Zavrieť

Porady

vianočné oplátky

dosť zaneprázdnený človek
Poradil by mi niekto, kde by som si mohla kúpiť formu na vianočné oplátky (elektrickú)? Je pravda, že teraz sa blíži Veľká noc, ale treba si vyskúšať pečenie.
Zároveň by som poprosila o recept na vianočné oplátky.
Ďakujem.
Usporiadat
eleocharis eleocharis

eleocharis je offline (nepripojený) eleocharis

no ja sa venujem peceniu vianocnych oblatok uz asi 10 rokov a mam domaci stroj na pecenie oblatok. Kupil som ho u firmy http://www.magropom.sk/ a som s nimi velmi spokojny no keby som si mal znova vybrat rozhodol by som sa pre profesionalny dvojstroj na pecenie oblatok od tejto fyrmy. Su to elektricke stroje a pracuje sa snimi vyborne maju termostat ktory udrziava nastavenu teplotu. Hrubka oblatok sa nastavuje pomocou dvoch imbusovych skrutiek a to tak ze skrutky povolite a medzi platne vlozite jeden, dva popripade tri vykresi, zalezi ake hrube oblatky chcete piect a potom skrutky dotiahnete. Hustota cesta vam zaisti len to ako lahko chcete aby sa vam oblatky roztahovali na platniach. Mam aj svoj najoblubenejsi recept na pecenie sladkych tocenych vianocnych oblatok:

1. 1L Mlieka
2. 0,5kg hladkej múky
3. 0,25kg cukru
4. 1cele vajce a jeden žltok
5. štipku soli
6. 2 vanilkove cukry
7. 1 čl. škorice
8. 75g masla

Platne sa natieraju vcelim voskom zabalenom v gaze (obvaze). tak uz len dobru chut a dufam ze vam moj recept bude chutit...Peter.
1 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

už som niečo napiekla
Snímka0053.jpg  
Snímka0055.jpg  
1/1
2 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať