Zavrieť

Porady

Premena ornej pody na stav. pozemok

Dobry den,

mal by som jednu otazku ohladom pozemku. Kupil som pozemok ktory je evidovany v katastri ako orna pôda pod oznacením C. Parcela je sucastou obytnej zóny, ktorá má 26 rozparcelovanych pozemkov. Existuje uzemne rozhodnutie o moznosti vystavby rodinnych domov,ale to sa vztahuje na celu obytnu zonu a nie su tam spomenute jednotlive parcely. Je tam napisaná možnost vystavby rodinných domov na 40% z parcely. Chcem sa spytat či v tomto pripade su uz pozemky stavebnym pozemkom, aj ked na katastri je to este ako orna poda? A bude treba vynatie z pozemkoveho fondu alebo ked je tam to uzemne rozhodnutie tak by to malo byt v poriadku?
Lebo cital som ze od juna bude stat vynatie 500 Sk za m2. To sa bude vztahovat iba na zastavané priestory alebo na cely pozemok?

Dakujem velmi pekne za vase rady.
Usporiadat
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

- v zmysle zak.c.220/2004 Z.z. v platnom zneni vynatie z polnohospodarskej pody na zaklade ziadosti s prilohami zabezpecuje prislusny obvodny pozemkovy urad

- uvedeny zakon stanovuje odvody za vynatie polnohospodarskej pody zaradenej podla kodu BPEJ do kvalitativnych skupin

- za polnohospodarsku podu zaradenu podla BPEJ do skupin 1 - 4 sa odvody platia
- za polnohospodarsku podu zaradenu podla BPEJ do skupin 5 - 9 sa odvody neplatia

- informaciu o BPEJ vydava po ROEPe prislusna sprava katastra
- kde nebol vyhotoveny a zapisany ROEP prislusny obvodny pozemkovy urad
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

doplnim ze taku bonitu pôdy 2. sa plati cca. 12€/m2. Kto ma ornu pôdu/TTP a planuej stavat napr. o rok. V danej lokalite je uzemny plan......zistil by so si hned aj bonitu pôdy. Ak je tam vysoka, doporucujem dat rebonitovat. Trocha to trva, ale mne menili bonitu z 2. na 6. cize co v mojom pripade usetrenych 3700€
0 0
jezo421 jezo421

jezo421 je offline (nepripojený) jezo421

mendo933 Pozri príspevok
doplnim ze taku bonitu pôdy 2. sa plati cca. 12€/m2. Kto ma ornu pôdu/TTP a planuej stavat napr. o rok. V danej lokalite je uzemny plan......zistil by so si hned aj bonitu pôdy. Ak je tam vysoka, doporucujem dat rebonitovat. Trocha to trva, ale mne menili bonitu z 2. na 6. cize co v mojom pripade usetrenych 3700€
Nie je to ale tak, ze sa to tyka len pozemkov vacsich ako 1000m2?
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

jezo421 Pozri príspevok
Nie je to ale tak, ze sa to tyka len pozemkov vacsich ako 1000m2?
Zakon som necital, pisem len z vlastnej skusenosti. Ja som mal pod 500m2 a keby som nedal rebonitovat tak by som platil
0 0
jezo421 jezo421

jezo421 je offline (nepripojený) jezo421

mendo933 Pozri príspevok
Zakon som necital, pisem len z vlastnej skusenosti. Ja som mal pod 500m2 a keby som nedal rebonitovat tak by som platil
Ok, ale ak by tu bol niekto znaly, myslim ze by vysvetlenie zaujimalo viacerych. Takisto ako je to v pripade, ked sa zluci stavebne a uzemne konanie a zmena na stavebny pozemok sa robi len zo zastavanej casti...
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

jezo421 Pozri príspevok
Ok, ale ak by tu bol niekto znaly, myslim ze by vysvetlenie zaujimalo viacerych. Takisto ako je to v pripade, ked sa zluci stavebne a uzemne konanie a zmena na stavebny pozemok sa robi len zo zastavanej casti...
Tak či tak je to zo zákona, najmenej 200 m2. Menej zákon nepustí.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať