Zavrieť

Porady

interné doklady

Uctujem kadernictvo. Mam prijmove doklady - trzby a vydavkove doklady - mzdy, najom, material. Nema auto. Uctujem este nejake interne doklady? Myslim nie, ale potvrdte mi to. Budem si 100% ista. Dik
Usporiadat
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Vyjadrí sa tu ešte niekto k tomu, že počas roka podla postupov učtovania JU...by sa nemali učtovať ID?Mali by sa používat len pri uzávierkových operáciach.Čo vy na to?Ja to hladám ale nemožem sa k tomu dopátrat.Ja ID v pohode účtujem aj v priebehu roka.Myslím že sa o tom písalo už tu na porade.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Danielam
Vyjadrí sa tu ešte niekto k tomu, že počas roka podla postupov učtovania JU...by sa nemali učtovať ID?Mali by sa používat len pri uzávierkových operáciach.Čo vy na to?Ja to hladám ale nemožem sa k tomu dopátrat.Ja ID v pohode účtujem aj v priebehu roka.Myslím že sa o tom písalo už tu na porade.
Samozrejme, že uzavierkové operácie /odpisy a pod./ ale vzájomné zápočty
podľa mňa nie sú uzavierkové operácie a nedajú sa inak účtovať ako ID!?
Som rada, že sa možem s niekým poradiť.
Ste fajn-staré kozáčky/teda myslím Poraďácke staré kozáčky.
Závidím vám.
Naposledy upravil ALDA : 05.04.05 at 17:18
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
V JU by sa mali učtovať ID ako uzávierkové operáie, ale keď Ti to program umožní tak prečo by si nemohla mať ID ohľadom vzájomných zápočtov ( keď s tým súhlasí aj druhá strana a nevyžaujú od Teba pokladničné doklady). Pokiaľ je to vzájomný zápočet sumy braných pohľadávok a záväzkov by mali byť rovnaké (možnosť čiastkovej úhrady aby sedeli konečné sumy pri započítaní, a keby si to urobila či cez pokladňu alebi ID potom pokladňa by nemala mať rozdiely).

ďakujem za starú poraďácku kozáčku, a ALDA nezáviď a pripoj sa k nám. Momentálne Ťa vítam medzi nami ako nového člena.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Danielam
Vyjadrí sa tu ešte niekto k tomu, že počas roka podla postupov učtovania JU...by sa nemali učtovať ID?Mali by sa používat len pri uzávierkových operáciach.Čo vy na to?Ja to hladám ale nemožem sa k tomu dopátrat.Ja ID v pohode účtujem aj v priebehu roka.Myslím že sa o tom písalo už tu na porade.
Súhlasím Daniela, aj ja tak účtujem! A kontrol som už neičo zažila, nebol žiaden problém, dokonca som zlízla pochvalu, že je to prehľadné !
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

ondrejvla
Súhlasím Daniela, aj ja tak účtujem! A kontrol som už neičo zažila, nebol žiaden problém, dokonca som zlízla pochvalu, že je to prehľadné !
Aj ja si myslím že je to prehladnejšie pomocou ID.Tam si poznačím všetko čo potrebujem.Kedykoěvek sa k tomu vrátim viem čo som robila.Hoci aj 5 rokov dozadu lebo si to píšem "po lopate".
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Danielam
Vyjadrí sa tu ešte niekto k tomu, že počas roka podla postupov učtovania JU...by sa nemali učtovať ID?Mali by sa používat len pri uzávierkových operáciach.Čo vy na to?Ja to hladám ale nemožem sa k tomu dopátrat.Ja ID v pohode účtujem aj v priebehu roka.Myslím že sa o tom písalo už tu na porade.
Ja tiež bežne používam v JÚ v priebehu roka interné doklady. Zákaz ich používania v priebehu roka som si tiež nikde nevšimol, a keby aj v postupoch nejaký náznak obmedzenia bol, zákon o účtovníctve nám jednoznačne ukladá viesť účtovníctvo tak, aby verne zobrazovalo skutočnosť. A to si bez priebežného účtovania interných dokladov neviem predstaviť, najmä ak chcem mať aktuálny prehľad o daňovom základe. Ja cez ID bežne účtujem zápočty, príspevok na stravovanie, náklady na PHM pri prac.cestách atď. A zatiaľ žiadna kontrola nemala námietky, skôr naopak.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Tiež interne účtujem v JÚ v priebehu roka. Napr. lízing - mesačný odpis (výdavok pri starých lízingoch), ďalej "ostré " faktúry u platcov DPH, pretože potrebujem uplatniť DPH ak bola zálohová faktúra zaplatená kedysi dávno......., nemusím na konci roka lustrovať, či mi niečo neušlo . Ani mne kontroly nič nevyčítali.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Dokonca túto možnosť programy ponúkajú /Alfa/, pretože inak než cez ID sa v nich nedá zaúčtovať operácia aby sa ovplyvnil VOD alebo POD a nehýbalo sa s pokladňou alebo bankou.
Pekný deň želám...
0 0
TMaja TMaja

TMaja je offline (nepripojený) TMaja

zapocty urcite len cez ID....ved tam nie je pohyb penazi...je len zapocet pohladavok a zavazkov....
0 0
maya bujnovska maya bujnovska

maya bujnovska je offline (nepripojený) maya bujnovska

Dobry den,

potrebovala by som poradiť. SZČO ma vystavenu fa napr. v sume 1800 €, firma pre ktoru pracoval ale spravila jednostranný započet a z tejto sumy mu odratala napr. 7€ za rukavice. Fa mu bola uhradena v sume 1793€. prosim vas ako to mam zapisat v penaznom deniku a v knihe odoslanych faktur.mam dat tie rukavice do vydavkov minusom? vopred dakujem za pomoc
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať