Zavrieť

Porady

Jednoduché účtovníctvo

Mey Mey

Mey je offline (nepripojený) Mey

ahojte,
účtujem v jednoduchom účtovníctve a som začiatočník tak sa radšej pýtam.
Som kaderníčka a nakupujem si materiál ako su farby, laky, tužidla a pod. a takisto aj režijný materiál do kaderníctva. Ten režijný to je jasne, ale čo sa týka materialu môžem to normalne ako vydavok za materiál učtovať? Do režije davam čistiace, metlu, noviny do čakarne, lekarničku a ine veci ktoré nakupim.
Usporiadat
Mey Mey

Mey je offline (nepripojený) Mey

prosim poradte
0 0
Robina Robina

Robina je offline (nepripojený) Robina

niekedy ani sama neviem
Podľa mňa vyhodiť nejaké výdavky.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ak všetky výdavky súvisia s dosiahnutím príjmov, nemusíš s tým robiť nič. Pokiaľ za rok 2008 vykážeš zisk, stratu si môžeš umoriť a zaplatíš nižšiu daň.

------
Veronika
0 0
Mey Mey

Mey je offline (nepripojený) Mey

ďakujem !!!!!!!!
0 0
Mey Mey

Mey je offline (nepripojený) Mey

ahojte aj dnes,
ešte sa chcem spytať, môžem na daňovom úrade odovzdať daňové vytlačené z alfi????????????
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Mey Pozri príspevok
ahojte aj dnes,
ešte sa chcem spytať, môžem na daňovom úrade odovzdať daňové vytlačené z alfi????????????
Áno môžeš. Daňové úrady ho akceptujú. Teda mne ho určite zobrali.
0 0
Mey Mey

Mey je offline (nepripojený) Mey

ďakujem !!!!!!!!!!!!!
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

zdravím všetkých, prosím máte niekto skúsenosť ako reagoval DÚ na zabudnuté záväzky vo Výkaze majetku a záväzkov...konkrétne zabudnuté odvody za 12/2007, díky
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Ešte sa mi nestalo, že by to niekto niekedy kontroloval.
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

zuhl Pozri príspevok
Ešte sa mi nestalo, že by to niekto niekedy kontroloval.
vďaka, toto ma potešilo, v JÚ som začiatočník a je podľa mňa neprehladnejšie ako PÚ, chýba mi kontrola a potom zmätkujem a zmätkujem
ešte raz díky, pekný večer
0 0
Martasch Martasch

Martasch je offline (nepripojený) Martasch

Môžem potvrdiť, podľa neoficiálnej informácie výkazy o majetku a príjmoch a výdavkoch slúži n zhromažďovanie údajov pre štatistický úrad, teda ide viac menej o formálnu chybu.
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

Martasch Pozri príspevok
Môžem potvrdiť, podľa neoficiálnej informácie výkazy o majetku a príjmoch a výdavkoch slúži n zhromažďovanie údajov pre štatistický úrad, teda ide viac menej o formálnu chybu.
vďaka, normálne som prekvapená, že existuje niečo za čo človeka hneď nepokutujú
0 0
Martasch Martasch

Martasch je offline (nepripojený) Martasch

Dúfam, že to nečítajú aj daniari a o chvíľu budeme mať ďalšie pokuty.
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

Martasch Pozri príspevok
Dúfam, že to nečítajú aj daniari a o chvíľu budeme mať ďalšie pokuty.
zatiaľ som nemala dojem, že by daniari boli aktívni mimo svojho pracovného časudúfam, že to tak aj zostalo
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
JM1968 Pozri príspevok
zatiaľ som nemala dojem, že by daniari boli aktívni mimo svojho pracovného časudúfam, že to tak aj zostalo
No niekedy mám dojem, že by im neuškodilo občas navštíviť našu poradu, aby sa niečo naučili, a potom nemusel podnikateľ resp. jeho účtovník vysvetlovať zákony daniarom. Samozrejme ide o menšimu.
0 0
dipe dipe

dipe je offline (nepripojený) dipe

Ahojte, na čo sa mám zamerať pri uzatvorení JU? Vo výkazoch čo všetko mi ma "sadnúť"? Ďakujem za pomoc
0 0
dipe dipe

dipe je offline (nepripojený) dipe

...prosím, poraďte mi niekto.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

. .
0 0
dipe dipe

dipe je offline (nepripojený) dipe

Ďakujem, no nie som z toho múdrejšia. Potrebujem to po "lopate"
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
dipe Pozri príspevok
Ahojte, na čo sa mám zamerať pri uzatvorení JU? Vo výkazoch čo všetko mi ma "sadnúť"? Ďakujem za pomoc
Doporučujem preštudovať postupy JU platné pre rok 2007,ktoré nájdete na Porade a vyberám nasledovné :

§ 4
Postup pri otvorení a uzavretí účtovných kníh

Na začiatok

(1) Pri otvorení účtovných kníh sa v peňažnom denníku prevedú konečné zostatky peňažných prostriedkov v hotovosti, peňažných prostriedkov na účtoch v bankách alebo pobočkách zahraničných bánk (ďalej len „banka“) a priebežných položiek z bezprostredne predchádzajúceho účtovného obdobia ako začiatočné stavy.


(2) Pri uzavretí účtovných kníh sa

a) zisťujú súhrnné sumy príjmov a súhrnné sumy výdavkov podľa členenia v peňažnom denníku,

b) zaúčtujú uzávierkové účtovné operácie tak, že sa

1. zvýšia príjmy o sumy doteraz nezaúčtované v peňažnom denníku, ktoré sa zahrnujú do základu dane z príjmov ) do položky príjmy celkom a do položiek podľa ich druhového členenia,

2. znížia príjmy o sumy, ktoré sa nezahrnujú do základu dane z príjmov3) do položky príjmov celkom a do položiek podľa ich druhového členenia,

3. zvýšia výdavky o sumy doteraz nezaúčtované v peňažnom denníku, ktoré sa zahrnujú do základu dane z príjmov3) do položky výdavky celkom a podľa ich druhového členenia,

4. znížia výdavky o sumy, ktoré sa nezahrnujú do základu dane z príjmov3) do položky výdavkov celkom a výdavkov podľa ich druhového členenia,

c) v knihe pohľadávok, v knihe záväzkov a v pomocných knihách zisťujú súhrnné sumy a označí sa ukončenie účtovného obdobia, ak sa v týchto účtovných knihách bude účtovať aj v ďalšom účtovnom období,

d) zisťuje výsledok hospodárenia za účtovné obdobie, ktorým je rozdiel medzi príjmami a výdavkami po zohľadnení uzávierkových účtovných operácií.

(3) Na podklade údajov z peňažného denníka, z knihy pohľadávok, z knihy záväzkov, z pomocných kníh a z vykonanej inventarizácie majetku a záväzkov sa zostavuje účtovná závierka.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať