakej realizacii, napr. ako TomasHC

dakujem
0 0
mirka06121985 mirka06121985

mirka06121985 je offline (nepripojený) mirka06121985

Ahojte, prosim o radu, neviete mi niekto poradit pribliznu cenu za kolko sa predavaju stavebne pozemky v nemsovej? Velmi pekne dakujem za odpovede :-)
0 0
Wlady Wlady

Wlady je offline (nepripojený) Wlady

mirka06121985 Pozri príspevok
Ahojte, prosim o radu, neviete mi niekto poradit pribliznu cenu za kolko sa predavaju stavebne pozemky v nemsovej? Velmi pekne dakujem za odpovede :-)
GOOGLE Nemsova stavebne pozemky...

Mne to hned naslo jeden za 53 a druhy za 72Eur/m2
0 0
vratnik vratnik

vratnik je offline (nepripojený) vratnik

Wlady Pozri príspevok
GOOGLE Nemsova stavebne pozemky...

Mne to hned naslo jeden za 53 a druhy za 72Eur/m2
To je ponukova cena mozno nehnutelnosti, ktoru predavaju tretim rokom ... realna predajna cena moze byt vyrazne nizsia
0 0
drozdm drozdm

drozdm je offline (nepripojený) drozdm

ešte len planujeme začať ale duuuufame že sa do 60000e zmestime , dufame
držte prsty
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať