Zavrieť

Porady

Rocne zuctovanie dane 2007 - chyba mesiac, co s tym?

Ahojte všetci !!!! Ako by malo znieť čestné prehlásenie pre takých zam. ktorí určitý čas boli bez zamestnania , ale neboli reg. na ÚP. Ďakujem
Usporiadat
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
muška, ver mi, raba by som sa venovala aj inej činosti ako zháňaniu čestných prehlásení, ale ...teória je jedno, prax je druhé...raz som sa pokúsila vzdorovať kontrolórkam a potom sa tak odbavili na každej kravine ...že klient usúdil že som nemtavá ja a poslal ma do zadku a ani faktúru za robotu mi nezaplatil...je to boj proti veterným mlynom, hlava XXII jak vyšitá...ale je to krutá pravda...kontrolórky mi lezú do dverí s upozornením že protokol nesmie byť nulový lebo ...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
brm Pozri príspevok
muška, ver mi, raba by som sa venovala aj inej činosti ako zháňaniu čestných prehlásení, ale ...teória je jedno, prax je druhé...raz som sa pokúsila vzdorovať kontrolórkam a potom sa tak odbavili na každej kravine ...že klient usúdil že som nemtavá ja a poslal ma do zadku a ani faktúru za robotu mi nezaplatil...je to boj proti veterným mlynom, hlava XXII jak vyšitá...ale je to krutá pravda...kontrolórky mi lezú do dverí s upozornením že protokol nesmie byť nulový lebo ...
Toto by som považoval za prekročenie prácomoci, alebo ani neviem ako. Dopredu upozornia, že pokuta ma neobíde. To my pripadá ako keby policajt pri kontrole bez zistenia závad naparil pokutu, len tak z princípu, alebo preventívne.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Som prekvapená z týchto rôznych požiadaviek....
Ešte ani raz odo mňa takéto potvrdenie nikto nechcel a ani nemôže, lebo zákon to samozrejme nevyžaduje ....
Potom by nebolo od veci, aby som k svojmu DP doložila čestné prehlásenie, že priznané príjmy sú naozaj mojimi priznanými príjmami a pracovala som celý rok okrem mesiaca august kedy sa mi nechcelo....
Prepáčte mi trocha irónie, ale DP ako aj RZD je priznaním príjmov bez podmienky doloženia za aké obdobie. Nie sme povinní pracovať celý rok, ale sme povinní priznať všetky svoje príjmy v danom roku /aj keď to bolo len mesiac/ podľa zákona...
0 0
Olinka1 Olinka1

Olinka1 je offline (nepripojený) Olinka1

Možno, že v zákone je to tak ako píšeš a v podstate logicky aj máš pravdu, ale Ti nemáš skúsenosti s našim daňovým úradom. Vlani som podávala RZD za syna, ktorý pracoval len 8 mes. ostatné dobrovoľne nezamestnaný a veru musel tam vlastnoručne napísať, že z akého dôvodu nerobil, a že nič nezarobil.
Takže som pekne cestovala späť domov, syn napísal tých pár viet a cestovala
znova na daň. úrad a iba potom mi zobrali tlačivo.
0 0
Kejt Kejt

Kejt je offline (nepripojený) Kejt

Dobrý večer chcela by som sa spytať niečo ohľadom ročného zúčtovanie dane.Minulý rok som pracovala 1-8/2007 v jednej firme.9-12 som bola na úrade práce,chcela by som si urobiť ročne zúčtovanie dane.Aký druh zúčtovania čo sa týka tlačiva mám použiť?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Pokiaľ neboli iné zdanit.príjmy v r. 2007 tak je potrebné použiť tlačivo DP typ A
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Ak si počas roka mala príjem len zo závislej činnosti a nepodnikala si , neprenajímala a nechceš si vysporiadať prípadne úroky tak použiješ tlačivo: FO typ :A
0 0
Kejt Kejt

Kejt je offline (nepripojený) Kejt

Potrebujem aj potvrdenie z úradu práce že som bola evidovaná v roku 2007 9-12? to musím doložiť ku daňovému priznaniu?Daňový úrad mi pošle peniaze na účet?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Z ÚP máš rozhodnutie, ja osobne prikladám kópie všetkých potvrdení a vykryjem celý rok. Originály si z ruky nedám - nikdy. V tlačive DP máš kolonku, kde vypíšeš akým spôsobom chceš vrátit preplatok na dani, ak Ti nejaký vznikne. Je to ale na konci tlačiva...takže k vyplneniu tohoto oddielu sa musíš cez nejaké tie čísmenká prepracovať.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Kejt Pozri príspevok
Potrebujem aj potvrdenie z úradu práce že som bola evidovaná v roku 2007 9-12? to musím doložiť ku daňovému priznaniu?Daňový úrad mi pošle peniaze na účet?
Ja by som dala prílohu:
1. od zamestnávateľa potvrdenie o zd.mzde
2. čestné prehlásenie, že od 9-12/2007 som nemala žiaden zdanit.príjem
0 0
dvojča dvojča

dvojča je offline (nepripojený) dvojča

pripájam sa, už veľa rokov robím daňové priznania rôznym ľuďom a jednoducho je to tak, že ak si dobrovoľne nezamestnaný, nie si nikde evidovaný, platíš si sám zdravotku, a robíš si daňové priznanie, ak prekročíš myslím, že teraz je napr.47808, tak musíš za obdobie, keď nikde nerobíš a nie si nikde evidovaný, dať to hnusné čestné prehlásenie, žiaľ je to tak. Ak ho nemáš, náš DÚ ťa vráti,krásny večer
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

No, nevychádzam z úžasu ...
Úprimne sa čudujem všetkým, čo sa nechajú šikanovať pri okienku podateľne.
Ak by ste DP poslali poštou, verte - nič nad rámec zákona od Vás pýtať nebudú, pretože by svoju požiadavku museli zdôvodniť nejakým paragrafom ....
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Odporúčam sťažovať sa na postup takéhoto DÚ na Daňovom riaditeľstve SR v B. Bystrici.
0 0
IVETA N IVETA N

IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

prečo sa tomu čudujete, veď zdaňovacím obdobím je kalendárny rok. Preto to čestné prehlásenie. Musíte mať vykrytý celý rok.

IVETA N
Naposledy upravil IVETA N : 17.02.08 at 19:06 Dôvod: chyby
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Ešte si poprosíme citáciu príslušného paragrafu zo zákona.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

IVETA N Pozri príspevok
prečo sa tomu čudujete,
Ja osobne sa čudujem:
Toto je formulka na konci DP.
"Vyhlasujem, že všetky údaje uvedené v daňovom priznaní sú správne a úplné"
Nestačí???

Tak vidím riešenie:
Odporúčam DRSR, aby ju tam zbytočne netlačili, keď si daňovníci prinesú čestné prehlásenia aj na to, že sa vôbec narodili.
0 0
IVETA N IVETA N

IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

pamätám sa aj na to, že to ,,čestné prelhlasenie v minulosti muselo byť aj overené na matrike ,,

IVETA N
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

IVETA N Pozri príspevok
prečo sa tomu čudujete, veď zdaňovacím obdobím je kalendárny rok. Preto to čestné prehlásenie. Musíte mať vykrytý celý rok.

IVETA N
Prosím nepliesť si zdaňovacie obdobie z hľadiska Zákona o dani z príjmov s preukazovaním obdobia zamestnania pre dôchodkové účely, čo je v poslednom období rarita ani nie tak pracovníkov DU, ale tzv. mzdárov pri vypracovávaní ročných zúčtovaní dane. Ale prečo nie, jedno bezvýznamné lajstro navyše.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Môj dedo si pamätá, že musel chodiť na panské a platiť grófovi desiatok z úrody. Ale pochvaľoval si to, bolo to menej, ako dnešné dane a odvody.
0 0
IVETA N IVETA N

IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

nepletiem si, ale dostala som rychlo kurz na DU a jedným bodom z toho bolo aj toto
citujem :,, zdan. obdobím je kalendárny rok §2 odst.L zákona 593/2003 ZDzP a preto Vás prosím o vykrytie celého roka, keď nie je tak treba čestné prehlásenie , že nepracovala a nebola evidovaná v ziadnych prisl. inštituciach.

IVETA N


PS :
a moja babka by ešte k tomu dodala ,,Zlatí komunisti,,
Naposledy upravil IVETA N : 17.02.08 at 19:49
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať