Zavrieť

Porady

Leasing a platca DPH

Dobrý deň, som v JU nováčik a chcela by som poprosiť a stručné popísanie, ako sa účtuje leasing auta,M1, u platcu DPH a ako budú vyzerať uzavierkové operácie- odpisy, úroky a DPH, vopred ďakujem.
Usporiadat
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
Ja nebudem nevďačná-ďakujem za tabuľku, je to fajn vec, ale chcem sa len spýtyť, či tú tabuľku môžem použiť, ak naša firma začína o mesiac lízovať nie auto, ale potlačovací stroj.
... len doplním, áno môžeš, pokiaľ ste platitelia DPH, bude sa Vás týkať tabuľka určená pre leasing ako pre nákladné vozidlo, samozrejme za predpokladu, že stroj je nakúpený od platiteľa DPH.
Naposledy upravil petovsan : 05.03.08 at 16:03
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
Ďakujem za rýchle odpovede, áno sme platitelia DPH, rovnako ako aj dodávateľ stroja.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

... ja teda tiež doplním

pre neplatiteľov DPH, ktorí chcú tabuľku použiť na lízovaný HIM - použijú tabuľku č. 1 /ktorá je na OM/,
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

Muška Pozri príspevok
... ja teda tiež doplním

pre neplatiteľov DPH, ktorí chcú tabuľku použiť na lízovaný HIM - použijú tabuľku č. 1 /ktorá je na OM/,
Muška, sorry, nechcela som Ťa dopĺňať, pôvodne som tam mala odpoveď BEZ doplním, len som sa zdržala akýmsi telefonátom, tak som tú odpoveď odoslala neskôr a si ma predbehla, tak som to už nechcela mazať a radšej som doplnila. Ale asi bude lepšie, ak sa vymažem
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Nie, vôbec mi nevadí, že si ma doplnila, len som samozrejme "spanikárila" a kukla opäť asi 3333 krát do §§§ , že prečo píšeš iba o platiteľovi - keď §§ hovorí:

(6) Pri obstaraní hmotného majetku formou finančného prenájmu súčasťou obstarávacej ceny u nájomcu nie je daň z pridanej hodnoty.

...som sa ľakla, že mi ušlo , že sa to týka iba auta
0 0
KulovaM KulovaM

KulovaM je offline (nepripojený) KulovaM

petovsan Pozri príspevok
Opäť mi nedá nezareagovať na Tvoj príspevok, nedočkavá KulovaM, ale chcem Ti vysvetlit jedno: poraďákom nie je ťažké a únavné poradiť, neboli by tu inak tie tisíce kvalitných príspevkov, ale každý z nich sa živí účtovníctvom ... a ak by nič iné nerobili, len radili a radili ... samozrejme zadarmo a turborýchlosťou, nemali by o chvíľu ani na tú elektrinu do svojho PC .
Spýtam sa Ťa takto: Tebe je ťažké a únavné prevetrať tu to more príspevkov, ktoré sú tu o leasingu popísané? ... a nie sú to len znenia paragrafov !!!!
Nezabudni tiež na to, že aj tí, ktorí tu rozdávajú svoje vysoko odborné rady zadarmo, museli obetovať nehorázne množstvo svojho voľného času, aby tie poznatky získali.... tak ak sa chceš niečomu naučiť, čítaj, čítaj a ešte raz čítaj, aby si minimálne takto o rok mohla rozdávať svoje poznatky aj Ty !!!!!!!!!!!!!!!!!
Milý Petovsan, tak teraz mi naozaj krivdíš, lebo pred tým, ako som dala tento príspevok, som ozaj prelúskala všetky témy, čo sa leasingu týkali, a nie len tu, ale aj na iných stránkach- o čom svedčí aj príspevok, čo som sem pridala z iného linku....
Ako ľahko viete odsúdiť človeka, ked nič o nom neviete.....
aj tak som v pohode a dakujem za rady.
0 0
KulovaM KulovaM

KulovaM je offline (nepripojený) KulovaM

Muška Pozri príspevok

Píšeš, že si v JU nováčik - snažili sme sa Ti pomôcť, kde hľadať.

Mojim linkom , kde máš tabuľky od Maríny na osobné aj nákladné auto /vhodné sú aj pre platiteľa aj pre neplatiteľa DPH/ - len si ich upravíš podľa seba /ale najskôr tomu musíš rozumieť / si ohrdla - vraj robíš ručne JU.. ..No a?

Odkazmi od Johanky na príslušné §§ si ohrdla tiež

Tak,čo vlastne chceš?
Chceš sa to naučiť, alebo Ti "iba" stačí , aby sme Ti urobili účtovníctvo???
Ničím som neohrdla, a to , že robým JU ručne- znamenalo, že nemám technické vybavenie na to, aby som vedela s tabuľkou pracovať....
Myslím, že moj dotaz bol celkom konkrétny a neznamenal, aby ste mi tu urobili učtovníctvo za mna.

Myslela som, že Porada je o poradení sa, chcela som sa poradiť, ale vidím, ....a neberte to zasa niekto osobne
" zabudol vôl, že teľaťom bol"
0 0
KulovaM KulovaM

KulovaM je offline (nepripojený) KulovaM

Pre veštkých, čo sa mi snažili pomôcť, ale aj o kritiku- ktorú som očakávala, DAKUJEM

Petovsan, hlavne tebe, lebo ty jediný si nezaujal len hrdý postoj ale ukázal si aj ľudskú stránku svojej osobnosi
Vdaka takým ľudom, ako si ty....a to myslím úprimne.
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

KulovaM Pozri príspevok
Milý Petovsan, tak teraz mi naozaj krivdíš, lebo pred tým, ako som dala tento príspevok, som ozaj prelúskala všetky témy, čo sa leasingu týkali, a nie len tu, ale aj na iných stránkach- o čom svedčí aj príspevok, čo som sem pridala z iného linku....
Ako ľahko viete odsúdiť človeka, ked nič o nom neviete.....
aj tak som v pohode a dakujem za rady.
Vieš, ono celé toto nedorozumenie asi vzniklo z Tvojho nedočkavého a arogantného príspevku "no, ďakujem za pomoc" ... teda taký podtext som z neho vycítila ja. A na dôvažok v téme LEASING ... tá je tu totiž preberaná snáď už 1000x, takže nám tiež nemaj za zlé, že v tejto dobe, keď koľkí ani nevieme, ktorý papier skôr chytiť do ruky, niekomu ujdú nervy ... dobre poradiť sa snažili aj Muška, aj Johanka ... lenže odkazy na § si ignorovala ... a ak chceš robiť účtovníctvo, Ty musííííííííííííííš čítať tie paragrafy, dokolečka dokola, aj keď im hneď nerozumieš .... uvidíš, nakoniec porozumieš. Ak k tomu pridáš vysvetlenia z Porady, tak to pôjde celkom rýchlo ... len nebuď nedočkavá, vidíš, čo to spôsobilo ...

p.s.: myslím, že Ťa nikto neodsúdil, Poraďákom ide najmä o to, aby sa nováčikovia naučili vyhľadávať odpovede na svoje otázky a nezakladali len nové a nové témy ... potom vidíš, že už je náramne ťažké v spleti toľkých príspevkov nájsť presne to, čo zrovna potrebuješ ... a takto to dopadne
Takže, MIER !!!
0 0
KulovaM KulovaM

KulovaM je offline (nepripojený) KulovaM

Johanka Pozri príspevok
Ale, ale , brzdi ... prečítaj si túto tému http://www.porada.sk/t71365-pohodlno...t-a-ci-co.html, možno pochopíš .

Pomôž somárovi z blata, odmení sa ti kopnutím .
a stačilo tak máličko
poradiť mi, ako zaučtujem leasingovú splátku, z ktorej položky si uplatňujem DPH a u ktorej položky sa DPH zaučtuje do réžie


teraz to už viem, ale nie vďaka porade, čo ma dosť mrzí.
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

KulovaM Pozri príspevok
Ničím som neohrdla, a to , že robým JU ručne- znamenalo, že nemám technické vybavenie na to, aby som vedela s tabuľkou pracovať....
Myslím, že moj dotaz bol celkom konkrétny a neznamenal, aby ste mi tu urobili učtovníctvo za mna.

Myslela som, že Porada je o poradení sa, chcela som sa poradiť, ale vidím, ....a neberte to zasa niekto osobne
" zabudol vôl, že teľaťom bol"
Ešte musím zareagovať na toto a neberiem to osobne: nie, nezabudli sme, že tiež sme každý nejako začínali ... tiež sme nevedeli všetko ... možno skoro nič ... ja uznávam, že ten, kto robí účto dlhé roky, je v ľahšej pozícii pri terajšej frekvencii toľkých zmien zákonov a že tí, ktorí sú v praxi 1-2 roky to majú ťažšie, keďže ešte nie sú poriadne doma ani v "základných otázkach" ... ale na druhej strane, tí, ktorí začínali 10 - 15 rokov a viac dozadu .... NEMALI PORADU !!!!!!!!!!!! .... skús si predstaviť, ako sme si zháňali informácie typu: čo tým autor zákona asi myslel? Jediné, čo sme mali k dispozícii bol suchý text paragrafov, ktorý si si mohla vysvetliť minimálne trojako.
Preto treba dať svojim otázkam na Porade ČAS (určite vždy niekto poradí) a medzitým hľadať a hľadať nové odpovede.
0 0
KulovaM KulovaM

KulovaM je offline (nepripojený) KulovaM

petovsan Pozri príspevok
Ešte musím zareagovať na toto a neberiem to osobne: nie, nezabudli sme, že tiež sme každý nejako začínali ... tiež sme nevedeli všetko ... možno skoro nič ... ja uznávam, že ten, kto robí účto dlhé roky, je v ľahšej pozícii pri terajšej frekvencii toľkých zmien zákonov a že tí, ktorí sú v praxi 1-2 roky to majú ťažšie, keďže ešte nie sú poriadne doma ani v "základných otázkach" ... ale na druhej strane, tí, ktorí začínali 10 - 15 rokov a viac dozadu .... NEMALI PORADU !!!!!!!!!!!! .... skús si predstaviť, ako sme si zháňali informácie typu: čo tým autor zákona asi myslel? Jediné, čo sme mali k dispozícii bol suchý text paragrafov, ktorý si si mohla vysvetliť minimálne trojako.
Preto treba dať svojim otázkam na Porade ČAS (určite vždy niekto poradí) a medzitým hľadať a hľadať nové odpovede.
ano, aj na moje staršie dotazy som nechala čas, nenašla som žiadne odpovede, ale poradila som si inak.

za to, že pred 10-15 rokmi ste poradu nemali, za to ja ale nemôžem, a ani som to nesposobila.

a s tým časom, nuž maj čas, ked o 2 hodiny ti príde kamarát na hotové...)
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
KulovaM Pozri príspevok
...načo mi je paragrafove znenie, ak tomu nerozumiem, preto som sa tu vlastne obrátila o radu, aby som to videla ako sa to v praxi robí a aby som ten postup aj pochopila.....
nuž ak je Vám poraďakom ťažké a únavné poradiť, nebudem obťažovať.......
...a možte si s príspevkom 2 súhlasiť hoc aj všetci......

Nemôžem súhlasiť so zvýrazneným.

Z nikoho sa bez znalosti čítania paragrafov nestane dobrý účtovník. Stane sa z neho len balast, ktorý znižuje kredit účtovníkom.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
KulovaM Pozri príspevok
Ničím som neohrdla, a to , že robým JU ručne- znamenalo, že nemám technické vybavenie na to, aby som vedela s tabuľkou pracovať....
Myslím, že moj dotaz bol celkom konkrétny a neznamenal, aby ste mi tu urobili učtovníctvo za mna.

Myslela som, že Porada je o poradení sa, chcela som sa poradiť, ale vidím, ....a neberte to zasa niekto osobne
" zabudol vôl, že teľaťom bol"
Chceš povedať, že na internet sa pripájaš bez počítača? Lebo na to aby si mohla s tou tabuľkou pracovať iné nepotrebuješ.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

KulovaM, máš už prácu?
http://www.porada.sk/inzercia/showpr...782#post346552
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Ermon, to je sila, normálne mi padla sánka, lebo podľa popisu práce by som povedala, že je to špičková ekonómka,ing., práca v Alfe a na PC a napíše, že nerobí na programe a že nerozumie paragrafovému zneniu. Ja nemám slov...
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

zuhl Pozri príspevok
Ermon, to je sila, normálne mi padla sánka, lebo podľa popisu práce by som povedala, že je to špičková ekonómka,ing., práca v Alfe a na PC a napíše, že nerobí na programe a že nerozumie paragrafovému zneniu. Ja nemám slov...
"Z dôvodu mojej nevrlosti a arogancie a vyrovnávania si účtov so svojim egom" - koniec citátu - sa nevyjadrujem ku KulovaM.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Pôvodne som chcela pripojiť , ale už viem ako to je. Buď tento nick používa viacero osôb (čo je na Porade celkom obľúbená , aj keď pre mňa nepochopiteľná výhovorka) alebo to KulovaM písala pre kamošku. Ale sebadôvera jej rozhodne nechýba .
0 0
KulovaM KulovaM

KulovaM je offline (nepripojený) KulovaM

zuhl Pozri príspevok
Ermon, to je sila, normálne mi padla sánka, lebo podľa popisu práce by som povedala, že je to špičková ekonómka,ing., práca v Alfe a na PC a napíše, že nerobí na programe a že nerozumie paragrafovému zneniu. Ja nemám slov...
zase je to vytrhnuté z koceptu, mam skusenosti, ako píšem, ale velmi slabé a mám sa ešte čo učiť, pracovala som na Alfe pre jedno občianske združenie, ale tam som napr, leasing auta nemala a OZ je samozrejme neplatcom DPH, a takto by som mohla pokračovať dalej....

to ako je ten inzerát napísaný, nuž ak niekto hladá prácu, spomenie aj to najmenej čo ovláda, aby zaujal potencionálneho zamestnávateľa.....navyše nie som ing ekonomie...ako si tu niekto myslí.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

KulovaM Pozri príspevok
ano, aj na moje staršie dotazy som nechala čas,nenašla som žiadne odpovede , ale poradila som si inak.
3.3.2008 2:50 poobede http://www.porada.sk/664915-post22.html do 30 min. po zadaní otázky založená táto téma s tým istým problémom
3.3.2008 2:02 poobede http://www.porada.sk/664827-post4.html odpoveď do 1 minúty
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať