Zavrieť

Porady

Sociálka a tlačivá.... ???!!

sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
V Trnave na sociálke absolútne nechcú brať moje vytlačené na Soc.poisť. - furt mi cpú ich farebné, ale do tých sa bohužiaľ akokoľvek snažím v Olympe neviem trafiť, každé je asi iné...

prosím čo ostatní ?? - berú Vám na sociálky z Olympu tlačivá??

A Daňové priznanie vzali už niekomu z ALFY len čiernobiele ??? - dííík:p

dajte rady ľudkovia upíšem sa k smrti... vďaka....

Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Voľáko všetci žijeme marcovým stresom.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Mne berú vytlačené tlačivá z programu aj v SP aj v ZP aj na DÚ, a to v Bratislave!
0 0
Lenka Lenka

Lenka je offline (nepripojený) Lenka

som "blazniva" baba, milujuca zivot a svoju rodinku:))))) ...viac
Mne v Trnave zo socialky poslali spat ich farebne tlaciva spolu s listom, ze ich mam prerobit. Nevedela som v com je problem, tak som panicke volala, ze preco mi ich vratila a ona na mna, ze nemozete vyplnat tlaciva stiahnute z netu....skoro mi oci vypadli....hvorila som jej, ze tie tlaciva su originaly od nich a mila panicka, ze o tom sa ja s vami teraz bavit nebudem, prerobte ich....uz som si myslela, ze som blba ja a hovorim jej, ze snad nie som slepa, mam tie vase zlto-ruzove tlaciva....panicka asi sklopila usi a povedala, ze ich mam teda poslat.....mi to pripada akoby automaticky prikladali tie ich listy ku kazdemu vykazu a posielali naspat....
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

No teda, keď to tu tak sledujem tak sa teším ako malá, že mám farebnú tlačiareň. Lebo ja výkazy aj do SP aj do ZP vytlačím (farebne), podpíšem a pošlem. Pre seba si v rámci šetrenia farebného atramentu tlačím iba ČB....

Na kópiu daňového priznania si VŽDY nechám potvrdiť prevzatie, príp. si dopíšem rukou kedy bolo poslané a v pokladni mám určite s tým dátumom doklad a zaslaní doporučenej zásielky na DÚ. S daňovákmi nevyhádaš....

Ozaj, včera som bola v SP v Ba po tlačivá. Teta mi povedala, že oni majú iba kopírované a dala mi tie....
Tak neviem, prečo to niekde ide a inde nie.... Žeby v Ba boli farboslepí a nechýbalo im to? (to bol nemiestny žart)
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
M0NIKA
No teda, keď to tu tak sledujem tak sa teším ako malá, že mám farebnú tlačiareň. Lebo ja výkazy aj do SP aj do ZP vytlačím (farebne), podpíšem a pošlem. Pre seba si v rámci šetrenia farebného atramentu tlačím iba ČB....

Na kópiu daňového priznania si VŽDY nechám potvrdiť prevzatie, príp. si dopíšem rukou kedy bolo poslané a v pokladni mám určite s tým dátumom doklad a zaslaní doporučenej zásielky na DÚ. S daňovákmi nevyhádaš....

Ozaj, včera som bola v SP v Ba po tlačivá. Teta mi povedala, že oni majú iba kopírované a dala mi tie....
Tak neviem, prečo to niekde ide a inde nie.... Žeby v Ba boli farboslepí a nechýbalo im to? (to bol nemiestny žart)
Monika, to ti závidím, kiež by boli farboslepí aj v Žiline! Nám to všetko vracajú, práve preto som si kúpila program Formik, aby som mohla tlačiť do ich farebnučkých výkazov rovno z PC.
A farebnú tlačiareň, to by museli byť iné príjmy, aby som stíhala kupovať do atram.tlačiarne farebné náplne, ja mám laserovú Duplex a tam ma stojí náplň 3700,- Sk s DPH, a keďže nie som plátca, odpočítať si to nemôžem, a náplň mi vydrží tak 4 mesiace. Takže, pokiaľ si to musím kúpiť sama, je pre mň výhodnejšie program, ktorý mi len vpisuje do ich tlačív.
Juj, ale som sa rozkecala! Ale aj to je jedna z foriem relaxu!
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
No toto je totálne šalené KOCÚRKOVO !
0 0
učty učty

učty je offline (nepripojený) učty

Baby nebláznite! Že obojstranne a ešte to tu napíšte! :p Od zajtra sa budú všetci opičiť po vás :p Ja som teraz dotlačila DP v ALFE ZARADOM AKO IDE a chystám sa odovzdať, jedno som dnes rýchlou poštou poslala na druhý koniec republiky aby to zajtra mali. To som si sem odskočila na chvíľku že RELAX idem od vás. . .
A všetkých, ktorí nechcú brať akékoľvek čitateľné tlačivá, by som poprosila či donútila / podľa okolností - som slušná !/ predo mnou ich prečítať, nech mi dokážu, čo je na nich nečitateľné!!!
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ondrejvla:
S Formikom budete spokojná nadovšetko a určite aj s laserovkou, aj keď tie náplne do nej sú dosť drahé. Poprípade skúsiť kúpiť neoriginálne náplne, pričom odovzdáte už prázdnu náplň, to Vás bude stáť menej.
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

ondrejvla
Monika, to ti závidím, kiež by boli farboslepí aj v Žiline! Nám to všetko vracajú, práve preto som si kúpila program Formik, aby som mohla tlačiť do ich farebnučkých výkazov rovno z PC.
A farebnú tlačiareň, to by museli byť iné príjmy, aby som stíhala kupovať do atram.tlačiarne farebné náplne, ja mám laserovú Duplex a tam ma stojí náplň 3700,- Sk s DPH, a keďže nie som plátca, odpočítať si to nemôžem, a náplň mi vydrží tak 4 mesiace. Takže, pokiaľ si to musím kúpiť sama, je pre mň výhodnejšie program, ktorý mi len vpisuje do ich tlačív.
Juj, ale som sa rozkecala! Ale aj to je jedna z foriem relaxu!
Tak v tom prípade zasa raz oceňujem manželov výber tlačiarne!!!
Je to atramentová za cca 100 EUR a náhradné náplne sú ČB za asi 3 EUR a farebné za 5-6 EUR. Môj otec má laserovku a radšej tlačivá vypisuje ručne - tiež šetrí cartrige. A keď tlačím cez KONCEPT v trochu slabšej kvalite, tak to na kráse tlačív neuberie a mne šetrí atrament...
Ale keď už aj Ty máš svoj spôsob, tak je dobre...
0 0
marcelaStanakova marcelaStanakova

marcelaStanakova je offline (nepripojený) marcelaStanakova

Som Z Trnavy takže ja si vytlačím svoje a tie potom prepisujem do ich tlačív nechcú mi zobrať z programu vytlačené .Bohužiaľ.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
ja som z KE a mne berú z Olympu tlačivá aj v SP aj ZP (Spoločná, Dôvera, Sideria, Všeobecná) bez problémov ... ale podotýkam, že to posielam poštou ... skúsili by mi ich vrátiť ... ja by som im dala
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Tak ako to tu sledujem, je to ozaj guláš! V každom prípade na šťastie v BA mi DP berú z internetu ČB a nie obojstranne a zatiaľ mi ani jedna poisťovňa nevrátila výkazy z POHODY ČB.
vladan, ja som vlani poslala poštou zo SW vytlačené Hlásenie (500 dohodárov) na DÚ a verila som, že mi ich nevrátia. Ale správkyňa mi zavolala a pekne som musela prepísať všetko do originálneho tlačiva. Jedine termín mi uznala!
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Tiež posielam výtlačky z Olympu, čiernobiele, aj na SP aj na ZP, poštou, zatiaľ mi nikto nič nevrátil, len ma minule zamrazila Muška s ktorou sme debatovali tiež na túto tému. Ona to na základe inštrukcií od SP dáva do ich originál tlačív lebo vraj pri osobnom pohovore na SP použili nasledovné argumenty: do čiernobielych kópií vraj možno písať len keď ONI (sociálna poisťovňa, hossana naša na nebesiach!!!) nemajú originály, keď majú (a teraz vraj majú - info z piatku 18.3., len neviem či tam majú nejakého mukla ktorý vyrába tabuľku s dátumami, kde kedy mali a kde nemali ) treba to písať do originálov!!! a na muškinu otázku, že čo keď to príde poštou v čiernobielej verzii znela odpoveď vraj "berieme to ako keby to nebolo zaslané"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Esli to tá osoba myslela vážne tak buď mám ja na krku cca 1 rok "nezaslané!!!!" tlačivá za 4 firmy, alebo oná osoba zo SP je nesvojprávna a zrelá do istého oddychového ústavu. DP z internetu (tlačené jednostranne a čiernobielo) mi ide dnes pokusne podať do podateľne osobne môj synátor, dám vedieť, ako dopadne.

Proti "buzerantom" z jednotlivých SP a ZP, príp. DP navrhujem vymyslieť jednotný postup spojenými poraďáckymi silami, veď dokedy si tu budú z nás robiť poskokov podľa vlastnej nálady?! Hneď po uzávierkach spustíme revolúciu!
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

luebchenko, som za všetkými desiatimi! Po marci a možno až po apríli, keď si trochu oddýchneme, by sme mali niečo účinné vymyslieť.
0 0
ik-a ik-a

ik-a je offline (nepripojený) ik-a

Nuz neviem ako je s tymi originalmi. Ja som bola na socialke a pytala som si tlaciva. Dali mi uz jedno s odvolavkou, ze si to mam fotit.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
sway
Vďaka moc, zajtra jedno nesiem, tak všetkým dám vedieť či mi ho vzali ide o DÚ Trnava.

zdravím , idem robiť ďalšie.....
Tak všetko mi na DÚ Trnava vzali bez problémov vytlačené z ALFY, DP B aj výkazy (vedeli ste že už stačí odovzdať len 1x výkazy...?) z PC - ale vytlačila som ich obojstranne. teším sa !! - tak nemusíme aspoň v TA vypisovať do farbičkových... :p
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Výkazy už minulý rok stačili iba 1x.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Zuzka
Výkazy už minulý rok stačili iba 1x.
no čo už - asi som zaspala...
0 0
Lenka Lenka

Lenka je offline (nepripojený) Lenka

som "blazniva" baba, milujuca zivot a svoju rodinku:))))) ...viac
S danovym by nemali byt problemy, problem robia tetusky na socialke v Trnave.......
0 0
lbdent lbdent

lbdent je offline (nepripojený) lbdent

mamička na rodičovskej dovolenke ...viac
Najjednoduchšie je poslať to poštou, robím to už druhý rok a ešte s tým neboli žiadne problémy.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať