Zavrieť

Porady

Reductil

Ahojte poradaci,
chcem sa opytať či ma niekto z Vás skusenosť s liekom Reductil a ak áno, tak akú. Vdaka
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Píšete,že Reductil je na predpis.Ja som ho kúpila bežne v lekárni, na odporučenie kamarádky.Vychvaľovala ho "do nebies".Vraj ho berie veľa kolegýň, a všetky schudli 5-12 kg. Ja som ho brala 2 mesiace. Prvý mesiac som zhodila 3 kg, druhý mesiac nič.Jedávala bežne 3x denne, medzitým nejaké ovocie,či jogurt.(sladké nejedávam takmer vôbec,nechutí mi).
Po dvoch mesiacoch som sa stretla s tou kámoškou,čo mi liek doporučila,ona schudla za 2 mes. 15 kg. Ale po chvíli priznala, že dva mesiace s Reductilom jedla iba grahamové tyčinky!Ani len teplú polievku!Dala by život za teplé jedlo.
Ďakujem pekne,za také tabletky!
Nikdy som neverila na nejaké zázračné tabletky. S Reductilom som dala sa oblbnúť, stálo ma to za 2mesiace 3400sk.
Ale utvrdilo ma to v mojom "zdravom sedliackom rozume"- obmedziť jedlo a pridať pohybu.
Tieto,alebo podobné tabletky nechcem zatracovať, opisujem len svoju skúsenosť.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Raductil by mal byť viazaný na predpis, ale vo väčšine lekární ho predávajú voľne.
S Danielou musím súhlasiť, je to oveľa jednoduchšie, ak dietu držíme spolu, nemám problém čo nachystať pre mňa a pre neho, s tým, že teraz on musí
mať dietu, nemusím sa trápiť s tou nudnou vetou: zajtra čo budeme variť?
Trápi sa on, aj navarí.

Tu je jedna výborná stránka http://www.reduktip.sk/.
0 0
ESTERHAZI ESTERHAZI

ESTERHAZI je offline (nepripojený) ESTERHAZI

Momentálne si užívam so svojou 6 mesačnou buchtičkou :-). ...viac
Však som tak urobila , nesúhlasila som.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Simonab Pozri príspevok
Ja mám osobné skúsenosti s predpisovaním tohoto lieku. Je to liek overený štandardnými štúdiami, pôsobí na centrum sýtosti v mozgu a ovplyvňuje, resp. zvyšuje metabolizmus s následným zvýšením uvoľňovania tukov z ich zásob. Teda nejedná sa o rôzne bomby propagované v rôznych bulvárnych novinách. Zatiaľ nemal nik u mnou predpísaných pacientov vedľajšie účinky, ktoré ako u každého človeka môžu byť a to hlavne alergia a psychické problémy rôzneho rázu. Samozrejme, že v príbalovom letáku je toho podstatne viac, ale ako vravím, zatiaľ nik nemal vedľajšie účinky. Je dôležité však pripomenúť, že liek umožňuje chudnúť, ale za pomoci pacienta- pravidelná pohybová aktivita a určité režimové opatrenia, ktoré sú na stránke www.reductil.sk. Od 7.4. je najnižšia cena tohoto lieku- 820 sk za 10 mg balenie.

P.S. predchádzajúci príspevok písal manžel. Ja len aby ste si nemysleli že som rozdvojená osobnosť.
Ja som si myslela , že si už zmenila povolanie , účtovníčka a vypisuje recept pozdravuj manžela
0 0
ESTERHAZI ESTERHAZI

ESTERHAZI je offline (nepripojený) ESTERHAZI

Momentálne si užívam so svojou 6 mesačnou buchtičkou :-). ...viac
ahojte .. už beriem reductil dva týždne a tri kg sú dole :-)
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Ja som ho musela bohuzial vysadit, po 1 apol mesiaci, vraj zhorsuje hemeroidy, aj zhorsil - krvacali, hoci som mala prav. srolicu. Vraj to sposobuje sibutramin, vacsie prekrvenie a krvacavost. No vyborne mi pomahal na bolest hlavy, cely cas som nemala migrenu. 3 dni po preruseni som sa utrhla z retaze a jedla prave ten den robene cestoviny, male davky, ale 4x. No uz na druhy den a dalej az doteraz uz som zase v norme. To kilo z cestovin som davala dole asi 4 dni. Vaha mi zatial dole uz nejde, zacala som cvicit na posilovacej vezi aj mimo, ze vraj aj rast svalov nieco vazi, no uvidime. Kazdopadne drzim palce vsetkym uzivatelom a nezabudnut po vysadeni pokracovat v spravnom stravovani. Ja som sa vdaka nemu naucila ranajkovat a jedavat 5 x denne male mnozstva. Aj ked s nim to bolo lahsie, da sa.
0 0
cililink111 cililink111

cililink111 je offline (nepripojený) cililink111

ja beriem reductil dva tyzdne a neschudla som ani dkg. jem malo ale pravidelne. pohybu mam dost. povzbudi ma niekto?
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Musis si ustrazit aj denny prijem kJ - 5 az 6000. Mozno ti pomoze stranka www.chudnutie-ako.sk - hod to radsej do googlu, ak som to spatne napisala. Ak nedodrzis dennu davku kJ, telo bude setrit a chudnut budes iba vodu.
0 0
silvus2 silvus2

silvus2 je offline (nepripojený) silvus2

Chcela by som vedieť, ako Reductil presne pôsobí - potláča chuť do jedla, takže človeku sa vôbec nechce jesť, alebo len navodzuje pocit sýtosti? Lebo to nie je to isté. Ďakujem
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
No ja ked som ho zacala uzivat, jedla by som aj klince. Neviem ci vedomim, ze uz idem jest inak albo co, no trvalo nejake dva tyzdne kym som sa naucila jest 5x denne a mensie davky.Ale fakt som slintala a stalo ma vela namahy nepodlahnut. Tiez som mala pocit, ze nema ucinok. Ale na co presne posobi neviem. Ked som ho vysadila, prezrala / doslova/ som sa prvy den cestoviny so zel. a masom - asi 10x denne aspon po 4 velkych lyziciach, no nedalo sa odolat. Uz je to dlho, odvtedy som schudla spravnou stravou dalsich 6 kg, bez neho. Pomoze ten link hore, fakt je to potom o celozivotnej discipline, samozrejme aj s vynimkami.
0 0
cililink111 cililink111

cililink111 je offline (nepripojený) cililink111

Ahojte. tak kilo mam dole. ale za dva a pol tyzdna. Ale to bude asi v poriadku, ze? Mali ste niekto problemy aj so stolicou?
0 0
xavenka xavenka

xavenka je offline (nepripojený) xavenka

Mne to slo asi za dva mesiace 9kg a nemala som ziadne problemy a hlavne vas to prinuti aj jest zdravsie a zamysliet sa nad tym co do seba nahadzeme a hlavne ako obezna som mala viac zdravotnych problemov teraz sa nemozem stazovat .
0 0
akbyrka akbyrka

akbyrka je offline (nepripojený) akbyrka

ahoj je tu niekto aktualny co berie tabletky reductil a ma s tym aj dobre skusenosti?
0 0
tonka56 tonka56

tonka56 je offline (nepripojený) tonka56

Reductil som brala 3 mesiace. Schudla som 2 kg. Škoda tých peňazí.
0 0
Borský Borský

Borský je offline (nepripojený) Borský

Verím sebe a každému iba raz ...viac
Reduktil je anorektikum a potláča pocit hladu. Bral som ho tri mesiace a musel som prestať kvôli vedlajším účinkom. A je aj neprimerane drehý. Schudol som celkom jednoducho- úpravou príjmu stravy. ...ja neodporúčam Reduktil, možno niekomu pomôže ale môže aj poškodiť
Naposledy upravil arizona : 30.09.09 at 16:59 Dôvod: reklama
0 0
horka horka

horka je offline (nepripojený) horka

Ja som ho brala pred 2 mesiacmi vybrala som 1 davku schudla som 2 kg.......... zas nemam moc veľku nadvahu, takže celkom čo som chcela......... teraz sa snažim to udržiavať........ bez upravy stravy však nič nevydrži....
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Ja som potrebovala schudnúť po liečbe kortikoidmi, mala som nadváhu, zvyšovaním inzulínu sa zvyšoval aj pocit hladu. Bez predpisu lekára som ho voľne zakúpila v lekárni, dávku na 2 mesiace a urobila som blbosť. Neuvedomila som si, že užívanie kortikoidov a Reduktilu je nemožné, že ak sú kortikoidy, tak Reduktil nezaberie. Keď som sa priznala lekárke, upozornila ma, že tieto dva lieky nemôžu podporovať účinok toho druhého, teda Reduktilu. Ale po vysadení kortikodov, teda dúfam, že bude čím skôr určite pristúpim k tomuto utlmovaču hladu.
0 0
Borský Borský

Borský je offline (nepripojený) Borský

Verím sebe a každému iba raz ...viac
Jednoznačne súhlasím s Ludmilou 12. Reduktil je anorektikum.
Tento druh liekov sa dá ideálne využiť prvé mesiace na začiatku chudnutia. Pomôžu tučnému človeku ľahšie znášať prvé obdobie po zmene stravy na racionálnu, kým sa ju naučí pripravovať tak, ako má vyzerať. Môžu pomôcť zmierniť túžbu maškrtiť. No asi po pol roku sa ich efekt postupne oslabuje. Chudnutie sa pomaly zastavuje a v ďalšom období už anorektiká skôr brzdia znovu pribratie, ako by pomáhali ďalej chudnúť.
Nepríjemné je to, že anorektiká uľahčia chudnutie a tak človek nadobudne pocit, aké to je vlastne jednoduché. Ako ľahko sa drží diéta. No po vysadení liekov sa rýchlo vracia k starému „normálu“, k nezdravej strave, k pasivite. Bez liekov nasleduje väčšinou rýchly jojo efekt. Málokto dokáže pokračovať v novej životospráve po „nakopnutí“, či „naštartovaní sa“ liekmi. Žiaľ.
Ja som bral Reduktil a aj som schudol asi 6kg. Predpísal mi ho tiež lekár...ale ja som si ho našiel na základe propagácie na internete. Po dvoch mesiacoch som ho musel vysadiť,kvôli zlým pečeňovým testom.Samozrejme pri predpisovaní mi nebilo dostatočne vysvetlené, že reduktil len potláča pocit hladu a mal by som postupne zmeniť životosprávu, Takže jojo.

Po všeliakých dietach a tabletkách som schudol jednoznačne len na základe zmeny stravovacích návykov. Je o tom web magazín o správnej životospráve - Nová línia. Nechcem sem dávať link. Ale dá sa vygúgliť.
0 0
lilly.01 lilly.01

lilly.01 je offline (nepripojený) lilly.01

Ahojte, ja beriem reductil, davku som mala nastavenu na 6 tyzdnov, potom idem na kontrolu. Este mi tam zostalo par tabletiek, ale uz ich nejem. U mna to ziadny zazrak nespravilo.

Reductil je na zabranovanie pocitu hladu, aby sa clvoek nastavil na spravnu zivotospravu. Ja so zivotospravou nemam problemy, jem zdravo, takmer beztukovo a bez cukrovo. Moj problem je, ze jem sice v malych mnozstvach a 5x za den, ale veceru nie som schopna posunut do 17h...je
to hlavne kvoli dietatu, veceriam zvycajne po 19h
Moj ndruhy problem je, ze mam problemy s chrbticou a mam zakazane cvicit, ja vsak najviac chudnem pri cviceni

Nemozem povedat, ze by mi Reductil potlacil hlad tak, ze by som nemala pocit hladu a nechcela by som jest vecer. Skor som to "ukocirovala" pevnou volovou s vedomim, ze ked som uz dala take peniaze za lieky na chudnutie, tak nech to ma nejaky efekt. Za ten cas som neschudla viac ako 2kg, co si myslim, ze s pevnou volou by som zvladla tiez. Ale ked sa mi zhorsil zdravotny stav a podlahla som "depkam" uz len z toho stresu boli kila naspat

Dalsie tabletky si predpisat nedam.
Pri Reductile je dolezite dodrziavat zivotospravu, nejest po 16h max do 17h. dovtedy totiz pecen vylucuje enzymy, ktore spracuvavaju tuky, potom sa tuky uz len ukladaju Dolezitou castou uberania na vahe je aj pohyb, ktory mne zial chyba. Odporuca sa bud aerobne cvicenie, alebo rychla chodza cca 30-60minut denne.

Uplnou nahodou som nasla odkaz na jednu stranku, ktora sa mi najskor zdala divna, ale nakoniec som to skusila. Teraz to dorziavam len prvy tyzden, mozem povedat, ze prvy den mi bolo sialene a vypila som litre tekutin. Po troch dnoch som si uz ani neuvedomovala, ze mam hlad
Skuste sa na to pozriet. nie len, ze mi za ten tyzden islo 1,5 kilo dole, ale sa aj lepsie citim a co je hlavne, citim to aj na obleceni, dokonca si to vsimlo moje okolie!!!!
Naposledy upravil arizona : 02.10.09 at 11:01 Dôvod: reklama
0 0
Lenka R Lenka R

Lenka R je offline (nepripojený) Lenka R

ekonóm - živnostník
Ja beriem Reduktil 5-ty mesiac , schudla som 12 kg. Mám ho na predpis, chodím pravidelne na kontroly, žiadne vedľajšie účinky som zatiaľ nepocítila. Samozrejme treba upraviť stravu, nie držať diétu a ani nehladovať. Keďže úbytok hmotnosti ide pomaly,mal by byť efekt trvalý , nemal by nastať jojo efekt. Prišla som na to , že žiadne diéty nefungujú, napr. pri tej 90 dňovej som schudla asi 8 kg a následne v priebehu pol roka pribrala viac ako 10. Treba upraviť stravovací režim, nie dietovať a tie tabletky napomáhajú chudnutiu , ja som zatiaľ s Reduktilom spokojná...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať