Zavrieť

Porady

Rocne zuctovanie dane 2007 - chyba mesiac, co s tym?

Ahojte všetci !!!! Ako by malo znieť čestné prehlásenie pre takých zam. ktorí určitý čas boli bez zamestnania , ale neboli reg. na ÚP. Ďakujem
Usporiadat
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

Janette Pozri príspevok
Ahojte,
prečítala som si všetky Vaše príspevky v tejto téme. Aj keď Ste to obrátili - odôvodnene na ,,srandičku,, ja tiež už niekoľko rokov mojím klientom, ktorí
majú ,,prázdne,, obdobie v kalendárnom roku vypisujem čestné prehlásenie, ktoré je súčasťou DP u FO. Daňováci pri preberaní DP nikdy (zatiaľ) to nevyhodili, ani nemali k tomu žiadne pripomienky.


Ako kde.
U nás na DÚ všetky tzv. čestné prehlásenia vracajú daňovníkom späť so slovami " že netreba"
Takže ja už žiadne čestné prehlásenia nevypisujem.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Čestne prehlasujem že ja žiadne čestné prehlásenia nedávam a ani dávať nebudem
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
časť príspevku prevzaná od " alušik "

príspevok č. 7

http://www.porada.sk/t73740-rocne-zu...-alebo-dp.html
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

hanelie Pozri príspevok
časť príspevku prevzaná od " alušik "

príspevok č. 7

http://www.porada.sk/t73740-rocne-zu...-alebo-dp.html
Hanelie, teraz neviem - to si priložila na podporu toho Čestného prehlásenia, alebo naopak, aby sme neprišli k omylu. Pargraf , ktorý cituje aljušik hovorí práve o tom, že zamestnanec to všetko potvrdí v Žiadosti o vykonanie RZD, resp. Vyhlásení.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Hanelie, teraz neviem - to si priložila na podporu toho Čestného prehlásenia, alebo naopak, aby sme neprišli k omylu. Pargraf , ktorý cituje aljušik hovorí práve o tom, že zamestnanec to všetko potvrdí v Žiadosti o vykonanie RZD, resp. Vyhlásení.
rozvíjam túto tému, kvôli tomu, že z DÚ odo mňa toto čestné prehlásenie vyžadovali tak hľadám kde je pravda a čím sa dá argumentovať ,

môj prípad bol : DP FO A
1. ZC
2. UoZ
3. ZC
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

hanelie Pozri príspevok
rozvíjam túto tému, kvôli tomu, že z DÚ odo mňa toto čestné prehlásenie vyžadovali tak hľadám kde je pravda a čím sa dá argumentovať ,

môj prípad bol : DP FO A
1. ZC
2. UoZ
3. ZC
Priznala si mu všetky príjmy za zdaňovacie obdobie od 1.1.200 - 31.12.2007, čo Ti doložil daňovník predmetnými Potvrdeniami, ktoré sú povinnou súčasťou DP. Správnosť údajov a svoju zodpovednosť podpíše daňovník na DP. Nepotrebuje zdokladovať obdobie, za ktoré nepoberal žiadne príjmy - DP je priznaním príjmov, nie odpracovanej doby. Paragraf na základe ktorého to DÚ vrátil by mal uviesť DÚ. Môžu tak vykonať na základe napr. DK prípadne Výzvy, ale nemôže neprijať DP bez tohoto Čestného prehlásenia. Pošli poštou a som si na 60% istá, že písomne nebudú také čestné prehlásenie požadovať.
Som si však na 100% istá, že zákon to nepredpisuje. Možno keby sme mali ústavu za socializmu, kedy sme boli povinní robiť počas celého roka , ale dnešné predpisy nikomu nepredpisujú, že všetky príjmy musí dosiahnuť rovnomerne počas celého roka ...
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
evinka,
ďakujem,
0 0
mojik mojik

mojik je offline (nepripojený) mojik

Robím ročné zúčtovanie dane a zamestanec dva mesiace nepracoval, bol dobrovoľne nezamestnaný, ako si mám zdokladovať to to obdobie. ďakujem
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
mojik Pozri príspevok
Robím ročné zúčtovanie dane a zamestanec dva mesiace nepracoval, bol dobrovoľne nezamestnaný, ako si mám zdokladovať to to obdobie. ďakujem
Ak máš žiadosť o vykonaní RZD s jeho podpisom, tak tam prehlasuje, že nemal iné zdaniteľné príjmy. To ti stačí. Netreba žiadné čestné prehlásenia žiadať od zamestnancov. Podpisom žiadosti zodpovedajú za údaje, ktoré uviedli.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 22.02.08 at 11:13
0 0
mojik mojik

mojik je offline (nepripojený) mojik

ďakujem
0 0
matamal matamal

matamal je offline (nepripojený) matamal

som normálna práve začínajúca mzdárka ...viac
ahojte, kto mi vie poradiť, má si náš zamestnanec, ktorý začiatkom roka bol vo vyšetrovacej väzbe a následne na to na protialkoholickom liečení, po ktorom nastúpil do našej firmy, podať sám daňové priznanie, alebo ako mám ja pokryť tento čas, ked mi nedoniesol "príjem" ? Dik MM
0 0
nicolet nicolet

nicolet je offline (nepripojený) nicolet

Pokiaľ Ťa do 15.2.2008 požiadal o RZD môžeš mu ho urobiť. Je na ňom, aké potvrdenia si predložil. Ak nepožiadal o RZD vystavíš mu potvrdenie o zdaniteľnej mzde a je sám povinný si podať daňové priznanie.
0 0
Bambi23 Bambi23

Bambi23 je offline (nepripojený) Bambi23

Ahojte,
zamestnanec nas poziadal o vykonanie rocneho zuctovania dane.
Pri kontrole predlozenych dokladov sme zistili, ze mu jeden mesiac "vypadol".
Ma potvrdenie od zamestnavatela kde pracoval 1-3/2007, 4/2007 nema dokladovy, povedal, ze bol na urade prace a u nas bol 5-12/2007.

Mozeme mu urobit rocne zuctovanie bez dokladovania 4 mesiaca, ktory bol na urade prace, alebo musi doniest nejake potvrdenie, ak ano odkial?
Zatial sme takyto pripad nemali, tak prosim o radu tu na porade. Vdaka
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Bambi23 Pozri príspevok
Ahojte,
zamestnanec nas poziadal o vykonanie rocneho zuctovania dane.
Pri kontrole predlozenych dokladov sme zistili, ze mu jeden mesiac "vypadol".
Ma potvrdenie od zamestnavatela kde pracoval 1-3/2007, 4/2007 nema dokladovy, povedal, ze bol na urade prace a u nas bol 5-12/2007.

Mozeme mu urobit rocne zuctovanie bez dokladovania 4 mesiaca, ktory bol na urade prace, alebo musi doniest nejake potvrdenie, ak ano odkial?
Zatial sme takyto pripad nemali, tak prosim o radu tu na porade. Vdaka
Môžeš mu urobiť RZD.
0 0
Lydka R Lydka R

Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac
Bambi23 Pozri príspevok
Ahojte,
zamestnanec nas poziadal o vykonanie rocneho zuctovania dane.
Pri kontrole predlozenych dokladov sme zistili, ze mu jeden mesiac "vypadol".
Ma potvrdenie od zamestnavatela kde pracoval 1-3/2007, 4/2007 nema dokladovy, povedal, ze bol na urade prace a u nas bol 5-12/2007.

Mozeme mu urobit rocne zuctovanie bez dokladovania 4 mesiaca, ktory bol na urade prace, alebo musi doniest nejake potvrdenie, ak ano odkial?
Zatial sme takyto pripad nemali, tak prosim o radu tu na porade. Vdaka
Ak to boli príjmy len zo závislej činnosti, kľudne mu môžeš spraviť zúčtovanie. Potvrdenie za 4 mesiac nie je podmienkou, ale ak ho to veľmi nezaťaží, môže doniesť potvrdenie o evidencii na ÚP, ktoré si priložíš k zúčtovaniu.
Naposledy upravil Lydka R : 04.03.08 at 10:26 Dôvod: doplnenie
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Bambi23 Pozri príspevok
Ahojte,
zamestnanec nas poziadal o vykonanie rocneho zuctovania dane.
Pri kontrole predlozenych dokladov sme zistili, ze mu jeden mesiac "vypadol".
Ma potvrdenie od zamestnavatela kde pracoval 1-3/2007, 4/2007 nema dokladovy, povedal, ze bol na urade prace a u nas bol 5-12/2007.

Mozeme mu urobit rocne zuctovanie bez dokladovania 4 mesiaca, ktory bol na urade prace, alebo musi doniest nejake potvrdenie, ak ano odkial?
Zatial sme takyto pripad nemali, tak prosim o radu tu na porade. Vdaka
RZD nie je priznaním odpracovanej doby, ale priznaním príjmov. Svoje príjmy môžeme zarobiť aj za jeden mesiac - je dôležité, aby sme priznali všetky príjmy. Svojou žiadosťou o vykonanie RZD a podpisom na nej potvrdzuje predloženie /teda priznanie/ všetkých svojich príjmov.
0 0
Bambi23 Bambi23

Bambi23 je offline (nepripojený) Bambi23

Tweety Pozri príspevok
Môžeš mu urobiť RZD.
a mozem mu uzat nezdanitelnu cast na seba za vsetky 12 mesiacov, alebo len za 11?
Chce si nechat doplatit este danovy bonus na jedno dieta za jeden mesiac, dal nam potvrdenie, ze bonus brala manzelka, potom si poziadal u nas o bonus on, ale kym sa to papierovo vybavilo jeden mesiac bonus nedostal. Takze mu ho uplatnime pri rocnom zuctovani - to nemusi dokladovat, alebo ano? Doniesol nam potvrdenie o prijme manzelky, kde su uvedene mesiace kedy si uplatnila danovy bonus na dieta ona.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Bambi23 Pozri príspevok
a mozem mu uzat nezdanitelnu cast na seba za vsetky 12 mesiacov, alebo len za 11?
Chce si nechat doplatit este danovy bonus na jedno dieta za jeden mesiac, dal nam potvrdenie, ze bonus brala manzelka, potom si poziadal u nas o bonus on, ale kym sa to papierovo vybavilo jeden mesiac bonus nedostal. Takze mu ho uplatnime pri rocnom zuctovani - to nemusi dokladovat, alebo ano? Doniesol nam potvrdenie o prijme manzelky, kde su uvedene mesiace kedy si uplatnila danovy bonus na dieta ona.
Má nárok na ceú NČ. Pri RZD DB doplatíte, ale preukázanie nároku na bonus- RL je potrebný.- ak je školopovinné, ak už nie, tak aj potvrdenie o návšteve školy.
0 0
Bambi23 Bambi23

Bambi23 je offline (nepripojený) Bambi23

Tweety Pozri príspevok
Má nárok na ceú NČ. Pri RZD DB doplatíte, ale preukázanie nároku na bonus- RL je potrebný.- ak je školopovinné, ak už nie, tak aj potvrdenie o návšteve školy.

dakujem vsetkym za odpovede ...
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Bambi23 Pozri príspevok
a mozem mu uzat nezdanitelnu cast na seba za vsetky 12 mesiacov, alebo len za 11?
Chce si nechat doplatit este danovy bonus na jedno dieta za jeden mesiac, dal nam potvrdenie, ze bonus brala manzelka, potom si poziadal u nas o bonus on, ale kym sa to papierovo vybavilo jeden mesiac bonus nedostal. Takze mu ho uplatnime pri rocnom zuctovani - to nemusi dokladovat, alebo ano? Doniesol nam potvrdenie o prijme manzelky, kde su uvedene mesiace kedy si uplatnila danovy bonus na dieta ona.
Na nezdaniteľnú položku má nárok na celu, táto sa NEDELÍ na mesiace. Už to tu bolo tisíckrát napísané.
Daňový bonus mu môžete uplatniť
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať