Zavrieť

Porady

výklad snov - pridajte

Milí poraďáci.

Napadla ma téma, že kto má aké skúsenosti so snami, čo znamenajú alebo predurčujú. Mám doma tri snáre, ale každý píšu inak, tak ma napadlo, že možno tu zobierame taký náš a odskúšaný. Čo vy na to?

Ja sa hneď aj spýtam, že kto vie,čo to znamená, keď sa mi často sníva o mŕtvej osobe?

Budem postupne pridávať aj ja sem. Lepšie výklady budú ale tie ozajstné, nie len knižkové, aj keď viem,že toto je široký záber výkladov a individuálne sa to môže tiež líšiť. Viem,o čom je spánok, a aké druhy snov máme, že niekde hrá rolu preťažený mozog, inde podvedomie atd. Takže píšte prosím len výklady snov.Bude to zaujímavé, koľko ľudí, toľko skúseností....
Usporiadat
evka-janekova evka-janekova

evka-janekova je offline (nepripojený) evka-janekova

maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac
Mne sa dnes snívalo, že sme leteli v lietadle: ja, priateľ, náš syn, naša neter a s nami moja mama, ktorá umrela skoro pred dvoma rokmi. Priateľ bol pilot, ten bol v predu a my vzadu. Dlho sa mi nič nesnívalo, preto som prekvapena.
Čo by to mohlo znamenať?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

deane7 Pozri príspevok
Nikdy sa nezaoberám snami a nikdy nikomu nerozprávam o tých kravinách čo sa mi snívajú. Ak sa mi zasníva nejaká hovadina čo ma zobudí prípadne vystraší tak začnem o niečom inom premýšľať a je pokoj. Život je o inom, nie o snoch a iných babónoch.
to sa veľmi mýliš, snami ti tvoje podvedomie chce niečo naznačiť, ale samozrejme, že niekedy človek nevie čo. Napríklad keď sa mi sníva o duchoch, tak viem, že do týždňa budem chorá, keď sa mi sníva, že mi strihajú vlasy, niekto z rodiny zomrie, to sa mi nanešťastie overilo minimálne 5x, naposledy som to hovorila mame ešte sme uvažovali, že nemá kto a zrazu do dvoch týždňov zomrela teta. Tak keď sa mi sníva o strihaní sa až desí. Alebo napríklad vždy som vedela keď mal syn problém v škole, snívalo sa mi o škole a hneď som ho začala spovedať a vždy som ho odhalila.
Teraz, no už 10 rokov sa mi sníva jeden sen, vždy obmenený ale pointa tá istá, stále sa sťahujeme z domu, ja plačem a nemôžem pochopiť prečo a čo bude s mojím psom a vždy vstanem unavená. Vedel by mi to niekto vysvetliť. dík
0 0
0123misa 0123misa

0123misa je offline (nepripojený) 0123misa

mila lorelei,,,,,pokial by si chcela vylozit sen treba ho opisat podrobnejsie,,, ja som doma mala knihu Vysoka skola vykladu snom, a schutou som ju precitala nakolko ma to tiez zaujima,,,,
Snar ako taky, ti nevysvetli podstatu tvojho sna,,,, kazdy clovek si vie najlepsie vysvetlit svoj sen....to ze sa ti snivalo o osobe ktora nezije, moze vysvetlovat ze ti velmi chyba, alebo ste mali nieco nedoriesene. Mne sa snivalo o starom otcovi napr, a vedela som ze to bolo preto ze som sa snim dlho pred jeho smrtou nevidela a trapilo ma ze som sa snim nerozlucila. Sny su vecou podvedomia, je to ako obrazy tvojho svedomia, je to pravda seba samej. Ak by si chcela, laicky viem kazdemu povedat preco sa vam snivalo prave to,,, ale ako som uz pisala treba sa zamysliet, preco, aky vyznam to malo,,,,treba kadzy sen rozobrat do spiku kosti. Sny nam len pomahaju, odzrkadluju minulost aby nam objasnili a ulahcili buducnost.
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Ako môže byť niekto tak hlúpy a svoj život nechá ovládať babónmy. Ach ľudia.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

deane7 Pozri príspevok
Ako môže byť niekto tak hlúpy a svoj život nechá ovládať babónmy. Ach ľudia.
pokiaľ nezažiješ, nepochopíš.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

mne sa tiez sniva zriedkakedy ,a teda,mozno i sniva ale si nikdy nepamätam co.
pre par dnami sa mi vsak snival totalne zivy sen,stale na to myslim.nechapem co by to ale mohlo znamenat:

cestovala som s mojim muzom v nasom aute.obaja vpredu.viem ,ze s nami bol v aute este niekto vzadu,neviem to uplne,ale zda sa mi,ze nebola to len jedna osoba.neviem vsak o koho islo,aj ked sa domnievam,ze to mohli byt moji rodicia-v sne sa mi to vsak neukazalo,to je len moj odhad.
zaujimave na sne je to,ze bola tma,takze asi sme necestovali cez den, a ja som si zrazu pri mojich nohach vsimla ZIVEHO JEZKA!!!!!pozeral sa na mna ,vykrikla som nadsene-jeeeej jezko.moj muz povedal -zabi ho,ale ja som ho nechcela zabit,tak sme ho tusim vyhodili.alebo sme ho najprv vyhodili z auta a potom muz kazal zabit ho-tieto detaily si uz celkom nepamätam.
mne utkvel v pamäti hlavne ten moment,ze v aute pri nohach som mala ziveho jezka-cudne.stale ma ten vyjav prenasleduje,vobec neviem,co by to mohlo znamenat.
Pred velkou nocou sa mi furt snivalo o kokosovych barancekoch,ale to davalo logiku,lebo presne takych som aj piekla,takze to boli len dozvuky zo dna.
ale toto s jezkom je uplne od veci.nic take sa nespominalo,neboli sme ani vonku,ani v lese.......ak sa najde niekto,budem rada ked m i to skusi vysvetlit,ak vie.
0 0
riveri riveri

riveri je offline (nepripojený) riveri

Aj ja sa pridám k tejto téme, lebo ma dosť zaujíma. Súhlasím s tým, že osoby v sne nie su dané osoby, ale iba prenesené významovo. Tak isto neverím na snáre, v každom sa píše niečo iné. Sny sa dajú veľmi ťažko vysvetliť, pretože keby sa niekto občas pokúsil moje sny vyložiť má prácu na budúci život, ako sa mi tam dokážu pospájať ľudia a situácie. Ale teraz sa mi už druhýkrát sníval sen s bývalým, na ktorého by som rada zabudla a sen bol o milovaní.Nebolo mi v sne velmi prijemne, aj som spomínala, že ved nasa laska skončila, ale vždy ked malo dojsť k danému "činu" som v povedala, že nie a hotovo. Sen skončil.Kto vie poradiť, čo to mohlo znamenať?ďakujeeeeeeeeem
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

No mne sa dnes po par rokoch zjavil v sne moj milovany nebuhy otecko. Nic nehovoril, len stal a pozeral na mna.
0 0
58vlasta 58vlasta

58vlasta je offline (nepripojený) 58vlasta

Vyložiť sen aj za najpriaznivejších okolností a normálnych pomerov je ťažké a zodpovedné nielen z rôznych dôvodov, ale pre najzávažnejší moment magických síl, na ktoré vplýva poloha spiaceho, ale aj celkový zdravotný a duševný stav a schopnosť prijímať a vysielať magické vlny. Z každého sna nemožno veštiť. Ani každý snár nemá pravdivé vyloženie snov. Ja mám tri, ale len podľa jedného sa mi niektoré veci splnili, aj to po dlhšom čase, keď som aj zabudla, čo mi sny hovorili.
0 0
58vlasta 58vlasta

58vlasta je offline (nepripojený) 58vlasta

osky Pozri príspevok
mne sa tiez sniva zriedkakedy ,a teda,mozno i sniva ale si nikdy nepamätam co.
pre par dnami sa mi vsak snival totalne zivy sen,stale na to myslim.nechapem co by to ale mohlo znamenat:

cestovala som s mojim muzom v nasom aute.obaja vpredu.viem ,ze s nami bol v aute este niekto vzadu,neviem to uplne,ale zda sa mi,ze nebola to len jedna osoba.neviem vsak o koho islo,aj ked sa domnievam,ze to mohli byt moji rodicia-v sne sa mi to vsak neukazalo,to je len moj odhad.
zaujimave na sne je to,ze bola tma,takze asi sme necestovali cez den, a ja som si zrazu pri mojich nohach vsimla ZIVEHO JEZKA!!!!!pozeral sa na mna ,vykrikla som nadsene-jeeeej jezko.moj muz povedal -zabi ho,ale ja som ho nechcela zabit,tak sme ho tusim vyhodili.alebo sme ho najprv vyhodili z auta a potom muz kazal zabit ho-tieto detaily si uz celkom nepamätam.
mne utkvel v pamäti hlavne ten moment,ze v aute pri nohach som mala ziveho jezka-cudne.stale ma ten vyjav prenasleduje,vobec neviem,co by to mohlo znamenat.
Pred velkou nocou sa mi furt snivalo o kokosovych barancekoch,ale to davalo logiku,lebo presne takych som aj piekla,takze to boli len dozvuky zo dna.
ale toto s jezkom je uplne od veci.nic take sa nespominalo,neboli sme ani vonku,ani v lese.......ak sa najde niekto,budem rada ked m i to skusi vysvetlit,ak vie.
Cestovať v aute: dosiahneš niečo, po čom si túžila, ježko - vyhni sa škriepke, kým je čas...
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

A nie je ježko dobrák? Raz sme si zobrali zo záhrady len tak navečer ježka do bytu. Po hodinke nasýtenia sa z jeho prítomnosti sme ho hľadali, dodnes nevieme ako sa dostal na poschodie a tam si "ustlal". Taký milý zážitok.
.
O svojich snoch zatiaľ nechcem písať. Ale mám s niektorými príspevkami spoločné témy. Napr. konverzáciu v reálnom cudzom jazyku, ktorý ovládam pasívne, ale práve po tej krajine vedome netúžim. Jedine keby dávna minulosť...
Je tu jeden sen spomínaný veľmi podobný môjmu, dnes už viem, že ten môj bol vyslovene informačný, bol symbolický, význam sa vysvetlil onedlho.Možno pisateľka svojho sna neskôr ozrejmí význam svojho sna, nechcem ovplyvňovať dopredu.
Vo výklade snov je hodno veriť pani Vejchodskej.
Jung tvrdil, že ľuďom sa snívajú sny podľa ich úrovne vzdelania, vedomostí. Symbolika sa niekomu prejaví cez napr. mytológiu ak ju ovláda, inému "slovníkom" jemu vlastným.
1 0
vlastulka vlastulka

vlastulka je offline (nepripojený) vlastulka

Som rada, že sa diskutuje aj na túto tému. Moje sny sa stali súčasťou môjho života aj keď mi ešte stále robí problém spojiť si niektoré s danými udalosťami. Ale môžem sa s Vami podeliť s tým, čomu som porozumela. Pol roka som mávala dosť často sen, v ktorom som videla dom z môjho detstva ako sa rúca jeho stena a ja sa snažím ju pridržať aby nespadla a aby sa nikomu nič nestalo. V každom ďalšom sne to bola iná stena, potom strecha, ale v podstate som sa stále snažila aby ten dom nespadol. V tom období som mala problémy s manželom. Keď sme sa po pol roku trápenia dohodli, že sa rozvedieme, v tú noc sa mi sníval posledný sen s domom. Stála som pred ním a pozerala sa na to ako sa celý zrútil. Až vtedy som tie sny pochopila.
0 0
Belthazar Belthazar

Belthazar je offline (nepripojený) Belthazar

Mojej mame sa snívalo že chytala ryby v potoku len rukami.Potok bol priezračný bolo vidno aj tie ryby.Na konci sna je vypadol zub.

Viem že vypadnutý zub znamená smrť a v snári som našiel že chytať ryby rukami je prezradené tajomstvo ale v inom sn. to bolo inac tak vás prosím o vyloženie tohoto sna dakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Belthazar Pozri príspevok
Mojej mame sa snívalo že chytala ryby v potoku len rukami.Potok bol priezračný bolo vidno aj tie ryby.Na konci sna je vypadol zub.

Viem že vypadnutý zub znamená smrť a v snári som našiel že chytať ryby rukami je prezradené tajomstvo ale v inom sn. to bolo inac tak vás prosím o vyloženie tohoto sna dakujem.
Potok priezračný-Príjemná budúcnosť
bohatý na ryby-výnosný obchod
zub, vidieť vypadnúť- nešťastie v rodine, smrť.
0 0
Belthazar Belthazar

Belthazar je offline (nepripojený) Belthazar

Dakujem, ale skôr by som sa sústredil na to chytanie rýb holými rukami.
0 0
Trueno Trueno

Trueno je offline (nepripojený) Trueno

snivalo sa mi, ze som kontrolor listkov vo velkom zabavnom parku v USA, co to znamena ? mam este dost casu na zivot ?
0 0
kamoska1 kamoska1

kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

Z vlastnej skusenosti chcem povedať,že sa mi snivalo ako mi vypadavaju plomby zo zubov a o tyžden som škaredo ochorela.Bolo to pred nedavnom,ale doteraz beriem lieky a som rada že som sa stoho dostala.Marodovala som po 9 rokoch.
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

0 0
francesska2 francesska2

francesska2 je offline (nepripojený) francesska2

mne sa stále sníva od detstva o výťahoch, vždy je nejaký iný a vždy veľmi zvláštny, je veľmi obtiažné doň nastúpiť alebo vystúpiť lebo okolo je akoby priepasť cca polmetrová z každej strany, alebo sa otvárajú dvere ako na garáži zhora a otvoria sa len na cca 50 cm, že sa tam musím vplaziť do alebo z výťahu, často sa tie výťahy zdeformujú, sú malé ako škatuľa napr. od vysávača a podobne..... čo to môže znamenať? ďakujem
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Podla mojho nazoru je vyklad snov somarina. Telo v klude odpociva, mozog ma volne kapacity, upratuje adresare a popritom vyvola nejake sprostosti.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať