Zavrieť

Porady

Ústna dohoda

Dobrý večer,
chcela by som vedieť Váš názor, či aj ústna dohoda je platná.
Objednala som si dopravu tovaru zo zahraničia na Slovensko - ústne od osoby, s ktorou spolupracujem už 3 roky. Za posledné 3 roky viem preukázať dovoz tovaru 8-9x počas roka, nikoho iného na dopravu nevyužívam.
Bohužiaľ, počas dopravy došlo ku krádeži tovaru z auta, bez riešenia polície. Až po tomto vyšlo najavo, že prepravca nemá uzatvorené žiadne poistenie pre prípade poškodenia tovaru a krádeže počas prepravy.
Samozrejme, prepravca sa vykrúca, zaplatiť škodu nechce, lebo nemám nič na papieri (zmluvu).
Ďakujem za Vaše názory
Usporiadat
Lea91 Lea91

Lea91 je offline (nepripojený) Lea91

Dobry den potrebovala by som radu ..., manžel podnika- zemne prace ,
v júly tohto roka sme uzavreli so starostom nasej obce ústnu dohodu/na zaklade dobrych vztahov / o reklamacii kanalizacie kt. mala spravit udajna kosicka firma.
Manzel kanalizaciu opravil ,myslim, ze uz aj je po kolaudacii a stale peniazky nemame na ucte,
vystavila som fakturu a obecny urad mi ju vratil spat s tym ze ju nemoze zaevidovat do uctovnictva nakolko investor stavby je "udajna kosicka firma". Ale dohoda bola medzi starostom a mojim manzelom ja som bola svedok. Aj pocas praci pri kanalizacii su svedkovia. Ako sa mam dopracovat k svojim peniazkom . Mali sme x zakazok no takýto problem nikdy nebol. Od ukoncenia prace je uz 2 mesiac , o chvilu su tu volby a som si ista ze náš starosta uz nebude zvoleny . Kto mi potom vyplati peniazky ked nieje ziadna evidncia o reklamacii vlastne o nicom a ked za nim chodim aby ma vyplatil tak sa vyhovara na tu firmu. Poradte mi ako postupovat aby som o peniaze neprisla.Dakujem
Naposledy upravil Lea91 : 12.10.10 at 15:36
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Starosta by mal potvrdiť objednávku: buď dá príkaz na úhradu faktúry, podpíše objednávku a pod. Najlepšie je prerokovať to s ním osobne. Môžete mu aj napísať list, že ste na základe jeho požiadavky vykonali opravu - a priložiť faktúru.
Vy nemôžete vedieť, kto je u nich zaevidovaný ako investor. Keď ste prácu na základe dohody vykonali, musia vám to uhradiť. Veď ste si to nevymysleli sami.
4 0
Lea91 Lea91

Lea91 je offline (nepripojený) Lea91

Snazila som sa to snim prerokovat. Ale nema zaujem sa ani stretnut , nedvíha telefon a ked ho neohlasene navstivim tak sa vyhovara na investora.Neviem ako mu na to oponovat nejak zo zakona. Este to skusim cez obecne zastupitelstvo ale na dedine to je vsetko "ruka v ruke", obavam sa ze ani to mi nepomoze.O chvilu su tu volby a pokial ho nezvolia opat za starostu prepadnu mi peniaze.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Ústna dohoda, žiadna dohoda. Po voľbách sa vám to potvrdí.
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Čo keby ste kanalizáciu uviedli do pôvodného stavu?
0 0
Lea91 Lea91

Lea91 je offline (nepripojený) Lea91

Maria 27,,, ta kanalizacia bola spravena pre romsku populaciu ...asi by to vobec nedopadlo dobre , :-)),,
neviem sa pohnut pred chvilou sme mu opat volali a bez vysledkov...
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Pošli mu oficiálny list s doručenkou, musí ti odpovedať. V liste popíš skutočnosť a žiadaj preplatenie faktúry. Aspoň uvidíš, aké uvedie dôvody nezaplatenia a od toho sa môžeš odraziť, ako postupovať ďalej. Oni by asi mohli prácu aj refakturovať ...
3 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať