Zavrieť

Porady

účtovníctvo - priležitostne

Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

Robím priateľovi účtovníctvo a uvažovali sme o tom, že či by sa nedalo daťdo výdavkov na základe nejakej zmluvy to čo by mi AKOŽE zaplatil.

Dalo by sa to nejako spraviť, aby som ja nemusela platiť daň alebo odvody.
Je to možné ??
Usporiadat
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

Za to účto?? Má tam 10 faktúr, nejakých pár nákupov, toje vsio, OK, ale veď oni nebudú skúmať, koľko platil a prečo.

Ked to takto zhrniem, tak z tohoto všetkého nemusím ja ako poskytovateľ služby platiť žiadne odvody, nič.. len napíšem nejakú príkaznú zmluvu a toť vsio

Ďakujem veľmi peeekne :-)
0 0
ata ata

ata je offline (nepripojený) ata

Prosím Vás pjenkne ,ako ste to mysleli s tou príkaznou zmluvou.Mám totižto podobný prípad a pomohlo by mi to.Neviem však čo má taká príkazná zmluva obsahovať,v živote som sa s takým niečím nestretla ....Ďakujem
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

ata
Prosím Vás pjenkne ,ako ste to mysleli s tou príkaznou zmluvou.Mám totižto podobný prípad a pomohlo by mi to.Neviem však čo má taká príkazná zmluva obsahovať,v živote som sa s takým niečím nestretla ....Ďakujem
Daj si hľadať "príkazná zmluva", je tam kopa informácií a aj vzor.
Mne to tiež veľmi pomohlo
0 0
ata ata

ata je offline (nepripojený) ata

Ďakujem veľmi pekne ,dúfam že to rovnako pomôže aj mne ...
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

Ešte niečo :-)

je možné, že by mne alebo jemu vytkli daňováci že sme sa snažili vyhnúť odvodom, alebo nebodaj dani ??
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

Vera
Ešte niečo :-)

je možné, že by mne alebo jemu vytkli daňováci že sme sa snažili vyhnúť odvodom, alebo nebodaj dani ??
Niekde som tu písala aj to, že naša lektorka na školení zvažovala, či si môže dať kostým a lodičky do nákladov ako pracovný odev a vysvetlenie bolo asi takéto: keď si to viem obhájiť, je to daňový výdavok.
Vraj sa riadi pravidlom: môj nádych musí byť kratší ako daňovákov .
Takže ak si presvedčená o tom, že to čo ste urobili je "nepriestreľné", tak v pohode. A okrem toho - ako Ti daňovák dokáže, či to čo si on zaúčtoval sa naozaj udialo alebo nie? Je to slovo proti slovu, len.... daňovák má väčšiu moc. :p
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

No to už vidím, ako sa bude tváriť, keď uvidí šťúplu 23 ročnú vyzerajúcu na 16-tnásť ako sa ho snaží o niečom presvedčiť, vysmeje sa mi ...

No ja to tam dám a budem sa modliť, aby vobec nedošli. Je malá šanca, ale zákon schválnosti funguje...
0 0
mv66 mv66

mv66 je offline (nepripojený) mv66

bea
Ja si myslím, že pracuje v zamestnaní ako účtovníčka. Tam má príjem zo záv. činnosti. Ale keď niekomu spracuje na konci r. účtovníctvo a urobí daň. priznanie, tak to nie je pravidelný príjem, je to príležitostná činnosť a nemusí sa pripočítať k príjmu.
Prilezitostny prijem podla §8 nemoze byt totozny s cinnostou, ktoru vykonava na nejaky iny §, ani 5 - zavisla cinnost, ani 6 - zivnost, lebo by sa to tam muselo pripocitat.
0 0
mv66 mv66

mv66 je offline (nepripojený) mv66

Vera
Ešte niečo :-)

je možné, že by mne alebo jemu vytkli daňováci že sme sa snažili vyhnúť odvodom, alebo nebodaj dani ??
Ak to bude do 20.000,- na jednu 'vypomahajucu osobu' tak nie. Inak ano. Ak sa ti nepacia upratovacie prace, tak tam daj nejake pomocne prace pri tom jeho technickom zabezpecovani. Ale uctovnictvo rozhodne nie, z toho by si mala zaplatit i dan i odvod a asi by si si musela i zalozit ZL, lebo robit ucto len tak bez papierov, aj ked to robis v zamestnani odporuje ziv.zakonu.
0 0
Helenah Helenah

Helenah je offline (nepripojený) Helenah

Podľa mňa mu môžeš na "dohodu" urobiť administratívne práce.Ale to ti asi moc nepomôže lebo i tento príjem musíš zdaniť pri zdroji.Jediné východisko by asi bolo mu "niečo" predať na Kúp.-predajnú zmluvu.
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

Ahojte, vymýšľam a vymýšľam a napadla ma ešte jedna vec. Robila som účto jednému chalanovi, kde som mu urobila 60% paušálne výdavky. Lenže on mal nejaké bloky aj za PHM a iné a samozr. zapl cestnú daň.

Mám druhého živnostníka (môj priateľ) a tam som uvažovala, že či by som nemohla tie bloky presunúť k nemu, a urobiť nejakú zmluvu o nájme auta toho prvého živnostníka. A tým pádom by som mu mohla dať do výdavkov aj PHM a nejaký ten nájom.

Šlo by to??
0 0
mv66 mv66

mv66 je offline (nepripojený) mv66

Vera
Ahojte, vymýšľam a vymýšľam a napadla ma ešte jedna vec. Robila som účto jednému chalanovi, kde som mu urobila 60% paušálne výdavky. Lenže on mal nejaké bloky aj za PHM a iné a samozr. zapl cestnú daň.

Mám druhého živnostníka (môj priateľ) a tam som uvažovala, že či by som nemohla tie bloky presunúť k nemu, a urobiť nejakú zmluvu o nájme auta toho prvého živnostníka. A tým pádom by som mu mohla dať do výdavkov aj PHM a nejaký ten nájom.

Šlo by to??
slo, ale on by si to musel dat do prijmov, a tie by mu pokazili moznost odratat 60%!!! takze to nerob, nech si auto pozicia ot tvojho otca a tie bloky pouzi. alebo niekomu poskytni:-)))
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

No len jeho otec nemá zaplatenú cestnú daň.

A pre toho živnostníka to nemôžem brať ako príležitostný príjem??

A čo keď by som teda zobrala len jeho PHM bloky a auto by bolo "požičané" bezplatne??
0 0
vgabka vgabka

vgabka je offline (nepripojený) vgabka

učiteľka a účtovníčka
§ 8 ods. 1 hovorí o príležitostných príjmoch, ale v odstavci 2 je uvedené , že do základu dane sa zahŕňa zdaniteľný príjem znížený o výdavky preukázateľne vynaložené na dosiahnutie. Chcem sa opýtať. Ak som mala príjmy na základe tohto § 8, ktorých výška bola vyššia ako tých spomínaných cca 21 000,- Sk, mohla by som do daňového priznania typu B do výdavkov zahrnúť nejaké výdavky? Som obyčajný "smrteľník" neživnostník a okrem toho príležitostného príjmu mám aj príjmy zo závislej činnosti. Prosím, poraďte.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Áno, tak ako hovoríš, môžeš si dať výdavky vynaložené na dosiahnutie príjmu a nemôžeš ísť do straty. To je celé.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať